Načo má úrad práce tlačiareň, keď ma posielajú robiť si kópie do papierníctva?

13. dec 2022

Načo majú na úrade práce tlačiareň keď ma posielajú prefotit doklad do papiernictva?
Nejdu peniaze na papier, farbu náhodou s našich daní?

autor
13. dec 2022

*z

alenah31
13. dec 2022

pokiaľ je to doklad/potvrdenie, ktoré si mal/a doniesť ty - áno - kopíruješ si za svoje. Kopírka a papier na ÚPSVaR slúži pre potreby ÚPSVaR kópiu samozrejme spraviť mohla, ale jej povinnosť to nie je.

autor
13. dec 2022

@alenah31 ďakujem za objasnenie 🙂

nikky6
13. dec 2022

no oni to tam vyslovene nechcu prefocovat :D proste su take krasne ochotne, ze si tie tvoje originaly, ktore tam prinesies nechaju, nevracaju. uz sa mi to stalo, prefotit mi to nechcela.

autor
13. dec 2022

@nikky6 áno aj u mňa si nechala originál, ale išla som prvý x za život sa zaevidovat tak mi to prišlo také divne že tlačiareň mala vedľa seba a mňa posiela cez celé mesto do papiernictva, ešte keď som sedela tu jej náladu ako keby tam sedí nasilu tak ma to nahnevalo 😀

natall113
13. dec 2022

Záleží aj od pracovníčky, ja som minule doniesla omyl originál a kópia ostala doma, pani to ochotne prefotila a len ma upozornila, že do budúcna mám doniesť len kópie

aurorastone2
13. dec 2022

Vieš čo ja som tak zažila ze mne neprefotila jeden papier ale spoluobčanovi potmavsiemu 2 áno.. Boli sme tam naraz

deti95060810
13. dec 2022

no lebo to stojí e... pani čo sedí za prepážkou má také nariadenie - to nie je z jej hlavy...
a že z našich daní? kde čo sa platí z našich daní a v podstate ty z toho nič nemáš, alebo aj tak si musíš doniesť svoje - viď v nemocnici...

chillibubble
13. dec 2022

no, ak papier fasuju a ked minu tak musia pomaly davat zo svojho alebo pocuvat z vedenia ze ako to ze tolko minaju a toner to iste, tak sa im ani necudujem.

autor
13. dec 2022

@natall113 tak aspoň bola ochotná ale ja som vôbec nevedela ako to na úrade chodí ako som spomínala 1x som sa evidovala, no ale úplne nepríjemná a neochotna bola 🤢
@aurorastone2 bože, taký tuším naozaj majú všade nejaké výhody 😀
@deti95060810 no to je tiez pravda 😀 tam si musí človek aj toaletný papier doniesť 😀

viestta
13. dec 2022

@chillibubble priam pocujeme jednu moju byvalu sefku "Co ten papier zeriete?"

jaond19
13. dec 2022

Mne lezie na nervy ze este stale treba nosit a zaobstaravat kopie na papieroch.... v takejto digitalnej dobe...

zuzanka.zuzu
13. dec 2022

presne takto to funguje, toto sú naše verejné služby štátu 😀 keď som dávnejšie odchádzala z roboty, tak ma ešte zastihol pokyn, aby sme šetrili aj obálkami, proste sme vyfasovali povedzme 20 a nikoho nezaujímalo, že posielame 30. máš sa vynájsť 😀 takže baby to riešili rôzne, jedna povedala že nebude trapošiť a doniesla/zohnala si z domu, ja som robotu urobila do termínu ale oznámila som to občanovi až keď mu išla aj iná pošta - spojila som 2 veci do 1 obálky 🙈 účinok to malo - vedenie vykázalo, že sa ušetrilo 😀 a druhotný efekt to malo ten, že sa prijala nová pracovníčka na podateľňu/recepciu lebo jedna nestíhala vybavovať všetko, keďže tí ľudia si chodili pre "poštu" osobne 😀

stanulienkat
13. dec 2022

To nie je jej povinnosť a je to nad rámec. Nechápem, prečo by mala cudzím ľuďom prefocovať dokumenty. To by iné nerobila, len fotila ľuďom papiere. Z tvojich daní ide chod úradu. Nie sú povinní ti zaobstarávať náklady na papier, tlačiareň a pracovnú silu. Ani by ma nenapadlo zakladať o tomto tému.

