Obedy a bonus -15 ročné dieťa

chrobacik41
19. nov 2021

Dobrý deň všetkým, chcem sa vás opýtať kto tiež riešil záležitosť s obedami. Syn mal pred 2 týždňami 15 rokov. Je deviatak. Dnes som volala vedúcej skolskej jedálne že koľkí mam platiť za obed. Doteraz som platila 29 eur s tým ze vlastne mam nárok na ten zvýšený danovy bonus. Dnes som pozerala tabuľku tak by som mal mat nárok na ten základný danovy bonus a podla tej tabuľky aj na dotaciu? Ci to tak nie je? Lebo veduca mi len povedala ze mam stále platiť 29 eur. Nemám s tým problém len ci náhodou mi nepovedala nejakú zlú informáciu. Ďakujem za informácie a prajem pekný deň.

chrobacik41
autor
19. nov 2021

Túto tabuľku som pozerala a dole na spodu je kolonka 15 roční nárok na základný daňový bonus a aj dotácia tak neviem ci mi to veduca povedala správne 🤔

patka06
19. nov 2021

@chrobacik41 máš nárok na dotáciu na obedy - vedúca nemala pravdu

melouche
19. nov 2021

mate určite nárok na dotáciu od decembra ak dostanete zvýšený danový bonus za november od decembra budete dostavat normalny danový bonus
cim skor si to vybavte na urade prace buď cestou školy alebo sama aby ste to stihli do decembra lebo dnes je 19.

krajinka
19. nov 2021

@chrobacik41 treba vypísať čestné prehlásenie a odovzdať tomu kto to má v škole na starosti máš nárok od decembra na základný daňový bonus aj na dotáciu na obedy

gabrielapatrik
19. nov 2021

@chrobacik41 dobrý deň prajem môžem sa spýtať ako to funguje ? Doteraz som to nepochopila. Mám dve deti 14,8 navštevujú ZŠ ja som so synom na MD a manžel pracuje v zahraničí. Ďakujem

krajinka
19. nov 2021

@gabrielapatrik poberá manžel na deti daňový bonus?

chrobacik41
autor
19. nov 2021

@krajinka presne toto som si našla a naša veduca školskej jedálne mi tvrdí niečo iné že si to musí preveriť na Upsvar. Ako píšem nemám problém zaplatiť tých 29 eur ale prečo mi to takto z fleku povedala do telefónu všj že aby som platila tak neviem ešte mi aj to emailu napísala ze ona nemá také informácie že musí to preveriť. Nechápem .

chrobacik41
autor
19. nov 2021

@krajinka nie ja pozerám danovy bonus a uplatňujem si ho v daňovom priznaní za celý rok.

patka06
19. nov 2021

@chrobacik41 ešte to to ti môže pomôcť, bod 3, pani vedúcu jedálne presvedčiť
http://www.relia.sk/Article.aspx?ID=590&fbclid=...

chrobacik41
autor
19. nov 2021

@patka06 tak ma vytočila! Znovu mi napísala email ze keď si uplatním daňový bonus nemám nárok na dotaciu. 🤦‍♀️

patka06
19. nov 2021

@chrobacik41 pošli je v maily ten bod 3, tam má aj § nech si naštuduje

chrobacik41
autor
19. nov 2021

@patka06 už som jej to poslala. Tento istý problém mala aj moja sestra ona je úplne iný prípad ale tiež nechcela povoliť tu dotáciu tak to sestra riešila inak a zrazu to išlo.

patka06
19. nov 2021

@chrobacik41 poznám to, moja mala 15 v septembri, zistila som, že na nás sa to nevzťahuje lebo je na OG, no proste celé zle 😂

chrobacik41
autor
19. nov 2021

@patka06 áno to som čítala že 8gymnazia aj bilingválne na tie sa to nevztahuje 🤦

krajinka
19. nov 2021

@chrobacik41 vedúca jedálne o tom nerozhoduje nárok proste máš keď tak sa obrat na zodpovednú osobu na mestskom úrade...ja vedúcej oznamujem kto má nárok na dotáciu nie ona mne🙂

gabrielapatrik
20. nov 2021

@krajinka myslím, že nie, musím to preveriť. Pracuje v Nórsku