Nízka PN

pittnerka
14. okt 2022

Ahojte, potrebujem radu. Nastupila som do zamestnania vo februari. Hruby prijem necelych 1200. Od 28 augusta som po uraze na PN, ktora este trva. Od zamestnavatela mi prisli peniaze ako mali, no zo socialky mi prislo 220 euro. Predtym som bola na urade prace a este predtym na rodicovskej dovolenke. Po skonceni rodicovskej dovolenky minuly rok som dala vypoved a zamestnavatel mi vyplatil dovolenku. Moze byt, ze mi socialna poistovna pocitala nemocensku davku z tejto dovolenky, ktoru mi vyplatil minuly rok? Dakujem za nazory a rady

mogaa
14. okt 2022

@pittnerka ak si odpracovala v danom zamestnaní 3mesiace, berie sa do úvahy predpokladaný príjem z toho zamestnania...prvých 10dní platí zamestnávateľ, SP vypláca PN od 11dňa.....takže záleží akú máš zmluvu, pokiaľ máš na zmluve plat 700eur k tomu odmeny, príplatky, SP vychádza z predpokladaného príjmu ktorý potvrdí zamestnávateľ, teda základný plat bez príplatkov....určite ti prišlo/príde rozhodnutie, tam bude aj meno pracovníka ktorý ti PN poslal/robil rozhodnutie a výpočet, treba zavolať jemu.....

pittnerka
autor
14. okt 2022

@mogaa zaklad mam 980cca plus priplatky. Na ocr ked som bola, tak som dostavala presne z hrubej mzdy vypocitane co mam. Myslela som si, ze dostanem to iste.

loginexistuje
14. okt 2022

@pittnerka a od februara do augusta si normalne pracovala nemala si ocr a pod?

pittnerka
autor
14. okt 2022

@loginexistuje mala som 2x ocr

throwaway613
Autor odpoveď zmazal
Zobraz