Najprv sobáš alebo zmena pobytu?

26. aug 2024

Ahojte, len rýchla otázka. So snúbencom spolu žijeme, čoskoro sa chceme zobrať a chcela by som si zároveň aj zmeniť trvalý pobyt, aby som OP menila iba raz a už si tam dala zapísať všetko. No v akom poradí? Najprv sobáš, potom zmena TP a následne požiadať o nový OP? Alebo najprv si zmeniť pobyt, potom sa zobrať a žiadať o nový OP? Ďakujem za odpovede. 🙂

gvenduska
26. aug 2024

Po sobáši treba hneď zmeniť op tusim do týždňa to treba

autor
26. aug 2024

@gvenduska Pýtam sa v akom poradí to mám urobiť, keď si to chcem dat zapísať všetko NARAZ.

miskamisiq
26. aug 2024

My sme sa najprv zobrali, v prvý pracovný deň sme išli na matriku a zmenili trvalý pobyt a potom sme si išli zmeniť doklady 🙂

autor
26. aug 2024

@miskamisiq Ďakujem ❤️

katariiinkaa
26. aug 2024

@miskamisiq presne tak sme to riešili aj my 🙂

jazula
26. aug 2024

Po zmene TP tiež musíš do pár dní zmeniť OP… Hneď v pondelok po sobáši by som šla na úrad urobiť zmenu TP a rovno odtiaľ na políciu podať žiadosť o nový občiansky. Teda neviem, či hneď po sobáši vieš zmeniť doklady, vydatá nie som 🙂. Ale zmenu TP polícia hneď vidí, takže to vieš urobiť v jeden deň (TP a žiadosť o OP).

autor
26. aug 2024

@jazula Áno áno s tým rátam, že to musím poriešiť hneď po sebe. Ďakujem 🙂

maranco
26. aug 2024

TP môžeš zmeniť aj elektronicky z domu
https://portal.minv.sk/wps/wcm/connect/sk/site/...

vyrovnanaosoba
26. aug 2024

Nie som si istá, či k zmene trv.pobytu nepotrebuješ op, takže asi najprv by som menila trvalý pobyt a vzala sa, a hneď požiadala o nový op

guiseppinka
26. aug 2024

@vyrovnanaosoba zmeni tp pred svadbou a bude musiet menit obciansky a po svadbe zase, lebo nove priezvisko. Ako sa pise vyssie - po sobasi ist zmenit tp a rovno so sobasnym aj zmenit priezvisko

colsami
26. aug 2024

Nic sa nedeje ak TP nemenis hned po svadbe, viem za posledny rok o 3 pripadoch kde menili OP/VP a ostatne doklady polroka az rok po svadbe, nie je to nic nezvycajne. A boli to osoby z roznych miest a nie, ziadna pokuta sa neplati. Takze s tymto bud v pohode a si to nacasuj hockedy po svadbe so zmenou TP a uz zaziadas o nove doklady.

beata_k
26. aug 2024

Najprv sobas, potom zmena trvaleho pobytu. Ja som tp nemala zmeneny asi aj pol roka. Nikoho to nezaujimalo

autor
26. aug 2024

Nejde o to, či to niekoho zaujíma alebo nie, ale že si to chcem zmeniť naraz, aby som si ušetrila ďalšie behanie po úradoch. 🙂 (OP mi aj bude končiť pár mesiacov po svadbe, tituly nemám zapísané od konca školy, atď proste nechcelo sa mi riešiť každú blbosť osobitne, preto chcem teraz poriešiť všetko naraz)
Ďakujem za rady

qetka
26. aug 2024

my sme sa zobrali a ked sme isli na matriku po sobasny list, rovno sme vo vedlajsich dverach na ohlasovni pobytu zmenili TP a nasledne sme sli na policiu vybavit novy OP…