Nemusím podať daňové priznanie. Ako to oznámim daňovému úradu?

11. mar 2022

Ak SZČO nedosiahol príjem v roku 2021, nemusí podať DP. Na daňový úrad vraj musí o tom poslať čestné prehlásenie - nájdem niekde vzor.

autor
11. mar 2022

@abby11 Presne to to som čítala, tam je odporúčanie podať to čestné prehlásenie, preto ho hľadám, na finančnú správu som sa nedovolala

zalka
11. mar 2022

nájsť
Podanie pre FS - Správa daní
Všeobecné podanie pre Finančnú správu Slovenskej republiky
VP_DANv20 Všeobecné podanie - Správa daní (platné od 1.1.2020) Vyplnenie formulára

a tam napísať, vetu.

Týmto Vám oznamujem, že môj príjem za rok 2021 nedosiahol sumu 2255,72 eur , tak
v zmysle zákona o Dani z príjmov nepodávam daňové priznanie za rok 2021.

autor
11. mar 2022

@zalka Ďakujem veľmi pekne, presne túto info som hľadala.

zalka
11. mar 2022

Rado sa stalo. 🙂
vieš dohľadať ...

Oblasť podania * Správa daní
Agenda * Daň z príjmov fyzickej osoby
Typ podania * Oznámenie

simonah73
11. mar 2022

a ani odvody si neplatila?

autor
11. mar 2022

@simonah73 iba ZP

simonah73
11. mar 2022

ok, len pre info, ak mas stratu tak vtedy si povinna podat danove priznanie a co viem, tak ked nie je povinnost sa to nijako neoznamuje.

zalka
11. mar 2022

@simonah73 súhlasím s tebou, ak je strata je povinnosť podať DP,
no ked mala covid dotáciu tak vlastne v strate nie je ... 🙂 a môže poslať oznámenie.

autor
11. mar 2022

Presne ako píše zalka, strata nie je, vďaka dotácii

lienka.7
11. mar 2022

@zalka prosim ta a pri FO je to ako? Tiez musi niečo oznámiť? Dakujem ti

zalka
11. mar 2022

@lienka.7 aj szčo je FO ... akú FO máš na mysli? :D

simonah73
11. mar 2022

@zalka ja som nikde nevidela ze by mala covid dotaciu aspon nie v tejto debate. a nechapem naco posielat nejake oznamenie ze nemam povinnost, takto sa tej byrokracie fakt ze nezbavime ked ludia posielaju aj to co nemusia....

autor
11. mar 2022

@simonah73 DÚ na základe prideleného DIČ, očakáva DP, ak nepríde v lehote a nedostanú to oznámenie, pošle výzvu na podanie DP a potom ho už musíš podať aj keď povinnosť nemáš

simonah73
11. mar 2022

@lienka.7 ak nemas povinnost, nic nemusis oznamovat. pozor len na to, ze ak si bola aj zamestnana a platila si nejake preddavky na dan je dobre podat a vratia ti ich.

simonah73
11. mar 2022

a toto si vycitala kde? ci JPP?

autor
11. mar 2022

@simonah73 O covid dotácii som nepísala, nebolo to podstatné, vedala som, že nie je povinnosť podať ... a zalka mi odpovedala odpovedala

zalka
11. mar 2022

@simonah73 nespomínala dotáciu, a ak nepošleš oznámenie tak ťa DU môže vyzvať aby si to DP urobila.
Ja roky posielam za mamu oznámenie, lebo príjem drží pod hranicou ... aj keby DP robila tak dan by neplatila, ale po urobení DP by jej vyrátali odvody do ZP. Čiže z môjho pohľadu oznam zmysel má. A tiež u szčo, čo podniká má aktívnú živnosť a predtým vždy podával DP.

autor
11. mar 2022

@simonah73 Pozri si link v prvom príspevku a informuj sa na DÚ

lienka.7
11. mar 2022

@zalka myslela som klasického zamestnanca, pardon 😊

simonah73
11. mar 2022

ak mi das link z financnej stranky ze treba poslat oznamenie, budem to akceptovat ale uctovnicku viacerych spolocnosti, ktora napise, ze spravkyna bude pravdepodobne ocakavat akceptovat urcite nebudem.

zalka
11. mar 2022

@lienka.7 nie zamestnanec neoznamuje, ak pracoval a je len zamestnanec, tak zamestnávateľ posielal DU prehľad, čiže DU má vedomosť o príjme, ktorý dosiahol zamestnanec. A zvyčajne ak je nižší príjem u zamestnanca ako 2255,72e tak to znamená, že asi bol PN, MD, RD a je reálna šanca, že mu boli stiahnuté preddavky na daň a takému zamestnancovi sa oplatí podať DP lebo sa mu preddavky vrátia.

zalka
11. mar 2022

@simonah73 https://podpora.financnasprava.sk/558209-Povinn... prečítaj si otázku č. 9 a odpoved danového úradu.

autor
11. mar 2022

@simonah73 talka ma predbehla s toou finančnou správou
Ja osobne radšej pošlem 1 oznámenie, čo mi zaberie 5 minút ako sa potom doťahovať s DÚ

simonah73
11. mar 2022

odporucame, nie musim podat oznamenie. tak kludne podavaj oznamenia ake chces a potom sa rozculujte kolko byrokracie tu je.

autor
11. mar 2022

@simonah73 prepáč, nikto sa nerozčuľuje, položila som jednoduchú otázku, pre mňa je logické, že im mám oznámiť nech odo mňa DP nečakajú .... odkiaľ by to inak vedeli, keď doteraz ho vždy v lehote dostali