Občiansky preukaz počas kontroly policajtom

19. mar 2021

Ked policajti kontrolujú testy na covid na verejnosti, musím ukázať aj občiansky preukaz? Ked som napríklad len do 1 km od bydliska so psom alebo na prechádzke bez psa musím so sebou nosiť občiansky? Nosíte vy?

deti95060810
19. mar 2021

nenosím. a popravde mňa ešte nikdy nekontrolovali...

mondolina
19. mar 2021

nemusíš mať pri sebe OP, ale preukážeš totožnosť, uvedieš údaje o sebe, a oni si to overia.

zuvelyn
19. mar 2021

Žiadny zákon neukladá povinnost nosiť op pri sebe, ALE ak ta policajt vezme musíš sa vedieť legitimovať ze si to ty. Ja ked chodím so synom mam len mobil pri sebe, tam mám nafotené aj op aj negatívny test.

karpina
19. mar 2021

Test na covid je platny len s OP. Ako si ma policajt overit, či test nemáš požičany od suseda?

danka808
19. mar 2021

Ani ja nenosim, ale co viem tak ano pytaju si obciansky, no ja mam test cez aplikaciu a tam mam nejake osobne udaje

luccija
19. mar 2021

@danka808 podľa tých údajov v mobile bez op nevedia, že si to ty😀

jeiny
19. mar 2021

podla mna si to vedia overit v svojich evidenciach ked im nadiktujes udaje, v tych evidenciach maju aj foto takze vedia to overit...

ankasek
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
miselar
19. mar 2021

50 m od domu si povinný mat u seba OP.

mondolina
19. mar 2021

@miselar
nie je povinný mať pri sebe OP ani 300 km od domu

jeiny
19. mar 2021

@miselar nie sú povinný mat pri sebe OP, si povinný preukázať totožnosť ak ta vyzvu to je iné... preukaz totožnosť môžeš OP ale to nie je jediný spôsob, krátkou poistenca, pasom, ústne uvedením osobných údajov atd

littlebubble
19. mar 2021

Musíš sa legitimovať.Oni si zistia kto si.Nemusíš mať pri sebe OP.

littlebubble
19. mar 2021

@miselar Prečítaj si zákon.

patka06
19. mar 2021

nie si povinná mať OP pri sebe - zákon to neukladá, svoju totožnosť môžeš preukázať nadiktovaním osobných údajov a policajti si ich overia v evidencii, ale ak sa im to nezdá dôveryhodné alebo ak odmietneš, môžu ťa predviesť na príslušné obvodné oddelenie