Nárok od štátu po materskej

17. okt 2022

Dobrý večer, chcem sa informovať na čo budem mať nárok ako slobodná mamička a žijúca sama v domácnosti keď mi skončí MD a začne RD? Nech viem čo utekať vybavovať, PP trvá 🙂

veronikaszabova
17. okt 2022

Mas narok na RP, rodinne pridavky a alimenty od otca.

autor
17. okt 2022

@veronikaszabova rodinné prídavky z úradu? A čo predĺžená MD?

veronikaszabova
17. okt 2022

Pridavky uz urcite poberas.
Ak predlzenu matersku - to uz snad mas vybavene, ked pises, na co mas narok po materskej. Na to som ti aj odpovedala.

autor
17. okt 2022

@veronikaszabova nie nepoberám nič okrem tehotenského lebo som na PN, ešte som neporodila, otec nebude v rodnom liste a žijem sama v domácnosti..

veronikaszabova
17. okt 2022

Tak si vybav dlhsiu matersku pre osamelu matku - 37 tyzdnov. Potom rodinne pridavky (30€) - UPSVAR. A alimenty.

veronikaszabova
17. okt 2022

Po materskej RP. Na nic ine nemas narok.

saxana000
17. okt 2022

Otca urcite zapis kvoli alimentom.
Dostanes prispevok pri narodeni dietata mozes ziadat o predlzenu matersku a rodinne pridavky..potom klasika rodicak..

alenah31
17. okt 2022

V pripade, ze nebude otec zapisany v RL dietata nebudes mat od statu narok na nic okrem RP a PnD a jednorazoveho prispevku pri narodeni. Prvotnu povinnost postarat sa o dieta maju obaja rodicia. Kedze odmietas pomoc otca resp. nechces riesit "neprijemnosti" s tym spojene - nedostanes od statu nic. A ano - pri osamelej matke je moznost dlhsej MD o 3 tyzdne - vybavujes cca 1-2 tyzde predtym ako ti skonci standardna MD. Nebudes teda na MD 34 ale 37 tyzdnov. Na SP dobesies CV kde prehlasis osamelost.

klarissa25
17. okt 2022

Dlhšia materska o 3 týždne...inak nič..

paciko9
17. okt 2022

Slobodna mamicka, zijuca sama s dietatom, ma narok 37tyzdnov poberat MD. Ak budem trepat tak ma opravte, ale ked som to riesila ja tak ziadost o predlzenu MD som si mohla podat az po ukoncení 34tyznov, aspon to tak bolo, ked som sa o tom informovala pre dvoma rokmi. Nakoniec som sa na to vykaslala, nakolko nebyvam sama v domacnosti.