Nezamestnanosť a preplácanie kurzov úradom práce

maruska24
16. mar 2013

Dostala som chrobáka do hlavy, nakoľko navštevujem jazykový kurz a platím si ho zo svojho, či by bolo možné aby mi ho preplácal úrad práce. Viem že v minulosti to takto viacerí využívali, nielen na jazykové vzdelávanie ale aj na počítačové alebo ekonomické, len predložili faktúru a prefinancoval to úrad práce. Či je to možné aj dnes, netuším. Nemáte niekto aktuálnu skúsenosť?

hrjanka
16. mar 2013

Kdeže, úrady práce majú presné zoznamy kurzov, ktoré preplácajú a tie kurzy bývajú organizované samotnými úradmi - tj. musíš mať zmluvu/dohodu o kurze s úradom práce. A žiaľ, aspoň tu v Žiline, tieto kurzy úradov práce -tj. rekvalifikačné kurzy - sa už aspoň dva roky neorganizujú, lebo nie sú na ne peniaze. Vieš si teda predstaviť, koľkým ľuďom by takto úrady preplácali rôzne vzdelávanie? A hlavne z čoho by to preplácali, keď nemajú na vlastné kurzy? Žiaľ, z tvojho chrobáka v hlave nič nebude...

maruska24
autor
17. mar 2013

@hrjanka práveže neviem ako to je, lebo toto mi vnukla sama lektorka, chodil na kurz jeden chlapík, ktorý prišiel o prácu, zaregistroval sa na úrade práce a potom chodil celý týždeň po jazykových kurzoch, lebo to nahlásil na úrade a oni mu to preplácali. Bolo to asi tak pol roka dozadu, preto sa pýtam. Či je to reálne, alebo .....

hrjanka
17. mar 2013

@maruska24 tak sa skús spýtať priamo na úrade a daj vedieť výsledok, lebo čo viem, u nás takéto niečo nie je možné..ale možno sa zmenila legislatíva 😎 keby to vyšlo, bolo by to super, tiež chodím na jazykový kurz a musím ho ukončiť len preto, lebo nemám na ďalší ako nezamestnaná peniaze

kaktusik007
19. mar 2013

@maruska24 je to podla uradu prace, pod ktory spadas... u nas je to rovnako ako pise
@hrjanka - jediny kurz, aj to skratenou formou, ktory urad prace raz za cas spravi, ze podnikatelske minimum pre tych, co si chcu otvorit zivnost a brat prispevok na nu.... . ale ani toto uz nie je to co byvalo, dva roky dozadu robili este mesacny kurz, tento rok to bolo zhrnute vsetko v 2 dnoch 😀 😀 😀 a rekvalifikacny ci jazykovy kurz??? zabudni na to

maruska24
autor
19. mar 2013

@kaktusik007 a tak som verila 😀 😀 ale za opýtanie nič nedám, tak budem taká odvážna, i keď tá pracovníčka vie ešte menej o všetkom než ja.

kaktusik007
19. mar 2013

@maruska24 tak tak... aj mne sa bezne stava, ze este poucujem veducu odboru... ci na urade prace, ci v socialnej poistovni.... no co uz 😀

ada1313
26. jún 2013

zmena od 1.5.13 ohladom preplacania kurzov:
http://www.cas.sk/clanok/246206/nezamestnani-po...

gatmicka
25. aug 2013

@ada1313 az na to ze v realy to je ine ked som sa na to pytala teraz v auguste tak mi povedala ze len kurzy ktore robia oni. Ak mate niekto s tym skusenost budem rada lebo som chcela vyuzit aj ja to co pisali.

maruska24
autor
1. sep 2013

mňa prehodili k inej referentke, že JUDr. tak som si myslela že s takým titulom bude schopnejšia, iniciatívnejšia a hlavne múdrejšia. Asi pojala svoju profesiu ako za trest, lebo nielen že vyzerala ako posledný bezdomovec spod Lafranconi, ale o svojej práci a zákonoch nemala ani poňatia, len niečo odťukla na klávesnici a napísala ďalší termín. čo sa jej pýtam a hovorím na to nereagovala, len slovom že nevie, a tým to skončilo. Čo by som ja za takú prácu dala /a bola by som ešte aj taká sprostá že by som hľadala možnosti a riešenia ako ľuďom pomôcť a nie ich len vystrnadiť/

ibi
10. feb 2014

Poznám jazykovku, ktorá dáva 30% zľavu nezamestnaným, rada dam do IP kontakt...ináč výborná, komunikačná škola 🙂

tomilee
6. apr 2014

ahojte a dobry den,chcem si spraviť masersky r.kurz a som na urade prac.je možne aby mi to preplatili a k ano ako mam postupovat budem vdačny za rady vdaka

tomilee
6. apr 2014

ibi poprosim aj ja ten kontakt na jazykove kurz. kde je zlava 30 dakujem

pajpale
23. apr 2014

chcem sa opytata ci neviete ci preplaca urad prace aj lekarsku prehliadku pri nastupe na zvaracsky kurz????

kingstonka
3. mar 2015

vyuzili ste v poslednej dobe niekto re-pas cez urad prace?

gangula
14. máj 2015

@maruska24 ahoj ano teraz sa dajú robiť kurzy cez UP je to cez Národný ustav vzdelávania cez RE-PAS .ja som teraz ukončila kurz opatrovania a teraz nastupujem na kurz nemeckého jazyka.

gangula
14. máj 2015

@tomilee ahoj ano je možné aby ti ho preplatili,stačí splnať podmienky a je to ,na UP ti dajú informace, hľedaj agendu vzdelávanie cez RE-PAS a tam ti to vysvetli, ,držím palce aby to vyšlo