Nevyplatenie poistného

27. júl 2023

Metlife. Prosím, manželovi bol vykonaný chirurgický zákrok - vybratie materského znamienka. Neskôr opäť ešte raz vybratie okolia, chirurgický zákrok ale v celkovej anestéze, pretože to bolo zhubné. Poslali sme 3x žiadosť do Metlifu, dnes prišla odpoveď že nám nevyplatia poistné pretože zmena fyzického zdravia nastala pred začiatkom poistenia ( resp. to materské znamienko mal predtým než sa poistil ale (!) on predsa nevedel, že je zhubné 🤷‍♀️ )

Samozrejme, s tým nevyplatia presne kvôli tomuto ani dni, čo je na PN. Do druhej poisťovne nemôžeme prejsť, lebo je chorý, už ho asi nikto nepoistí.

Traja platíme poistku 170€ na mesiac. Jeden chirurgický zákrok mal byť vyplatený sumou 1400€ a deň PN 12€… sú to veľmi veľké peniaze.

Čo by ste robili ďalej, na mojom mieste ?

sheila121
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
amonet
27. júl 2023

pozrela poriadne zmluvu a odvolala sa. avsak zalezi aky chirurgicky ma

belllinka
27. júl 2023

By som si tych 170 eur radsej ukladala doma do ponozky a v pripade potreby pouzila. Ved to mas za rok 2040 eur. Tak rozmyslaj, ako casto ziadas o poistne plnenie? Fakt sa ti oplati pchat tie peniaze poistovni?

lulu8491
27. júl 2023

Ak sa dá, treba napísať odvolanie. A nech dokážu, že znamienko bolo zhubné už pred podpisom zmluvy, resp. manžel o tom mohol vedieť

lulu8491
27. júl 2023

Kedy došlo k vybratiu znamienka a kedy k podpisu zmluvy?

autor
28. júl 2023

@lulu8491 podpis zmluvy máj 2022. Výber znamienka marec 2023

sweet20
28. júl 2023

a to si s tym bola na pobocke? ja nic neriesim na pobocke... mozes sa mi ozvat a pozriem ti preco ti nevyplatili a ci sa neda s tym nieco este robit aby vam to vyplatili

lulu8491
28. júl 2023

Tak to je riadna kravina. Treba spísať odvolanie

sweet20
28. júl 2023

Ja som mala situaciu kde bol tiez vyber znamienka a bolo zhubne.dostala klientka vyplatene aj kritiky.6000€ plus chiru.zakrok nejakych 250... Netreba to nechat len tak.. lebo ty mas na to narok 🤷

melisa281
27. sep 2023

Ja dnes riešim niečo podobne. Mne zamietli preplatiť chirurgicky zákrok synovi lebo sme boli u kožnej cca mesiac po založení poistky. Tam mu dala vybrať jedno znamienko a poisťovňa odmietla vyplatiť že sa nedodržali 3 mesiace čakacej doby. A pritom znamienko bolo vybraté po uplynutí čakacej doby. Im ide o návštevu prosim pekne lekára. Takže tiež sa idem odvolať