Odhlásenie z OČR

mnaamkaa
28. máj 2020

Zenicky idem sa poradiť, od 1 júna nastupujem do prace. Ukončujem ocerku. Staci vypísať cestné vyhlásenie k mesiacu máj, alebo treba ohlasovať ešte niekde inde. Názory sa líšia, niekto tvrdí že stačí cestné vyhlásenie, niekto že treba aj mailom kontaktovať pobočku soc. Poisťovne o ukončení. Ďakujem

simonah73
28. máj 2020

ja som odhlasovala muza formou cestneho prehlasenia, kde das aj datum do kedy je OCR

mnaamkaa
autor
28. máj 2020

@simonah73 to som urobila dnes na pobočke poisťovne,vypísala som cestné vyhlásenie, ale známa mi písala ze ona ešte dodatočne informovala pobočku aj mailom že nastupuje od1. Júna do zamestnania, tak ma to zmiatlo.

balkica
28. máj 2020

Ked neposlete cestne vyhlasenie za jun, tak Vam prestanu vyplacat OCR. vsak na to je to vyhlasenie aby vedeli v ktorych dnoch ste OCR. ale pre dobry pocit mozete poslat mail kde ich informujete 👌

mnaamkaa
autor
28. máj 2020

@balkica tiež si to myslím, že to stačí. A nepotrebujem už posielať mail. Ďakujem za uistenie. Človek nevie co ma urobiť aby bolo všetko v poriadku.

jarhal
28. máj 2020

jednoducho neposlete cestne za jun,takto to bolo vysvetlene uz davno ..

mnaamkaa
autor
28. máj 2020

@jarhal áno bolo to viem. Ale názory sa rôznia zato som sa prišla ešte uistiť. Dakujem

simca06022011
28. máj 2020

No podla mna zamestnavatel si zamestnanca prihlasi pri nastupe aj do socpoist aj do zdravotky... podla mna teda netreba este ako "fyzicka osoba" nahlasovat koniec OCR. Ved ked je zamestannec na PN/ocr mimo korony, tiez to nenahlasuje nikde, iba zamestnavatelovi.

jarhal
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
simonah73
28. máj 2020

@mnaamkaa nic som viac nerobila, a aj toto som robila v polovici aprila k 16.4 som rusila OCR a uz to mal aj vyplatene.