Nový pracovný pomer a ÚPSVaR

barbara001
13. jan 2022

Ahojte, neviete nahodou niekto ako je to teraz na úrade prace,/nezamestnana 3 roky/, ak si najdem pracu na Pracovnu zmluvu dava sa nejaky príspevok? MInule davali nejaky ten osobitny príspevok 6 mesiacov alebo cestovne za pracou, je také ešte niečo neviete nahodou??

chadkroeger
13. jan 2022

@barbara001 cestovné je, vyplnala som papiere nasemu zamestnancovi 🙂

barbara001
autor
13. jan 2022

@chadkroeger takže iba to cestovne je, lebo minuly rok bol aj ten príspevok že si si sama našla pracu, tak to asi už nie je ☹ a nevieš koľko cca davaju cetovne?

chadkroeger
13. jan 2022

@barbara001 netusím, ja som mu iba vyplnila papier, on si to nosil na úrad a islo to mimo našu firmu. Treba zajst na urad a pozistovať či ten druhý príspevok sa este poskytuje

barbara001
autor
13. jan 2022

@chadkroeger dakujem za infošky 🙂

veronikaszabova
13. jan 2022

@barbara001 cestovne - zalezi od km, kolko dochadzas za pracou. Max je tusim 30€ mesacne, ale s tym si nie som uplne ista

jaron
13. jan 2022

@barbara001 cestovné je podľa km určené. Neviem teraz rýchlo nájsť na internete, ale možno nájdeš tie sadzby. Je to 6 mesiacov a maximálna suma je okolo 200 €.
Tu sú staré sadzby, ale asi je to teraz trochu viac:
https://www.upsvr.gov.sk/prispevky/sluzby-zames...

Robí sa zmluva a potom sa každý mesiac nosí potvrdenie od zamestnávateľa s rozpisom odpracovaných dní. Sumou to potom asi väčšinou vychádza tak, že väčšia časť nákladov je preplatená. Napr. človek zaplatí 100 € a podľa sadzby mu vychádza uhradenie 70 €. ČO samozrejme nie je vôbec zlé. Samozrejme tá výška je individuálna, záleží už konkrétne, kto má aké náklady a akú určenú sadzbu podľa km.