Občiansky - zmena údajov

20. sep 2020

Ahojte, neviete ako to je, obciansky som menila minuly rok cize fotka je aktualna, ale potrebovala by som zmenit udaje na obcianskom, je nutne urobit novy obciansky alebo mi vedia zmenit udaje tak, aby som sa nemusela znova fotit? Dakujem

katulka1992
20. sep 2020

aké údaje potrebujete dať zmeniť?

fokuska
20. sep 2020

:D odfotia ta na mieste znova, nijak inak to nejde ;)

jaskolka
20. sep 2020

Nie, inak ako nanovo sa údaje prepísať nedajú, len nový OP, fotka sa nedá odlepit a nanovo nalepiť, keďže je "vlisovana" čiže nanovo ta aj od fotia, priamo na mieste, komplet nový OP spravia, čom je problém?

veronikaszabova
20. sep 2020

A co ti maju na OP nalepit nalepku s novymi udajmi?
Logicky - je to karticka, kde sa neda "dopisovat, prepisovat". Cize po kazdej zmene potrebujes novy.

kitycat
20. sep 2020

Ja ju uplne chapem tiez mam na OP foto, ze sa na seba neviem vynadivat a desim sa dna ked sa budem musiet fotit nanovo 🤣

autor
20. sep 2020

Nie som blba, viem ze sa nedaju udaje dolepit na obciansky 🤦 ale foto predsa musia mat aj v systeme, tak ma skor zaujimalo ci to nevedia urobit tak ze nahraju tu foto zo systemu a urobia novy op s uz aktualnymi udajmi bez toho, aby som sa musela fotit

babi81
20. sep 2020

musis ist osobne tiez som bola

slimak99
20. sep 2020

To je zaujímavé, prečo sa každý pýta také otázky na koni a nie na konkrétnom úrade, ktorého sa otázka týka.

nikiki29
20. sep 2020

Preco sa nechceš fotiť? Inak majú v systéme aj pôvodnú fotku a čisto teoreticky ju vedia znovu použiť. Ak by na to bol oprávnený dôvod...

struhanka
20. sep 2020

Minulý rok som si v auguste dávala robiť pas. Následne v marci tohto roku nový OP kvôli zmene údajov. Nemusela som sa fotiť, dali mi tam fotku, ktorú som mala na pase, starú cca 7 mesiacov.

mata1001
20. sep 2020

Treba ta odfotit nanovo...jednak sa predosla fotka nemusela ani ulozit (ano, stava sa) a jednak fotku mozno pouzit len do 24hodin.

adampri
12. aug 2022

Dobrý deň, chcel som sa opýtať či sa dá zmeniť iba fotka na o občianskom preukaze pokiaľ sa mi nepáči. Ďakujem za odpoveď.

luliu
12. aug 2022

Nie, nedá sa použiť stara fotka, musia ti spraviť nový doklad s novou fotkou

adampri
12. aug 2022

@luliu takže sa nedá zmeniť iba fotka musí sa zmeniť celý doklad hej? A koľko to stojí?

luliu
12. aug 2022

@adampri a ako by ti zmenili len fotku? Áno treba meniť celý doklad, otázka či by ti ho vymenili len tak, kvôli fotke. ...

adampri
12. aug 2022

Na oficiálnej stránke je Písané aj toto: podanie žiadosti o vydanie občianskeho preukazu (z dôvodu zmeny alebo zápisu nových údajov) 4,50 €,

Tie zmeny sa myslí aj fotka, nie?

luliu
12. aug 2022

@adampri nie nemyslí, to sú zmena adresy, titul, meno....

adampri
12. aug 2022

@luliu ale tam je zmeny ALEBO zápisu nových údajov

luliu
12. aug 2022

@adampri môžeš si vymyslieť stratu, zaplatíš pokutu a spravia ti nový ....

luliu
12. aug 2022

@adampri nový údaj je napr. nový titul, zmena je napr. zmena adresy

adampri
12. aug 2022

@luliu aha.. no ďakujem za odpoveď. Ale podla mňa mi tu fotku zmenia

luliu
12. aug 2022

@adampri vieš čo nechápem? Keď ti robia doklady odfotia ťa, ukážu ti foto, či vyhovuje. Prečo si sa vtedy neozvala?

adampri
12. aug 2022

@luliu a koľko pokuta stojí?

adampri
12. aug 2022

@luliu koľko stojí pokuta za stratu

luliu
12. aug 2022

@adampri pri strate je cena 16,50€