Neprišla mi PN hoci papiere som na sociálku zaniesla

iwkaa_97
18. júl 2018

Baby, nemate niektorá skúsenosť?? Dnes mi mala príst PN-ka a neprišla mi... prečoo??? Stalo sa vám niekedy niečo take??? :o Všetky papiere mam na socialnej poistovni. Takže preto mi je to divné. 🤔🤔

elinka1051
18. júl 2018

ahoj, ja som PN už dlhšie a tak isto mi ešte neprišla... ☹

iwkaa_97
autor
18. júl 2018

@elinka1051 aj ja som dlhšie PN..kedže mam problémy s chrbticou..nemožem pracovať ..doteraz chodila a zrazu neprišla :/

elinka1051
18. júl 2018

ja som sa zlakla, že je to kvôli tomu, že sa mi zmenilo priezvisko, vydala som sa počas PN, aj keď mám neobmedzené vychádzky, tak som myslela, že kvôli tomu...takže ak sa to stalo aj tebe, tak dúfam, že len sociálna poisťovňa mešká s vyplácaním....budeme sa informovať

iwkaa_97
autor
18. júl 2018

@elinka1051 áno áno jasné...keby niečo info 🙂

veronice
18. júl 2018

@elinka1051 ja som sa toez vydavala cez pn a pnka prisla nacas ale akurat asi tyzden na to mi prisla kontrola skontrolovat nove priezvisko. Tento mesiac ani mne zatial neprisla. Zajtra tam planujem.zavolat kde.sa.to.zas zaseklo...

iwkaa_97
autor
18. júl 2018

@veronice skús zavolať a daj vedieť čo ti povedia 🙂 no ma mňa bola raz kontrola a to už som bola vypisaná do práce a od kedy teraz marodujem tak nebola 🙂

veronice
18. júl 2018

@iwkaa_97 ono to vzdy zavisi od konkretneho mesta a zaciatocneho pismena priezviska - cize co povedia mne nemusi platit na teba. Dam vediet ale urcite si tam.zavolaj aj ty ak nie si z BA a nezacinas priezviskom na O ;) 🙂

iwkaa_97
autor
18. júl 2018

@veronice tak nie 🙂 zacinam na L a som na druhom konci ako ty :D ale tak možno meškajú všade 🙂

veronice
18. júl 2018

@iwkaa_97 toooo si nemyslim - ono vzdy je to o tom ze bud na teba zabudnu, alebo neskoro spracuju papiere alebo tie papiere proste nedorazia az na socialku....robim na personalnom v praci a zatial vzdy to boli tiwto tri veci....alebo zamestnavatel neposle nacas papiere ale ak si dlhsie pn tak to uz netiesi zamestnavatel

iwkaa_97
autor
18. júl 2018

@veronice tak ako ja som papiere do práce odniesla už 21.6 tak ako dufam že to dali načas 🙂 no skúsim tam zavolať zajtra 🙂

evittam
18. júl 2018

@iwkaa_97 Kedy si odovzdala prechodku, ak si dlhodobo PN?

evittam
18. júl 2018

@veronice Ono to hlavne závisí od toho kedy sa doručia potrebné doklady do SP, od ničoho iného.

veronice
18. júl 2018

@evittam jojo to som tam.zabudla.dopisat. ale v praxi som sa stretla aj s tym co som pisala vyssie.
@iwkaa97 v BA to mame ze ked pridu papiere do 5.dna v mesiaco, pn pride okolo 15. Ak papiere dorazia neskor, tak az okolo 25-28.dna v mesiaci

elinka1051
18. júl 2018

@veronice a to ti prisli domov na kontrolu?

veronice
18. júl 2018

@elinka1051 hej hej domov, vypytala si novy obciansky spytala sa ma ako sa.mam a isla.si zas po svojom 🙂

elinka1051
18. júl 2018

@veronice a mala si vychadzky ci nie? oni fakt nemaju co robit :D inak uz som mala hrozostrasne scenare, ze mi zoberu tu moju velku PN - 250 eur,kvoli tomu, ze som si dovolila sa vydat pocas nej . uvidime, ci pride

evittam
18. júl 2018

@elinka1051 To ze si sa vydala nema nic spolocne s narokom na PN. Ten scenar mas písomne?
A vyska PN je odvedena od toho z coho si odvadzala poistne.

