Nový život a podnájom

dadulamamula
25. okt 2021

Ahojte. Chcem si kúpiť podnájom, čím je podmienené? Co všetko sa podpisuje pri "kúpe"?
Je tu nejaká mamina ktorá začínala nový život a podnájom? V podstate nechodím do prace mam rd ale mam veľké úspory z ktorých som schopná splácať. Pýtajú sa nájomcovia kde pracujem alebo majú nárok na zmluvu? Ďakujem

prasiatko30
25. okt 2021

@dadulamamula este raz a pomalsie - co chces robit?

veronikaszabova
25. okt 2021

@dadulamamula "kupit podnajom" ??

mogaa
25. okt 2021

@dadulamamula podnájom sa kúpiť nedá...môžeš si prenajať izbu alebo byt , tak platíš nájomné" čo je uvedené v zmluve....výška "nájomného" v prenajatom byte môže byť uvedená včetne energií alebo máš cenu energií vyčíslenú zvlášť....ty byt nesplácaš, ten je stále majetkom toho čo byt prenajíma....ty tam platíš len za to, že v ňom môžeš bývať....ak si ale sa s dieťaťom a si na RD tak je veľmi malá pravdepodobnosť že nájdeš niekoho kto ti byt prenajme.....

tosomja
25. okt 2021

Môžeš kúpiť byt do osobného vlastníctva, podnájom nie.
A do podnájmu môžeš ísť za rôznych podmienok. Každý prenajímateľ si určuje tie svoje. Niekto podpise zmluvu na rok, po roku predĺži, alebo ukončí zmluvu a musíš sa vysťahovať. Niekto chce depozit mesačnej splátky, niekto trojmesačný .
Niekto dá byt do prenájmu zariadený, niekto bez zariadenia. Niekto dá len jednu izbu, niekto aj dvojpodlažný dom.
Nájom sa pohybuje v každom meste ináč. V Košiciach napríklad aj 600€ za dvojizbový byt, plus energie.
V Trebišove 500€ s energiami.
Západ neviem.
A ešte záleží, či je ochotný prenajímateľ dať prechodný pobyt.
A po ďalšie, veľmi si prenajímateľ premysli, či dá do prenájmu byt matke s dieťaťom, lebo už bolo aj také, že neplatili a nemohli ich vysťahovať lebo slobodná matka s deckom musia mať strechu nad hlavou. 🙄

mogaa
25. okt 2021

@tosomja toto si už vedia "ošetriť", stačí že je v zmluve že nájom sa môže ukončiť skôr v prípade ak ho prenajímateľ potrebuje na vlastné účely.....stačí že povie že tam potrebuje nasťahovať na -mesiace dieťa alebo sa tam nasťahuje fiktívne na určité obdobie sám....

zuzks5
25. okt 2021

@mogaa hmmm len to je tiez take, ale hej da sa to dat do zmluvy len isto s nejakou vypovednou lehotou, aby mal ten clovek cas si proste najst nieco nove

tosomja
25. okt 2021

@mogaa áno dá sa to ošetriť. Ale ak tam ide bývať žena s dieťaťom, tak ich na ulicu vyhodiť nemôže, musí im nájsť niečo iné. Mám skúsenosť, jeden známy prenajal byt, išiel do zahraničia, po dvoch rokoch sa chcel nasťahovať, dal im samozrejme tri mesiace a oni nič. Nakoniec sa naťahovali s právnikmi, musel ich tam nechať bývať, kým si nenašli čo hľadali 😄 možno sa dá dať do zmluvy, že v prípade potreby sa budú musieť hneď vysťahovať aj s dieťaťom a matka berie na vedomie.

dadulamamula
autor
25. okt 2021

Ja viem co je podnájom že si ho nemôžem kúpiť ani vlastniť preto som to dala do úvodzoviek nevedela som sa v tej chvíli správne vyjadriť tak sa ospravedlňujem 😂 chcela som len vedieť ci si nejaká nepracujuca mamina nasla ppodnajom.. Lebo schopná platiť som len neviem ci treba preukázať teda ci to nájomcovia pýtajú aby som sa preukázala že pracujem.

dadulamamula
autor
25. okt 2021

A trvale bydlisko by som mala u mami, len by som bývala v podnájme.. Nasla som si za 420€ mesačne s tým ze vezme deti ale podmienený nefajčiar a nemať zvieratá co niesom a Nemáme len som chcela vedieť ci je dôležitý plat lebo som iba na rd zatial

matkahelka
25. okt 2021

@dadulamamula kazdy prenajimatel si urcuje podmienky zmluvy, depozit, atd. my prenajimame 3 byty a nikdy, nikdy sme nemali v ziadnom z nich matku s dietatom, ani rodinu s malymi detmi. za nas je to velky hardcore, do ktoreho ist odmietame. ale teda, nikdy sme nepatrali po tom, ci su najomcovia zamestnani, ci ziju z uspor. v zmluvach mame vopred uhradu 2 mes.depozitu a pri 2mes. nezaplateni najomneho sa do 10 prac.dni musia vystahovat bez moznosti vratenia depozitu.

petranelkova
25. okt 2021

Ono zalezi od toho, co na to majitel. Su taki, co chcu aby si dokladovala prijem, potom takym ktorym na tom nezalezi ked im zaplatis najom a taku tu rezervu, co sa plati ako najom na tri mesiace vopred.

dadulamamula
autor
25. okt 2021

@matkahelka tak ten zákon sa ani mne nepáči, že matky s dieťaťom sú nejak oslobodené pretože platiť potrebujú a ani by som sa nebavila keby som prenajímala, tým by som vlastne chcela pomôcť nejakej matke s dieťaťom a ona nebude platiť.. Tí sa nepáči ani mne a preto takto hádžu všetky matky do jedného vreca. Ale dakujem za vyjadrenie.

rikarika
25. okt 2021

@dadulamamula mozem sa opytat kolko mas rokov?

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz