Nárok na podporu v nezamestnanosti pri prerušení

prispievatel
1. okt 2021

No, keďže sa moja pracovná doba prekrýva s otváracou dobou sociálnej poisťovne tak sa spýtam na internete (keďže ten je 24h po ruke). Keď má človek odpracovaných veľa rokov a má nárok na podporu čo je 6 mesiacov t.j. 6x vyplatené. Čo vtedy keď sa eviduje na úrad práce, uznajú nárok, začnú ju vyplácať, ale medzitým sa človek zamestná, a stihol vybrať iba jednu. V novej práci sa mu nedarí a hrozí výpoveď. Keď sa znova eviduje na úrad práce tak to má vplyv na tú podporu? Dostane ešte tých zvyšných 5 alebo sa to berie ako keby od začiatku? Že zase musí odrobiť veľa rokov?

nafka0483
1. okt 2021

@prispievatel Ano, dostanes vyplatene tie zvysne mesiace.
A co sa tyka SP - nemusis chodit osobne, da sa aj zavolat, alebo napisat im cez kontakty formular a odpoved ti pride mailom - a mas to cierne na bielom ;)

fiafia
1. okt 2021

@prispievatel môžeš sa opäť evidovať,máš nárok na zvyšok. Vybrať sa dá do dvoch rokov. Výška podpory ostáva rovnaká, neprepocitava sa

prispievatel
autor
2. okt 2021

Ďakujem. Napísali ste všetko čo som potreboval. Niekedy je fórum lepšia vec lebo ak im cez ten kontaktný napíšem piatok večer, tak 3 dni budem čakať na odpoveď alebo na ňu úplne zabudnú. Ja radšej riešim priamo telefón alebo osobne. Ja keď vidím že poslať email to považujem za výstrel do tmy. Takže ani sa to neprepočítava bezohľadu na príjem z tých brigád a zamestnaní čo medzitým boli...

gubcikova
2. okt 2021

@prispievatel muž tak mal pred dvoma rokmi bol na podpore jeden mesiac a teraz išiel opäť a poberá to čo poberal zvyšných 5mesiacov.Stihol sa zaevidovať ešte do tých 2rokov

prispievatel
autor
2. okt 2021

V regióne kde je viac roboty ako ľudí je to také hore dole. Málokto zostane 6 mesiacov na úrade práce, lebo u nás sa to ani nedá keďže je večný nedostatok pracovnej sily. Úrad väčšinou do pár týždňov zamestná človeka. Len cez pandemické opatrenia si dali chvíľu pokoj od toho. Takže keď sa aj evidujem, nevidím to na dlhšie ako mesiac. Len to vyplatenie im trvá dlhšie na to bacha! Oni majú 40 dní na rozhodnutie, keď ho pošlú tak ďalšich 20 majú na vypatenie. Tak v tom momente ako vás vyhodia z práce už nemíňajte lebo z poslednej výplaty budete žiť dva mesiace.