Občiansky preukaz pre dieťa do 15 rokov

27. júl 2024

Dobrý večer. Prosím Vás. Chceme synovi urobiť občiansky preukaz (ma 7 rokov). Chcem ho objednať online na presny čas a dátum. Pri registrácii pýtajú doklad totožnosti. Dávam tam moje číslo občianskeho, alebo jeho číslo občianskeho, ktorý ma, ale bez fotky. Ďakujem pekne.

lienka.7
27. júl 2024

@autorka jeho

mondolina
27. júl 2024

dávaš svoje číslo op.

lienka.7
27. júl 2024

@mondolina dava jeho číslo, lebo už ma platný OP raz vydaný. Rezervácia je na osobu. Pokial si bude chcieť dat aj ona vymeniť doklady, systém ju nepusti.

mondolina
27. júl 2024

@lienka.7
nebudem sa s tebou hádať, dávala som robiť synovi a dávala som svoje číslo op.

luliu
27. júl 2024

To je úplne jedno, môžeš svoj, môžeš synov

autor
27. júl 2024
lienka.7
27. júl 2024

@mondolina ja som davala zase dcére a zadavala som jej udaje. Ako píšem, rezervácia je na osobu. Menis OP sebe? Nie.

autor
27. júl 2024

@luliu pýtam sa preto, aby ma neotocili, ze som to zle vyplnila. Syn je autista, a uz je pripravený na to, že ho budú fotiť. Keby to tak nebolo, tak by bolo zle ... Asi si tam pre istotu zavolám. Ďakujem.

luliu
27. júl 2024

Veď daj jeho, to je na 100%. Ale mám skúsenosť aj aj a obe bez problémov

autor
27. júl 2024

@luliu ďakujem pekne.

mondolina
27. júl 2024

@lienka.7
viem, že sa rada hádaš, ale so mnou sa nebudeš 😉
zadávala som pri rezervácii synovho op číslo svojho op....za pol roka som si dávala robiť pre seba nový op a bez problémov mi dalo termín.

maj sa Lienka.

mondolina
27. júl 2024

neotočia ťa. kľud.

autor
27. júl 2024

@mondolina ďakujem pekne.

luliu
27. júl 2024

@lienka.7 oba prípady sú absolútne bez problémov, je to tvoje dieťa, si jeho zákonný zástupca, kľudne môžeš dať aj svoj op

lienka.7
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mondolina
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lienka.7
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ivankamirka
28. júl 2024

OP bez fotky je hlúposť, dávaš svoj OP

maranco
28. júl 2024

Ak ťa na rezerváciu pustí zadať jeho údaje a OP bez fotky tak urob rezerváciu tak.
Ale všeobecné pravidlo pre deti je, že sa na rezerváciu zadávajú údaje rodiča.

Ešte si pozri dátum vydania svojho OP ak je vydaný do 20. júna 2021, na ten OP nevieš nahrať plnohodnotný elektronický podpis a vtedy máš nárok na bezplatnú výmenu OP.
Potom by si využila rezerváciu na seba so službou viac dokladov a na jednu rezerváciu máš nový OP pre seba aj syna.

Môže sa ti to zísť na vybavovanie úradov na diaľku, vieš podávať podpísané žiadosti/listy elektronicky nemusíš chodiť osobne na úrady, ušetríš čas.

kvietok2012
28. júl 2024

Samozrejme ze dávaš svoje údaje, ved si zákonny zastupca. Syn čo má op bez fotky, ani nie je op, ale kartička poistenca.