Odobratie vodičského preukazu za zostatkový alkohol

dominik868
3. sep 2021

Dobrý deň chcel by som sa spýtať či stým nemá niekto skusenosť. Dňa 22.8 mi bol odobratý VP vo vedľajšom okrese za zostatkový alkohol 0,25 mg/l stalo sa to prvý krát. Moja otázka znie kedy mi príde list na pojednávanie na dopravný inšpektorát( prešli takmer 2 týždne a stale nič) a či sa to bude riešiť na DI v okrese v ktorom mam trvalý pobyt alebo na DI v okrese kde mi bol VP zadržaný.

suve99
3. sep 2021

Tu ide o zadržanie VP, nie odobratie... Predpokladám, že do 2-4 týždňov Ti príde rozhodnutie o zadržaní VP /myslím, že sa to rieši v rámci okresu trvalého bydliska/, potom väčšinou požadujú psychiatrické vyšetrenie, absolvovanie psychologického poradenstva...keď splníš všetky nimi nariadené podmienky, zaplatíš pokutu a odpykáš si minimálne polovicu trestu, môžeš požiadať o skoršie vrátenie VP. VP Ti vrátia až po absolvovaní skúšok na DI ...testy autoškoly....

pannama1
3. sep 2021

podla mna v okrese trvaleho pobytu. vsak si zober, ze by ti vodicak zadrzali niekde v zahranici, to by si sa tam potom asi netrepal na pojednavanie.

potkan212
3. sep 2021

Vitaj v klube nevodičov 🤣 tak ako pisu, prejednavat sa to bude v mieste trvaleho bydliska, pride ti rozhodnutie o zadrzani VP, pride Ti povinnost podrobit sa vysetreniu o zavislosti vo vztahu k alkoholu (psychiater) a ak Ta uzna, ze nie si zavisly, tak potom sa este musis podrobit psychologickym sedeniam v trvani 1 mesiac a to styrikrat po 3 hodiny. Ocakavaj pokutu priblizne 500 eur, psychiater okolo 60 eur, psychologicke sedenia cca do 300 eur. Zakaz cinnosti tak 8 az 12 mesiacov, co si mozes po polke poziadat o upustenie od zvysku, samozrejme este kolok 16 eur za opatovnu skusku.

tom_i
3. sep 2021

No to je 0,52 promile, a aká bola opakovaná skúška?

jana005
3. sep 2021

@potkan212
@dominik868
Ešte dobre, že stále hovorím manželovi, že po oslave nemá na druhý deň hneď ráno šoférovať.
Lebo ako čítam, tak by to bola veľmi drahá oslava

dominik868
autor
3. sep 2021

@tom_i 0,23mg/l

potkan212
3. sep 2021

@dominik868 Veď to je na promile vyše 0,5

tom_i
3. sep 2021

@dominik868 tak 0,48 promile o čom?

dominik868
autor
8. sep 2021

@pannama1 tak nie 😀 prišlo mi že mam isť do michaloviec čo mam asi 60km od bydliska

pannama1
5. okt 2021

@dominik868 to ozaj? tak to by som nebola cakala. by som povedala, ze to maju medzi sebou uz nejak prepojene a dohodnute, aby sa clovek nemusel trepat bohviekam. ale tak asi nie no.

gretaaa
28. máj 2024

@suve99 viem že píšem v starej diskusii iba chcem vedieť na tie sedenia nariadené súdom ide človek sám alebo tam musí byť aj rodinný príslušník?

suve99
28. máj 2024

@gretaaa ak je to nariadené súdom tak neviem poradiť, pokiaľ to bolo nariadené iba DI, tak tam ide človek sám...