Od kedy platí, že každá OČR je pandemická?

15. nov 2021

Ahojte.. od kedy platí,že každá OČR je pandemicka očr? Je pravda,že tá sa vypláca z denného vymeriavacieho základu za minulý rok?

miriamik77
15. nov 2021

Pozri stránku soc poisťovne, tam nájdeš presne rozpísané, čo a ako.

autor
15. nov 2021

@miriamik77 pozerala som,a asi som slepá,ale tam nie je napísané,že je celý rok každá OČR pandemicka 😳

dzina007
15. nov 2021

pandemicka OCR a klasicka OCR ma rovnaku hodnotu, vzdy to bolo a je 55% z denneho vymeriavaceho zakladu.
Pandemicka je pri karantene napriklad ked je zavreta skola - nepotrebujes riesit papiere od lekara, pripadne s papierom ak sa jedna o COVID.
Normalna OCR je ak mas papier od lekara o chorobe dietata inej ako covid

autor
15. nov 2021

@dzina007 ide o to,že pandemicka sa vypláca z denného vymeriavacieho základu za minulý rok,a normálna očr sa vypláca z tvojho aktuálneho platu.. mala som normálnu očr,žiadnu pandemicku,ale keďže mi prišla malinká očr,volala som tam,a ževraj každá OČR je pandemicka,takže aj tá moja.. tak či je to naozaj tak,že každá sa ráta za pandemicku 🤔

dzina007
15. nov 2021

nie obe sa vyratavaju z denneho vymeriavacieho zakladu.

autor
15. nov 2021

@dzina007 minulý rok som mala prácu len na polovičny úväzok,kvôli malému takže mi denný vymeriavací vyšiel 15€.. teraz už normálny úväzok,28€ vymeriavací základ a očr počítajú z minulého roka 😶

dzina007
15. nov 2021

@zalka ak sa nemylim ty by si vedela pomoct 🙂

alenah31
15. nov 2021

pozor - ak si bola na pandemickej očr a máte teraz klasickú - treba požiadať o prepočítanie https://www.pravneprerodica.sk/nove-parlament-s...

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
anickaaa6aaa
15. nov 2021

Pamdemicka ocr je z denneho vymeriavacieho zakladu za predchafzajuci rok. Ak si mala pandemicku prvykrat v roku 2020 tak za pocita za z roki 2019. A stale trva.. Napr ak si bola opäť v roki 2021 tak stále pocitaju z r. 2019.treba požiadať o prehodnotenie.

autor
15. nov 2021

@viestta
@anickaaa6aaa ešte som nebola na pandemickej.. dnes som volala do sociálnej poisťovne,prečo mi bola vyplatená menšia očr,že mi to nesedí,a tá pani mi povedala,že teraz je každá OČR pandemicka .. keďže som nič také nepočula,tak sa pýtam aj Vás,či niečo neviete 🤔

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
15. nov 2021

@viestta ďakujem pekne,presne toto som potrebovala vedieť 🙏🙏🙏🙏🙏

lucyl13
15. nov 2021

Ja som napr mala DVZ pre výpočet pandemicej OČR v roku 2020 nižší ako v roku 2021.
Aj v tomto prípade sa mal žiadať prepočet - žiadala som ho už 3 x - ani raz mi neprišla odpoved, ani nič…jedna sa mi síce len o cca 45€, ale aj to je peniaz… kolegyni to robí okolo 150€ a tiež jej nič neprišlo - žiadali sme prepočet v júni ….

anickaaa6aaa
15. nov 2021

@lucyl13 ja som požiadala o prehodnotenie a za 3dni mi prišiel papier o vyrozumeni.

lucyl13
15. nov 2021

@anickaaa6aaa no ja som vôbec nepochodila od júna 🙁

anickaaa6aaa
15. nov 2021

@lucyl13 tak to je blbe..

autor
15. nov 2021

@lucyl13 prosím ťa ako žiadať o prepočet? Alebo koho?

lucy125
15. nov 2021

Ahojte,prosim vas,syn je pozit.,skola normalne otvorena,dostali sme OČR papierovu kt.som si bola vziat a dorucila som zamestnavatelovi.Na OČR bola dg.ze karantena,lebo vraj na pandemicku nemame narok kedxe skolu nik nezavrel.Treba ziadat aj pri tejto prepocet?Ďakujem