OČR na dieťa a nočné v práci

26. feb 2023

Ahojte baby, nastúpila som pred týždňom do novej práce. Dcérka je od včera v horúčkach a muž že on s ňou pôjde pondelok k doktorke a zvládne to s ňou a zoberie si on očr aby to u mňa v práci hneď nevyzeralo zle, že budem veľa chýbať. Ja robím len ráno, lenže mužovi vychádzajú od pondelka týždeň nočné smeny. Môže si vziať očr aj keď ma nočné? Je nemožné aby na nočnú išiel a pobehoval cez deň pri malej, to nedá proste lebo robí vo výrobe a namaka sa v tej robote. Neviete ako to je prosím?

dzulli1980
26. feb 2023

Samozrejme, že môže ... veď dieťa nie je choré len cez deň, ale aj v noci, či?

lb1984
26. feb 2023

Ocr môže zobrať, tam je len podmienka ze nesmie mať za obdobie OCR vymeriavací základ a nesmie presiahnuť 14 kalendárnych dní.

dzulli1980
26. feb 2023

@lb1984 OČR môže mať aj pol roka, platených je prvých 14 dní.

kukulda1234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lb1984
26. feb 2023

@dzulli1980 ak ideme do extrému ocr môže mat platenú aj pol roka ak si urobi stále prerušenie deň po 14 dňoch. By som chcela vidieť toho kto zostane pol roka bez príjmu....

lilinka88
26. feb 2023

@lb1984 deň prerušenia by mu absolútne nepomohol

lb1984
26. feb 2023

@lilinka88 ako to? Zruší sa stara, ide do novej. Odkiaľ mate ze to nepomôže?

lilinka88
26. feb 2023

@lb1984 musí byť iná diagnóza

lb1984
26. feb 2023

@lilinka88 nemusí. Ten jeden deň prerušenia znamená ze dieta ma nove ochorenie prip nastala recidiva. Nieje to pokračovanie pekne je to vysvetlene aj v článkoch.

lilinka88
26. feb 2023

@lb1984 no to si rada prečítam článok,kde tvrdia, že je potrebný jeden deň prerušenie a potom môže byť i tá istá diagnóza opäť.

lb1984
26. feb 2023

@lilinka88 na nete je toho viac ale nechce sa mi hľadať https://www.rodinka.sk/vazne-veci/stat-pre-rodi...

lb1984
26. feb 2023

@lilinka88 je to pod OCR a často chore dieta

lilinka88
26. feb 2023

@lb1984 nikde som tam nenašla to,čo si napísala ty, uvedené je,že musí ísť o nové ochorenie/inú diagnózu...nie,že je potrebné na deň prerušiť očr a následne ísť na ďalšiu. Ale presviedčať ťa nepotrebujem, ja viem o čom hovorím. Mimo toho, počas krizovej situácie sú aj tak iné pravidlá ako platili štandardne,takže je to úplne jedno....

lb1984
26. feb 2023

@lilinka88 nemam rada ak niekto poskytuje nespravne info. Nárok na OCR vzniká aj pri rovnakej diagnóze kedy dôjde k preruseniu pôvodnej OCR čítaj poriadne
nie nové ochorenie sa nerovná nová diagnoza jedna sa o nové ochorenie alebo novú diagnózu. https://www.npz.sk/sites/npz/Stranky/NpzArticle.... Nebudem ta presviedčať tam to máš vysvetlene polopatisticky. Samozrejme je istejšie ak sa jedná o novú diagnózu ale ten co je chorý môže mat aj pôvodnú ale musi byť prerušená teda akoby musí dôjsť k uzdraveniu a následnej recidive ochorenia. To je to prerušenie.

lilinka88
26. feb 2023

@lb1984 ja sa s tebou hádať nejdem. Ja viem aké informácie poskytujem. Zavolaj si na sociálku a popytam sa aké info ti dajú oni.

lilinka88
26. feb 2023

@lb1984 a už keď teda radis,tak by si mala vedieť,že o tom,či ide o to isté ochorenie alebo doslo k uzdraveniu a následne k recidívy,čiže by o tie dva dni bola očr opäť na rovnakú diagnózu, rozhoduje lekár. Podľa toho čo radia ty,by poistenec ukončil očr, deň odpracoval a opäť mal očr na rovnakú diagnózu. SP bude prostredníctvom posudkoveho lekára zisťovať či ide o rovnakú diagnózu, rovnaké ochorenie. Čiže ak nedošlo k recidíve,ale ide o jedno nepretržite ochorenie,iba poistenec prerušil očr, nie je to nič platné a dostávame sa k tomu, že prerušiť očr na deň ničomu nepomôže

lb1984
26. feb 2023

@lilinka88 to je uhol pohľadu ty si automaticky videla v prerušení podvod ja v tom vidím nové ochorenie. Ale v konečnom výsledku áno MUDr sám vie co ma do papierov písať. Ja len viem z vlastnej skúsenosti ze momentálne som na OCR s dňovým prerušením s rovnakou dg. 🤗

lilinka88
26. feb 2023

@lb1984 pretože ako som písala,je krízová situácia a pri detských očr sa toto aktuálne vôbec nerieši...aj keby si ten deň prerušenia nemala

lb1984
26. feb 2023

@lilinka88 ešte stále je? Mňa MUDr upozornil ze mi dava rovnakú dg ale ze ak by mala nebola v škôlke resp deň bez OCR už by som to nemala preplatene. Inac ja sama sa niekedy bojím ďalšej OCR. Mala je 2 dní v škôlke 14 dní doma, už cez jeden rok. Stačí ze ide do kolektívu a som v ..... som zvedavá kedy prídem pri tom štýle o prácu. A stále s tým istým jedine co ma tak utesuje je ze MUDr jej robí stále testy takže aj SP vidí ze nesimulujeme nikdy som si nevšimla ale resp nepýtala som sa na dg ktoré dáva. Ináč ak si zbehla vo veciach nevieš prosím ta poradiť keď ma 5 rokov a ako doprovod ma dávajú s nou na 21 dní do kúpeľov viem to vykryť aj OCR alebo len dovolenkou? Priznám sa nechce sa mi zisťovať na SP 🤗

lilinka88
26. feb 2023

@lb1984 očr nie, na takéto prípady vystavia v kúpeľoch PN, medzi diagnózami je aj doprovod či v kúpeľoch alebo aj pri hospitalizácii v nemocnici

lb1984
26. feb 2023

@lilinka88 čiže prve musím zistiť dg s ktorou ju posielajú a následne si pozrieť tu diagnózu v zozname na čo je nárok asi tak? MUDr len chcela vidieť moje údaje ze posielajú rovno ziadost do ZP oni, čiže žiadosť som ani nevidela. Ale to tipujem ze sa týka len preplatenia sprievodu do 6 rokov. A SP sa rieši v kombinácii s kúpeľmi tak?

lilinka88
26. feb 2023

@lb1984 nie,ty nemusíš zisťovať žiadne diagnózy. Prídeš do kúpeľov s dieťaťom a povieš tam lekárovi,že potrebujes vypísať PN