OČR v tehotenstve

arexka
4. apr 2024

Dobrý deň chcem sa spýtať môže ísť manžel na OČR ku s dcerkou 3 r .. keď sa mi bude blížiť termín pôrodu? Keď su aj nejaké problémy atď a neda sa mi uplne o ňu starať a ak sa da ako sa to vybavuje vďaka za odpoveďe🙂...

saxana000
4. apr 2024

Ak ma TPP samozrejme moze pokial uz mala.3.roky a nie si s nou uz na rodicaku.lebo vtedy mas celodennu povinnost starat sa o nu ty.

alenah31
4. apr 2024

@saxana000 @arexka manžel môže ísť na OČR aj keby dieťa ešte tri roky nemalo. Vtedy lekár vypisuje na tlačive časť C. - "osoba, ktorá sa o dieťa obvykle (matka dieťaťa) stará je prijatá do ústavnej starostlivosti/je chorá a preto sa o dieťa nemôže starať". Je to úplne bežný postup, potom po pôrode keď už budeš doma zasa môže manžel využiť 2-týždňovú otcovskú dovolenku a môžete byť doma všetci spolu. Hlavne prajem nech všetko dobre dopadne🍀

arexka
autor
4. apr 2024

@alenah31 nemá este 3r ona bude mať 3 r keď sa nam ma narodiť druhé maju rovnaké termíny pôrodu v maji akurát ju som ešte týždeň prenášala teraz neviem ako to bude pri malom .. čiže ano ja som s ňou na rodičaku a keď sa maly narodí požiadam o rodičovský na malého ..muž ma TPP chcel mi s malou pomôcť pred pôrodom majú i pomenej prace aby nemusel stále čerpať nutenu dovolenku ... čiže by sa to dalo len keby som hospitalizovana v nemocnici? Vybaviť? Inak nie? To jeho napadlo ja vôbec neviem ako to chodí s očr živote som to neriešila..preto sa pytam...a ďakujem za pekne prianie 🌷❤️

saxana000
4. apr 2024

@alenah31 len tam treba aj potvrdenie ze matka je natolko chora alebo indisponovana ze.sa o.dieta ozaj postarat nedokaze.ano pri hospitalizacii matky je to mozne tam.to vypisuje muzovi nemocnica ale tehotenstvo nie je choroba a pokial dieta nedovrsilo 3 roky ma sa o jeho celodennu starostlivost postarat mamicka.. zalezi aj od lekara na ktoreho natrafite.v krajnom pripade tu ocr si moze vziat aj na Teba ak by na to gynekolog pristupil z padneho dovodu napr. kludovy rezim opuchy malatnost rizikova tehotnost.skor by som isla touto cestou

arexka
autor
4. apr 2024

@saxana000 aj ja si skôr myslím že gynekológ by to vypisal keby bola potreba aby sa o malu postaral ja viem že ked som bola tehotna s dcerkou chodila som do prace do piateho mesiaca ďalej som už nechcela pracovala som aj nočné aj smeny prostredie hlučne s olejom som robila pri stroji ktory keby mi chyti ruku mam po nej aj raz ma dali pri mašinu ktora hrozne buchla pri tvarovani daneho dielu to som sa ozaj bala aby to nejako neohrozilo bábätko..ja niesom nejaka prehnaná puntičkarka že by som všetko moc prežívala ale zas bala som sa aj podceniť lebo to bábätko bol pre mňa zazrak v praci nevedeli že som tehotná bola to nova praca a chcela som si ešte zarobiť pred materskou a začala som to proste rozprávať gynekológovi ze to tam mám ťažké a take onake a jemu bolo jedno len sa spýtal chcete PN ? Ok neni problem to som bola prekvapená že ho ani nezáujmali dvovody asi to u tehotných už tak bere že keď to v práci nezvladaju da PN

alenah31
4. apr 2024

@saxana000 mám bežne vystavené OČR aj pri bežnej chrípke manželky na M/RD a manžel (zamestnanec) ostáva doma s dieťaťom - nezáleží na lekárovi - záleží či je osoba, ktorá sa obvykle o dieťa stará - chorá - kľudne aj v domácom ošetrení, nemusí byť len hospitalizovaná @arexka.

saxana000
4. apr 2024

@alenah31 ale ona nie je chora je len tehotna a manzel chce byt proste doma s nou.. co.mu daju na co ocr na upratovanie pred porodom? Ano keby mala chripku alebo zlomenu nohu neni problem.kto.mu vystavi ocr na vysoko tehotnu jedine gynekolog kvoli rizikovej tehotnosti a to som aj odporucila a napisala.

alenah31
4. apr 2024

@saxana000 pokiaľ jej lekár tú OČR vystaví tak ju mať bude - pokiaľ si jej zdr. stav vyžaduje starostlivosť - dokonca nemusí mať OČR na dieťa, ale rovno na ňu - na manželku.

saxana000
4. apr 2024

@alenah31 ved presne to som aj napisala ze tak bude najlepsie postupovat.ked ma.normalneho gynekologa vypise ocr na nu.ale ona sa povodne pytala na ocr ktoru by si zobral manzel na dcerku..a to by bolo urcite komplikovanejsie.