Nahlásenie na úrad práce, keď si nájdem prácu

izabela01
11. sep 2024

Ahojte, chcem sa opýtať čo sa stane, keď si nájdem prácu a nenahlásim zmluvu na úrad prace do 8 pracovných dní.

Dôvod: síce pracujem ale home office a zamestnávateľ mi stále zmluvu neposlal/ nedal lebo nejak nemá čas keď mu volám.

stellarstar
11. sep 2024

Pokiaľ nemám zmluvu by som pre zamestnávateľovi nepracovala

nika23t
11. sep 2024

@izabela01 zmluvu som podpisala prvý deň, prvú hodinu v práci. Potom som si obehala úrady, bola som po MD, hneď v ten deň, a az potom som začala pracovať.

aliziana
11. sep 2024

@izabela01 tak minimálne sa s nimi dohodni, telefón hádam máš... je to nutné nahlásiť a priniesť (možno bude stačiť poslať) zmluvu...

eleanor2510
11. sep 2024

@izabela01 a preco pracujes bez zmluvy? Vyplatu ti tiez nebude mat cas poslat? Velmi neseriozny zamestnávateľ, mozes si narobit viac problemov ako osohu. Daj mu zajtra ultimatum, bud bude okamzite zmluva, alebo nepracujes. Ved tam chod osobne a bez zmluvy neodid.

isis234
11. sep 2024

Bez podpísanej zmluvy, nepracuj. Musíš nahlásiť na úrad práce, že pracuješ.
Ako ti radili. Choď zajtra osobne za zamestnávateľom, podpíš zmluvu a fotokopiu pošli mailom na úrad práce.
Alebo nepracuj. Zmluvu nemáš: Na akú dobu pracuješ? Určitú? neuričtú? Hodinová mzda? V ktorej triede si zaradená? Ku ktorému dňu ti vyplatia mzdu?