Nezaplatené koncesionárske poplatky - spätné vymáhanie

katarinapekna
30. máj 2016

zaujímalo by ma, či je tu niekto, kto neplatil koncesionárske poplatky a či si neplatiča nejakým spôsobom "našli", ak áno, ako? neviem si to totiž v praxi predstaviť. neviem totiž, ako postupovať v prípade, keď pôvodný odberateľ elektriny nikdy neplatil konces. poplatky a na tom istom odbernom mieste plánuje byť iný odberateľ, ktorý by si platil aj tie poplatky, ale čo v prípade, že roky pred tým tam nikto neplatil? mám obavy, či nahlásením nového odberateľa sa dobrovoľne neriskuje dodatočne doplatiť všetky roky. prosím, reálne skúsenosti. ď.

deltaa
30. máj 2016

@katarinapekna to mas to iste ako s elektrinou ak je elektrina prepisana na teba a povodny majitel mal dlh tak ten dlh je na meno je stale jeho a od neho budu vymahat peniaze, ale ty si novy uzivatel a tak isto je to aj s dlhmi, vzdy to je uvedene na konkretne meno. Ale najlepsie je samozrejme si to overit priamo osobne u nich kde maju zakaznicke centrum.

dominika6
30. máj 2016

@katarinapekna
všetky poplatky sú na meno...je jedno aké odberné miesto,daný poplatok/nedoplatok hradí vždy aktuálny majiteľ...čiže ty nemôžeš platiť za niečo čo nieje tvoje

katarinapekna
autor
30. máj 2016

@dominika6 jasné že nemusím,ale toto je problem rodinných príslušníkov,nie cudzích ľudí,inak by ma to netrapilo predsa....to znamená, že jeden rodinný príslušník preberá byt, elektriku na seba a ten druhý je tiež jeho rodinný príslušník,ktorý to neplatil....tak nevieme čo s tym

dominika6
30. máj 2016

@katarinapekna
no mááárena komplikované...
už len ak by mal preplatky za elektrinu tak mu ich nedať