Neprišlo mi rozhodnutie o podpore v nezamestnanosti

boyche
12. máj 2021

Ahoj prosim vas chcem sa spytat dna 7.4 som bol zaradeny do evidencie uchadzacov o zamestnanie spolu s tym som dal aj ziadost o podporu no doteraz mi ziadny papier o tej podpore neprisiel odpracovane som mal 4 roky.. Neviem ci mozem ocakavat nejake peniaze tento mesiac alebo nie poprosim o neiake rady / nazory

alenah31
12. máj 2021

@boyche SP má na vyjadrenie a priznanie dávky 60 dní. Stáva sa, že peniaze prídu skôr ako samotný výmer - dávka je priznaná a nahrajú ťa do systému, ale rozhodnutie o priznaní dávky s výmerom dávky ti pošlú neskôr.

boyche
autor
12. máj 2021

@alenah31 tak ten papier mi az tak nechyba skor ma zaujima ci mozem ocakavat nejake peniaze uz tento mesiac alebo ako to funguje

lopka1313
12. máj 2021

Ja som sa hlasila v decembri (prvy tyzden) a prisli mi az vo februari spatne za 2 mesiace. A najskor dosiel vymer. Mojej mame socialna schvalila dochodok az nejak po necelych 3 mesiacoch (oba pripady Humenne). Ale kamarat zo Ziliny dostal peniaze uz po mesiaci a pol na urade (takze vlastne vo vyplatnom termine za dany mesiac - a bol bez vypadku).
Ono, kebyze clovek nema odstupne, nasetrene alebo tak, tak je to dost v riti, no... drzim palce, aby si to zvladok, kym pride, lebo ono to pride aj spatne, ale obcas to naozaj nestaci... zatial skus fungovat s potravinami na tom, co mas doma a na ucty skus poprosit blizku rodinu o kratkodobu mesacnu "pozicku"...