Nástup dvojročného dieťaťa do škôlky

lulupilatova
12. aug 2016

Ahojte holky mala mi ide od septembra do materskej školky máme len 2 roky a cca 3 mesiace a chcem sa spýtať či treba niečo na socialku alebo niekde inde zahlásiť že malá nastupuje do školky? ja ešte do práce nejdem bo ala ide na pár mesiacou len na 4 hodinny denne

simik14
12. aug 2016

Ahoj mozem sa opytat je uplne odplienkovana a ake su jej komunikacne schopnosti ? A co sa tyka spravania? Ja som na tom tak isto len.neviem ci by zvladala skolku v takom skorom veku

biokozmetika
12. aug 2016

My sme dávali našu tiež skôr a bola nadsena. Bola odplienkovana,v pohode sa dorozumela ale obrovskou výhodou bolo to ze prostredie už poznala keď sme vozili do skolky jej staršieho bračeka tak sa tam cítila bezpecne🙂na úradoch som nebola nič odhlasovate, RP mi zastavili automaticky keď dovŕšila 3 roky

lulupilatova
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuz02
12. aug 2016

Mne dcera dovrsi tri roky v polovici septembra, ja som od augusta opat zamestnana a od sept.nastupi aj dcera do skolky. Na urade prace som bola na zaciatku augusta, ze nahlasim, ze dcera pojde do skolky a pani mi povedala, ze sa to nahlasuje az ked dcera dovrsi tri roky. Az vtedy tam mam prist a dat im vediet, ze je v skolke. Takze ty mas este dost casu do jej tretich narodenin.

lulupilatova
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lulupilatova
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
biokozmetika
12. aug 2016

To áno, to treba nahlasit🙂sorry xixi

miruska7979
12. aug 2016

@simik14
@lulupilatova Ja som dala maleho ked mal 2 roky a 4 mesiace...isla som skor do prace,
na jednom nam skolka pomohla..naucil sa pekne papat, vzorny je, disciplinovany, poslucha na slovo..pekne sa prehra..vie podakova, pozdravit, fakt mi v tomto skolka moc pomohla, nie, ze by som sa mu nevenovala, ale viete, ved to poznate, doma varite, zehlite, periete upratujete a este aj do prace idete...tak som ho dala do skolky, bol najmensi a najmladsi...strasne mi srdce trhalo, ze mohla som byt este doma s nim...neplakaval, to nemozem povedat, vedel, ze tam musi byt..lebo vsetci pracujeme...ale bol by radsej doma a aj ja..odplienkovany sme boli, obcas sa nam stala nehoda, ale mali sme vzdy nahradne veci v skrinke..na spanok poobedny sme mali aj deku, maca, plienocku a dudku...luto mi je toho len, ze mohli sme byt este doma spolu travit cas a ,museli sme sa uz odpojit, ja do prace maly do skolky..ale inak ako pisem, skolka mi zase vela pomohla..oni sa predsa venuju od rana az do 15,30hod pokial som si pre neho neprisla..to som len napisala moj osobny nazor a moju skusenost 🙂 inak nikde som nic nehlasila, az ked mal maly presne 3 roky 🙂

lulupilatova
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
miruska7979
12. aug 2016

@lulupilatova pardon 😀 😀 mazem moj prispevok 😝 😝

lulupilatova
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
miruska7979
13. aug 2016

@lulupilatova chore?
Ty nevies co je chore...chory su ludia, zvierata a nie to, ze som chcela napisat svoj nazor a skusenost zo skolkou...

moni244
13. aug 2016

@lulupilatova ved si dostala odpoved, do 3 rokov nic nehlasis, moja nastupila tiez skor, pobyt som hlasila az po dovrseni troch rokov, inac toto je otazka, ktoru stacilo zadat do blogu, nemusela si diskusia zakladat.