Neobmedzené vychádzky v tehotenstve

7. apr 2022

Ahojte.Chvem sa opýtať,či existujú neobmedzene vychádzky na rizikovej tehotenskej PN.Mam bronchialnu astmu,a aj zdravotné potiazr s trombofilnymi stavmi.Uzivam fraxiparine aj lieky ,ktoré sa môžu užívať v tehotenstve.Ale idem k veci.Uz pred tehotenstvom som mala také nepríjemné stavy s dýchaním,no pomáha mi sprej,ale aj trochu pohybu na čerstvom vzduchu.Aj kvôli zilam keď už cítim tŕpnutie keď dlho sedím tak sa prechádzam.A mám obavy,že ak príde na mňa taký stav nevoľnosti v čase keď nebudem mať vychádzky,pôjdem sa prejsť a práve vtedy mi príde kontrola?Ako to obhajim?Prípadne ako to riešiť?Nechcem zneužívať systém,ani nič podobné.Som zamestnaná pracujúca žena,len moje tehotenstvo je rizikové a nemala som ešte s tým skúsenosť,že ma čaká obdobie,keď budem mať obmedzené vychádzky.Dakujem za rady.

zojanka
7. apr 2022

Ja som mala 2x2h, o neobmedzenych nebolo ani slovo. Mam pocit ze sa to neda ale zasa som uz citala ze niektore tak mali. Myslim ze zavisi od tvojho gyn.

autor
7. apr 2022

@zojanka ďakujem.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
barus26
7. apr 2022

veľmi malo davaju neobmedzene vychádzky… väčšinou len 2x po 2hodiny, čas som si mohla vybrať sama, ja som mala od 10-12 a od 16–18.. Pripadne keď to na teba príde tak na dvor ísť môžeš, pripadne ak bývaš v byte tak jedine asi balkón

nikka055
7. apr 2022

Mala som 2x 2h, aj to rano od 7-9tej a potom od 15-17teh koli skolke

januska20
7. apr 2022

Ja som mala pri oboch rizikových tehotenstvách neobmedzené vychádzky. Na PN som bola od samého začiatku tehot.
Lekár mi to tak automaticky vypísal.

aduskatt
7. apr 2022

mala som neobmedzené vychádzky, ale je to už dávno

autor
8. apr 2022

@januska20 v akom roku prosím ?

ailiba
8. apr 2022

Pokial viem, nejdu neobmedzene hodiny. Ale co ja viem, tehotne velmi nesledujú. Ja by som to riskla.

januska20
8. apr 2022

V roku 2015/2016 - prvá PN.
A teraz 2021/2022 mi skončila druhá riziková PN koncom marca.
Nastúpila som už na materskú, som aktuálne v 35tt.

autor
8. apr 2022

@januska20 ďakujem vám za odpoveď 🌻🙂