Nárok na dávky po 3. roku dieťaťa

6zmysel
14. jún 2013

Dobry chcem sa opytat ci bude mat slobodna matka narok na nejake davky alebo pomoc od statu ak sa o dieta ktore ma viac ako 3 roky stara sama a skonci jej rodicovsky prispevok ma na nieco narok?Alebo ako to funguje s vyzivnym.Kolko dostava ak je otec dietata nezamestnany alebo co sa deje ak neplati.Kolko je nahradne vyzivne?Alebo co sa stane ak otca dietata nezapisem do rodneho listu dietata vyzivne mi plati stat? Ako dlho a kolko to je? Dakujem

sissy27
14. jún 2013

@6zmysel v prvom rade po skončení RD máš nárok sa zamestnať a poberať plat... výživné nie je určené tabuľkami, treba si vyčísliť náklady, na súde požadovať adekvátnu čast od otca bez ohľadu na to, či je zamestnaný alebo nie... ak neplatí, podáš trestné oznámenie, exekúciu, ak nič, tak potom môžeš požiadať o náhradné výživné, detailnejší postup si isto vieš nájsť za pomoci stránky google...
ak nezapíšeš otca do RL tak dieťa nemá nárok na žiadne výživné, ani od údajného otca a už vôbec nie od štátu (prečo by aj?)

mima4
14. jún 2013

@sissy27 zas strasis pracou 😀 .. otazka bola akeee dááávky 😉

sissy27
14. jún 2013

@mima4 jaj no, zabudla som, že práca je posledný spôsob, ako prísť k peniazom 😀 😀 😀 ale teda nedalo mi nespomenúť aj túto možnosť 😉

linda81
14. jún 2013

@sissy27
@mima4 🙂 veru katastrofa....uz druha diskusia na 2 stranach na temu DAVKY....ja to nechapem , kazdy len caka, ze sa niekto postara a vsetci sa divia, ako sa zle zije na SR 🙂.....vsak pomaly nikto nic nerobi , len caka na davky ....

sissy27
14. jún 2013

@linda81 náhodou, 2 témy na 2 strany, to ešte nie je také zlé, ale jeden čas to bola snáď každá druhá téma 😝 😝 som mala originál pocit, že som posledná oná čo ešte chodí do práce 😅 ale úplne smutné je, že ženy, ktoré majú o 8 hodín denne viac času (keďže nechodia do práce) nedokážu použiť google na to, aby si vyhľadali dostupné info 🙄 radšej budú čakať aj pol dňa, kým im niekto všetko naservíruje priamo pod nos...

linda81
14. jún 2013

@sissy27 no veru..akurat som do tej druhej diskusie pisala, ze kazdy hlada ,len ako nerobit, nie ako robit a riesit veci....smutne fakt....poznam bohuzial kopu takych ludi...kazdy sice VS; ak nie dve, ale robit, to je uz ina vec...

juliana77
14. jún 2013

@sissy27 mám pocit že MK je jediná stránka dostupná z netu. Sú tu iné otázky, ktoré smrteľníka dostanú do kolien, z tých mám už ja niekedy Dávky.

sissy27
14. jún 2013

@juliana77 aha toto ma nenapadlo, že niekto má google proste bloknutý adminom alebo nejakou vyššou mocou 😀 😀 😀 hej no, tiež občas neverím, že tie otázky / diskusie sú myslené vážne, potom sa ja cítim ako z inej galaxie, ale tak to bude asi môj problém 😀
@linda81 presne, tisíc diskusií "na aké dávky od štátu mám nárok" , potom ešte obľúbené "zarobím majland na klikačkách" ale diskusií o tom, že si niekto reálne hľadá serióznu prácu je tu minimum 😖

6zmysel
autor
17. jún 2013

Nemam za zadkom rodinku co sa o mna postara ked je zena v najhorsom a ani vlastne byvanie este som nezarobila majland ..moja otazka o davkach neznamena ze nepracujem a ani nebudem :D vsak ale podla seba sudim teba..neviem ako to funguje z davkami na dieta preto sa pytam..ved na to su predsa fora a ak sa moje niekomu nepaci nech nereaguje.Inac cudujem sa kolko mamiciek je zatrpknutych..Dakujem za odpovede a pekny den prajem 🙂

terezka1947
17. jún 2013

@6zmysel pozri,najlepsie bude,ked zajdes na prislusne urady(a budes mat stastie na milu uradnicku 😉 )a popytas sa tam...