Nákupné hodiny pre dôchodcov cez víkend

chrobacik41
27. mar 2021

Ahojte žienky, platia nákupné hodiny pre dôchodcov (9-11) aj cez víkend ci nie? Bola som dnes u nás len v jednote ráno o 8 ale potrebujem ísť ešte do drogérie DM tak ci môžem alebo nie? Väčšinou chodím neskor ale teraz potrebujem ísť skôr, tak sa radšej opýtam aby som sa neprehnala. Ďakujem. 😊

zuzap33
27. mar 2021

@chrobacik41 cez víkend neplatia

chrobacik41
autor
27. mar 2021

@zuzap33 ďakujem 😊

karelova
27. mar 2021

Uz by ich mohli podľa mna celkovo zrušiť...

adka176
27. mar 2021

V DM neplatia hodiny pre dôchodcov...iba potraviny nie?

chrobacik41
autor
27. mar 2021

@karelova no neviem kedy sa toho dozijeme, dochodci chodia po obchodoch celý deň 😶

babababka
27. mar 2021

Mikas na TA3:Nie je to zakázané,len odporúčané.

cacianka
27. mar 2021

@karelova mohli.doobeda 4 nohy podvecer cele zájazdy seniorov....prevaha

sasa1310
27. mar 2021

@chrobacik41 po polroku už by ste to mohli vedieť v akom čase a kedy majú vyhradený čas dôchodci. Nie prikázaný

birika
27. mar 2021

@karelova malo by to vyznam, keby im presne urcili - nakupovat LEN vo vyhradenom case a dat vynimku zamestnanym dochodcom, ktori by sa mimo hodin preukazali Pracovnou zmluvou...ja viem, utopia 🙂

sasa1310
27. mar 2021

@birika ústava nepovoluje obmedzovať si nakupovať životné potreby

birika
27. mar 2021

@sasa1310 ja viem, to bola len utopia - ako som napisala

ivinkapink
27. mar 2021

@sasa1310 😆🤣😂 akoze mna teda obmedzuje, o osmej vstavaju moje deti, do deviatej nestihnem prist do obchodu a nakupit, o pol 12 obeduju, cize zas to nestihnem po 11tej, potom do tretej najmensia spi a po tretej su tam rady ludi co idu z prace domov a nakupit, a to je az do vecera 🤦

3009
27. mar 2021

@ivinkapink tak si treba privstať a ísť do obchodu keď je ešte muž doma a nevyplakávať tu. Aj ty raz budeš stará ak dožiješ a potom sa nato budeš pozerať ináč.

panelacikova
27. mar 2021

cez víkend neplatia.
@chrobacik41
a pevne verím a dúfam, že to už konečne zrušia... minule Kaufland, 10:55 a dovnútra húfy dôchodcov, asi 50, fakt. postupne... my, mladší, sme čakali v šóre ako takí debili. vnútri v uličkách (bolo vidieť cez sklo) si dôchodcovia veselo medzi sebou trkotali. mnohí sa tým obchodom doslova vlečú. nie preto, že nevládzu, ale preto, že sú asi zvyknutí rekreovať po nákupných centrách a supermarketoch a neviem kde ešte. Ďalšia vec, mnohí už nad 60 rokov mali a majú možnosť byť očkovaní. Nevidím už dôvod pre tieto hodiny seniorom, ktorí sú už možno spolovice chránení vakcínou oproti nám - mladším. samozrejme - pokračujem v skúsenosti - o 11:00 v Kauflande nás dnu nemohli pustiť, lebo snímač čipov na vozíčkoch im ukazoval plný stav na predajni. Bohužiaľ. Museli sme čakať ďalších 5 minút, kým sa roztatárení a ukecaní dôchodcovia ráčili vypratať z predajne. Fakt mi to lezie na nervy. A to mám pritom rodičov 75+ oboch. Ale takéto chujoviny nerobia, aby zapĺňali obchod tesne pred 11. Keď som o 11:15 vyšla von (lebo dnu som sa dostala vďaka dôchodcom okolo 11:05), tak taký rad som videla naposledy možno tak na testovaní alebo ešte za komunistov, aký sa vytvoril vďaka tomu, že seniori sa tatária pomedzi regále. pevne verím a dúfam, že sa toto už skončí a to pritom patrím k tým, čo sa správajú veľmi zodpovedne, nerobím hlúposti, nezhlukujem sa s inou domácnosťou apod. ale dôchodcovské hodiny považujem od počiatku za kravinu najvyššieho stupňa.
a keď už ich majú, neviem, prečo nejdú do obchodu o 9, o 10:40 alebo 10:00, ale zrovna sa tam nasypú pred 11.

panelacikova
27. mar 2021

@ivinkapink presne tak. ja mám už veľkú dcéru, vydrží mi doma v pohode, ale raz dávnejšie mi prisámveru vypadlo čosi do varenia. obed rozrobený, Billa za rohom... nuž, letím tam, 10:30, bohužiaľ. nepustili ma. musela som sa vrátiť domov a ísť o 11. katastrofa. šlo o 1 vec a čo bolo "úžasné", čo som videla vnútri cez presklený vchod, ako má Billa, veď vieme, tak obchod bol prakticky prázdny.

chrobacik41
autor
27. mar 2021

@sasa1310 tak napríklad u nás v sobotu do malého obchodu od 9-11 predavačka nepustí mladšieho.bohuzial. tak som sa radšej opýtala , pretoze ja cez víkend keď potrebujem idem až poobede do drogerky alebo ak mi ešte niečo chyba z potravín tak do kf. Tak som sa radšej opýtala.

chrobacik41
autor
27. mar 2021

@panelacikova dakujem😊 áno čistá pravda , motajú sa celý deň keď idem do prace okolo kf o 9 tak vidím kolko dôchodcov tam ide po skupinkách, keď idem už poobede idem do kf a plný kf dôchodcov a najlepšie keď sa tam stretnúť aj 4 a naprostriedku uličky vozíky ze nemôžete prejsť a majú debatný krúžok. Keby sa aspoň vonku teda rozpravali ale vnútri v tých úzkych uličkách. Myslim ze obchod je určený na nakupovanie a teraz by som sa tam teda toľko nezdrzovala a ešte aj teda ak by som bola v pokročilejsom veku.

panelacikova
27. mar 2021

@chrobacik41 presne tak

ivinkapink
28. mar 2021

@3009 muz odchadza pred siestou do obchodu...takze tazko..a detom nebudem narusat rezim...ja nie som proti casu pre seniorov ale proti konkretne tomuto...ved mohli im dat iny cas...apropo keby ho aspon dodrziavali...

ivinkapink
28. mar 2021

@3009 a nie je to vyplakavanie ale konstatovanie, a reakcia na to ze nemozu ta obmedzovat v nakupovani...len tolko...hold riesime to tak, ze ide sa do obchodu ked pride muz z roboty...ale akoze uz to lezie na nervy...

zuzuliennka1
28. mar 2021

este to tak, aby som sa aj cez vikend nahanala aby som stihla nakup do 9:00 ked mi dieta spi cca do 8:00... vstane, rychlo ranajky a utekame na nakup, poobede je to apokalypsa, ako idu vsetci z roboty domov a rovno potraviny....aspon cez vikend si mozem v klude nakupit o 10:00