Nehnutelnosť a prístupová cesta ako večné bremeno

lenuska333
22. sep 2020

Dobrý deň potrebujem poradiť našli sme si dom ktorý chceme kupit lenze pristupova cesta vedie cez dom ktorý je pred ním čiže my vravela ze pristupova cesta bude ako vecne bremeno co to znamená pre mňa ako kupujúceho Ďakujem

robin30
22. sep 2020

Nesla by som do toho z toho nic dobre nebude,brat ma takto a nikdy viac by to uz neurobil vecne prieky so susedom

hopsadobrandejsa
22. sep 2020

S tymto býva obvykle problem na SK. Spoločná prístupová cesta je akurat tak recept na problemy so susedmi. Ak je cena nehnuteľnosti nízka, dovod je spoločná prístupová cesta.

Do tohto urcite nechod. Ak nie je v cene aj príjazdova cesta k domu tak bud kupit alebo ruky preč od toho.

moninah
22. sep 2020

@lenuska333 ak nemate vysporiadany pristup na pozemok, ani hypoteku nedostanete. Takze trebanajlepsie je tu cestu odkupit od suseda.

3petka
22. sep 2020

@lenuska333 prístupová cesta teda nie je k domu čo kupujete. Patrí susedom ale ty majú na ňu vecne bremeno to znamená že s tým pozemkom nemôžu nijak nakladať teda nič stavať a podobne... Ako vravia baby do toho by som ani ja nešla...

lenuska333
autor
22. sep 2020

@3petka ale myslíte tým mňa ako kupujúceho že nebudem môcť nič stavať alebo ty susedia

lenuska333
autor
22. sep 2020

Ten dom cez ktorý vedie pristupova cesta bude určite ten istí majiteľ od ktorého chceme dom kúpiť uvidíme možno že sa bude dat odkupit

katulienkax
22. sep 2020

Ľudia prečo si robíte problém ; takýto nevysporiadaný pristup čaká problémy so susedmi. Nestačilo Vám pozerať lamparne a podobne relácie?

ivkazba
22. sep 2020

@lenuska333 vecné bremeno v tomto prípade znamená, že na prístupovej ceste bude ťarcha, aby ste mohli cez neho prechádzať a nemohol tam dať závoru a k domu by ste sa nedostali. Je irelevantné, že prvý dom v rade patrí predávajúcemu. Určite sa nebude dať odkúpiť, nepredá vám predsa pozemok ktorý vedie cez jeho územie. Mám 18 ročné skúsenosti vo finančníctve, určite takúto kúpu vysoko neodporúčam. Jednak ak ho budete chcieť v budúcnosti predať, bude sa vám dom predávať ťažko, pretože každý triezvo uvažujúci takýto dom nekúpi. Druhý problém sú susedské problémy, ktoré v takýchto prípadoch bývajú veľmi veľmi časté (budete prechádzať cez jeho pozemok, takže vám môže výrazne skomplikovať život). Už tu bolo spomenuté, že na takýto účel nedostanete hypo, takže predpokladám, že idete vyplácať kúpu z vlastných zdrojov. Ak si ale chcete skomplikovať život, tak smelo do toho.

deti95060810
22. sep 2020

o kúpe ani nerozmýšľaj...

3petka
22. sep 2020

@lenuska333 obaja slúži to len ako prístupová cesta. Stavať čisto na tej parcele kde je prístupová cesta