OČR cez prázdniny

15. máj 2022

Môžem ísť na OČR cez letné prázdniny aspoň na týždeň aj keď dieťa je zdravé len ho nemám kde dať ?

terina25
15. máj 2022

Ano

marci77
15. máj 2022

skolkar? ci skolak?
minuly rok sa mi zda to bolo mozne pre skolkarov
o skolakoch som nepocula

luliu
15. máj 2022

Nie

lilinka88
15. máj 2022

Prázdniny ako také samotnej očr nebránia, skôr či bude dr ochotná klamať, keďže vystavuje doklad,že dieťa je choré...

loginexistuje
15. máj 2022

ak je skolkar a je skolka zavreta z rozhodnutia zriadovatela tak ano inak nie

janinah
15. máj 2022

Kolegovia sa iste potešia.,lenže dr. ťa vyhodí predpokladám.,lebo toto ísť len tak pýtať je drzosť 1.tr.......vlastne nech tak urobia všetci v práci a najlepšie v jednom termíne....každý rodič s malými deťmi si šetrí dovolenku na prázdniny,striedajú sa,existujú aj letné školky,denné tábory...

sasa1310
15. máj 2022

nie nemôžeš. Pri očr treba mať aj nejakú dg.

luccija
15. máj 2022

Nie je to správne, ale veľa ludi to tak robí.Len si zrátaj či Táls nevyjde lacnejšie súkromná škôlka, ktorá robí letné tábory ako to, čo prídeš o plat kvôli OCR.Alebo opatrovatelka

bimbambim
15. máj 2022

Naša nechcela a nedáva pokiaľ bolo dieťa zdravé.Ja som sice nikdy nepýtala ,ale kamoška áno a dostala hubovú polievku.Ale dieťa jej aj tak ochorelo tak bola doma ,Ale to bolo už dávno cca 9 rokov dozadu.

luccija
15. máj 2022

@bimbambim tak nie je problém povedať, že dieťa hnackuje, zvracia....

bimbambim
15. máj 2022

@luccija nie nie je problém ,ale naša dr vždy chcela dieťa vidieť a vedela rozoznať ,že dieťa je zdravé 😁

autor
15. máj 2022

Fuu ďakujem teda, toto budú prvé prázdniny tak som nevedela že ako to je

@janinah Ja nemám veľa dovolenky nakoľko som ešte stále v skúšobnej dobe tak na leto mi jej veľa nevyjde, nemám sa s kým prestriedať, moja mama jedine možno týždeň by si vzala voľno, letné škôlky tu nebudú žiadne a do táborov berú len od 4-5 rokov a to moja ešte toľko nebude mat

loginexistuje
15. máj 2022

ak si v skusobnej dobe a nechces prist o miesto tak potom prestriedat s manzelom prip opatrovanie

autor
15. máj 2022

@loginexistuje tak akurát na leto už budem po skúšobnej dobe a budem mat narok na týždeň dovolenky
Ako som spomínala nemám sa s kým prestriedat

loginexistuje
15. máj 2022

aha nevsimla som si ze si slobodna mamina prepac aku mas predstavu ze to vyriesis ? tyzden dovolenka tyzden babka co spominas a este je sedem tyzdnov
skolka je uplne zavreta cele leto ? to je asi na nejakej malickej dedine
ja by som si nasla studentku alebo susedku dochodkynu na opatrovanie

autor
15. máj 2022

@loginexistuje no práve že nemám predstavu😕 susedku takú nemám, ale napíšem ešte do mestskej skupiny či neporadia ostatní rodičia nejaké opatrovateľky s dobrými recenziami
Ja som mala jednu veľmi milú študentku ale tá ma rovno zrušila že v lete ma vlastné plány čo chápem

loginexistuje
15. máj 2022

v meste by ale mali byt zberne skolky pocas prazdnin min jeden mesiac musia vykryvat poputaj sa v skolke alebo na mestskom urade

janinah
15. máj 2022

v mieste práce nemáš skolku,? ráno vezmeš dieťa tam a po práci vyzdvihneš,ja som tak robila,síce cudzia školka,ale musel to zvládnuť...treba sa dopredu pýtať

pietra
15. máj 2022

niektoré denné tábory berú už deti od 3 rokov. Skús sa opýtať mamičiek ostatných detí v škôlke, ako to riešia ony. Kamarátka pred pár rokmi sa dohodla s ďalšími mamičkami a každá na týždeň strážila deti a takto sa prestriedali a vykryli takmer mesiac.
Ďalšia známa pracuje v kancelárii a šéfka jej dovolila si na pár dní do práce brať aj dieťa, keď ho nemala kam dať.
Opýtaj sa zriaďovateľa, ako je to s letnými náhradnými škôlkami. V mestách bežne funguje, že sa škôlky striedajú. Bolo tam nejaké obmedzenie, že dieťa nemohlo celé prázdniny chodiť do škôlky, ale v odôvodnených prípadoch sa dala udeliť výnimka. Ak náhradná škôlka nie je, tak by škôlka nemala byť zatvorené celé dva mesiace, ale len nejakú časť prázdnin.

marci77
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
rfrd12
15. máj 2022

OČR = ošetrovanie člena rodiny. Súvis s prázdninami, sviatkami nie je žiadny. Ale so zdravým členom na OčR, to mi rozum neberie.

terina25
16. máj 2022

Ocr je mozne aj na zdrave dieta v dosledku starostlivosti o neho.

terina25
16. máj 2022

@marci77 si dala pandemicku ocr.

luliu
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
panelacikova
16. máj 2022

@luliu čítaj poriadne...

panelacikova
16. máj 2022

autorka: myslím, že si zašla na nesprávnu "stránku", aby si sa ohľadom toho informovala. kontaktuj pediatra, zájdi za ním/ňou, poraď sa a uvidíš, či a nakoľko ti vyjde v ústrety.
ono niektorým sa tu dobre odsudzuje a vypisuje moralizátorské reči, keď nikdy neboli v situácii, kedy dieťa fakt nemajú kam umiestniť.
a rady typu denný tábor a podobne.... neviem ako inde, ale u nás denný tábor akéhokoľvek zamerania vyjde vrátane stravy na týždeň minimálne 80-100 eur a hýbu za tieto čiastky za týždeň až do 160,- eur a viac. toľko na OČR určite nestratíš za ten týždeň. a nebodaj ho potrebuješ poriešť na 3-4 týždne, tak spánombohom, prerobila by si aj gate. čiže jednoznačne toto rieš s detským lekárom a budeš mať jasno, či to pôjde alebo nie. držím palce, nech sa ti podarí pokryť prázdniny.

luliu
16. máj 2022

@panelacikova zmazala som, ale stále si stojim za tym, že ocr neslúži na vykrytie prazdnin.

panelacikova
16. máj 2022

@luliu v poriadku, v princípe súhlasím. ale existujú situácie (či matky), ktoré si fakt vyžadujú aj takéto riešenie. kto nezažil, nepochopí.

loginexistuje
16. máj 2022

@panelacikova ale ona to ma v prvom rade riesit so zriadovatelom ak je v ponuke nahradna skolka alebo je v skolka v prevadzke aspon cast prazdnin za to obdobie na OCR narok nema (ak nie je dieta chore tam to je obmedzene na pocet dni samozrejme)
v meste zvyknu byt skolky aspon cast leta resp su zberne skolky

ibrunova
16. máj 2022

U nás je vždy niekoľko škôlok, ktoré fungujú, čiže sa dá vykryť celé leto. Skús sa poinformovať.