Nárok na pracovné miesto po rodičovskej ako som mala pred ňou

timejicka
29. jan 2015

Vedel by niekto vedieť poradiť ako to je ,keď skončí rodičovská dovolenka ? Mám nárok sa vrátiť na to isté pracovne miesto ako pred materskou?Alebo ma môžu zaradiť na ine prac.miesto prípadne ako to je, že by so mnou rozviazali prac.pomer....aký nárok mám na výšku odstupneho? Zamestnaná som vo firme od januar.2010..ďakujem Vám za informácie🙂

monicm
29. jan 2015

@timejicka po rodičovskej môžu preradiť na iné miesto a výška odstupného závisí viac menej od kolektívnej dohody

siska53
29. jan 2015

@timejicka mozu ti ponuknut aj ine miesto ak nie je to tvoje byvale volne. Odstuone,ak sa vhodna praca nenajde zavisi aj od poctu odpracovanych rokov v danej firme. Alebo teda jedine ak je kolektivka postavena inak. A predpokladam ze mas dobu neurcitu..

evita68
29. jan 2015

@monicm
@siska53
@timejicka
MUSÍ ti dať miesto, aké máš uvedené v pracovnej zmluve.. s inou ponukou musíš ty súhlasiť.. ak nemá pre teba miesto, na základe výpovede máš nárok na mesačné odstupné /ak PP trval menej ako 5 rokov/.. ak PP trval viac, ako 5 rokov, nárok je na 2-mesačné odstupné..
Siska, po 5 rokoch PP už jedine doba neurčitá..

xevulax
29. jan 2015

@evita68 do trvania pp sa ráta aj doba na MD+RD?

evita68
29. jan 2015

@xevulax samozrejme

xevulax
29. jan 2015

@evita68 myslela som si, ja len pre istotu 😏 dakujem

siska53
29. jan 2015

@evita68 tak to som zas si nebola ista,ci MD a RD sa tam pocita.

monicm
29. jan 2015

@evita68 nemáš tak úplne pravdu,nemusí to byť to isté miesto,ale miesto zodpovedajúce pracovnej zmluve,málokedy je v prac. zmluve stanovené presný názov pozície,ale niečo neurčité ako predavačka,automechanik a pod.práca to však môže byť iná,ako predtým

@xevulax tu je presný link na paragraf http://www.profesia.sk/cms/zakony/zakonnik-prac...

evita68
29. jan 2015

@monicm a v čom sa líši tvoje tvrdenie oproti môjmu?

Moje: MUSÍ ti dať miesto, aké máš uvedené v pracovnej zmluve
Tvoje: nemusí to byť to isté miesto,ale miesto zodpovedajúce pracovnej zmluve

monicm
29. jan 2015

@evita68 máš pravdu,prepáč,som to zle prečítala,asi to bude tou únavou z choroby,chápala som to tak,že môže robiť presne to isté,čo aj predtým.chcela som len upozorniť na to,že nie tak úplne pravda,aby sa náhodou potom v práci nebila za to,že ona musí ísť robiť úplne to isté ak jej budú ponúkať podobné ako robila a pritom dodržia zmluvu.ešte raz prepáč 🙂

evita68
29. jan 2015

@monicm a šak v pohode 🙂 v časti máš aj ty pravdu, chýbalo mi slovo ,, zodpovedajúce,,...
Skoré uzdravenie 🙂