veronice
18. júl 2018

@elinka1051 mna upozornila obvodna ze si mam zavolat na socialku skrz tu svadbu lebo ze nejaka jej pacientka mala slrz to problemy. Tak som tam.volala a pani povedala ze nech mi len lekarka napise na sobotu neobmedzene vychadzky. Tak lekarka napisala do karty neobmedzene na sobotu a bolo. Ze teda keby nieco....no a vychadzky - lezala som s prasknutou platnickou pol roka - prve dva mesiace ziadne vychadzky, dalsie dva mesiace len doobeda a dalsie dva mesiace aj poobede. Ono aj ta svadba bola ze obrad, vecera v kruhu najblizsich a o jedenastej koniec... viac by som v tom.case aj tak neustala a nakolo sme mali veci dohodnute este pred tym ako som skoncila pn 4 mesiace pred svadbou tak sme.to nechceli rusit a presuvat tak aspon takto 🙂

elinka1051
18. júl 2018

@veronice to ja viem, keďze som pracovala za minimálku oficiálne samozrejme, tak mám aj takú PN a následne materské. čo už. my sme tiež nemali veĺkú svadbu, bola som v 6-tom mesiaci a bola som rada, že žijem. ja mám vychádzky neobmedzené, len stále mám hrôzu, že čo keby sa niekto v tom začal vŕtať, to som celá ja , stresujem, aj keď nie je kvôli čomu, možno len ozaj to vyplácanie mešká

veronice
18. júl 2018

@elinka1051 cinkni si tam a budes.vediet presne na com si 🙂 ja mam taku pani tam ktorej vzdy ked zavolam tak uplne vpoho a s usmevom odpovie na vsetko co chcem vediet 🙂

elinka1051
18. júl 2018

@veronice zavolám. dúfam, že u nás na sociálke nesedí nejaká ježibaba. ďakujem krásne za info

iwkaa_97
autor
18. júl 2018

@evittam no 21.6 som davala prechodku ale zamestnavatelovi to je moj budúci svokor tak žeby ja som nemusela chodiť tak zobral on ..

evittam
18. júl 2018

@iwkaa_97 No a kedy ju odovzdal na SP -to je podstatné.

iwkaa_97
autor
18. júl 2018

@evittam
tak to netušim ale zatiaľ som s týmto problém nemala a u nas to je tak že sa vypláca len toho 18 -19 aj to len niekedy ... alebo ked vychadza na víkend 18 tak najbližši pracový deň... preto nechápem ...

veronice
18. júl 2018

Jo a este sa nam raz v praci stalo ze my sme zamestnancovi pn odoslali ale jeho lekarka nie (zistili sme.po telefonate na socialku). Na socialke ten papier chybal (preto pn nevyplatili) ale.zamestnancovi nikto nedal vediet tak prisiel hukat na nas...tak sme ho odkazali nech si to ide vybavat so svojou lekarkou..

iwkaa_97
autor
18. júl 2018

@veronice lekár odoslal papiere kedže už mi chodila PN ...takže to jedine niečo na sociálke lebo volala som so svokrom a papiere posielali koncom mesiaca 🙂

iwkaa_97
autor
19. júl 2018

@veronice no tak ako volala si ??? ja som tam bola a povedali mi ze dnes je nestrankovy den ze informácie nepodávaju -_- katastrofa ...

veronice
19. júl 2018

@iwkaa_97 no zlati su :D ale.telefon by mali zdvihat aj v nestrankovy den,nie?
Ja som nevolala lebo mi bolo rano zle

iwkaa_97
autor
19. júl 2018

@veronice neviem nevolala som tam stači že bola som ta a taký zlý boli ...:( normálne ma našvali neskutočne to je nenormálne už čo sa deje

veronice
20. júl 2018

@iwkaa_97 akuraaat mi nabehla pn, ani volat som nestihla :P