autor
13. dec 2022

@stanulienkat cudzím ľuďom, však ona si to potrebuje založiť prečo by som ja mala ešte chodit po papiernictvach keď to je aj tak pre úrad práce, akože ja som nechcela od nej prefocovať niečo pre mňa. 🤦‍♀️

stanulienkat
13. dec 2022

Ja rozumiem, ale všade to tak chodí, či u lekára, či na iných úradoch. Avšak chyba je to, že ešte nie je urobená digitalizácia, na ktorú išli miliardy eur za Ficovej vlády a ešte stále to nefunguje. Skôr by som tam hľadala chybu.
Zrejme nechodíš veľmi po úradoch, pretože ja viem, že keď niekam idem Vždy si urobím zo všetkého kópie.

autor
13. dec 2022

@stanulienkat áno to je pravda už v tejto dobe by to tak veru mohlo byť...
No nevedela som o tom, už o tom viem ze tam mam prísť s kópiou, v banke ani nikde sa mi zatiaľ nestalo ze by som mala nosiť niečo prefotene ja. Ale tak už do budúcna budem vedieť🙂

stanulienkat
13. dec 2022

Bohužiaľ je to tu tak, len som tým chcela poznamenať, že to nie je vždy o neochote pracovníčky. Tá je úplne posledná, kto o tom rozhoduje.

autor
13. dec 2022

Po úradoch často veru nechodím, skôr na súdne pojednávanie, ale tam nosí každý dokument môj advokát. 🙂

livuska124
13. dec 2022

Robím na UPSVR a vždy som ochotne prefotila, ani sme nikdy nemali "zákaz" prefotiť niečo klientovi. Možno majú na konkrétnom úrade nejaké "usmernenie," v rámci šetrenia, aby neprefocovali 😀
Ale poznám to aj z druhej strany, keď som sa bola evidovať a hlásiť (pár mesiacov po skončení VŠ som bola v evidencii) - jedna zamestnankyňa sa so mnou bavila ako s odpadom, na ničom sa nedalo dohodnúť, párkrát na mňa aj nakričala, že som takmer s plačom odchádzala, potom ma chvalabohu preradili k inej a tá sa mi snažila vždy vyjsť v ústrety, veľmi milá, nápomocná.... Takže je to aj o ľuďoch + možno aj o konkrétnych nariadeniach na jednotlivých úradoch.

autorka - k tvojmu komentáru, že ona si ten papier potrebuje založiť, tak si to má prefotiť, iba podotknem, že nie ona "potrebuje" ten papier, ale ty si ho povinná doložiť, ak chceš byť evidovaná ako uchádzač o zamestnanie. Nie je totiž tvoja povinnosť byť evidovaná na úrade, si tam dobrovoľne a čerpáš z toho výhody pre seba - rozumej, štát za teba odvádza zdravotné poistenie. Takže až také potrebné to pre pracovníčku nie je 🙂

livuska124
13. dec 2022

Ešte k tej elektronizácii - veľmi veľa vecí sa už dá vybaviť mailom (naskenované dokumenty), aj podpis dokumentov elektronickými podpismi funguje bežne (ak má klient aktívny elektronický podpis).

petrastrbanikova
13. dec 2022

Pretože musia šetrit a majú zakázané zamestnanci (Zilina)

autor
13. dec 2022

@livuska124 možno som sa zle vyjadrila ale tal som to ani nemyslela, tak ale keď si to vezmeš potom tým pádom som mala prefotit aj žiadosť o zaradenie do evidencie lebo aj to je "pre mna" ale o nič tu nejde len ma to tak zaujalo ze koli jednému papieru čo robila, na túto konkrétnu z nášho obvodu všetci nadávajú že je nepríjemná a arogantná tak možno je to fakt aj o tej ľudskosti. Stačilo povedať normálnym tónom že to neprefoti a že nech si nosím kópie a nie hneď tam zvyšovať hlas za to že mám iba originál, nepoviem, keby som v minulosti bola uz evidovaná ale sama dobre to vidí že som tam bola 1x za život.

livuska124
13. dec 2022

Áno, je to o ľuďoch, ako hovorím, tiež som mala počas mojej evidencie na úrade takúto skúsenosť 😀 a tá nemenovaná, "veľmi príjemná," teraz už kolegyňa tam stále pracuje a je naďalej rovnako "milá." 😀

nafka0483
13. dec 2022

A ten advokat ti to nosi zadarmo? Asi ze mu platis a on v tom ma zahrnutu aj pripravu dokumentov.
Ak je povinnost priniest na urad nejaky dokument alebo jeho kopiu a ty ho nemas tak ty si ho mas zaobstarat.
Nie si povinna sa tam evidovat, ty od uradu nieco chces, tak treba splnit podmienky.

mata1988
13. dec 2022

Ja som UPSVR vyriesila tak, ze som tam osobne nebola ani raz, vsetko nakomplet poslala cez eslovensko, s digitalnym podpisom a tym padom nema na vyber, iba to akceptovat a vytlaci si to sama ked chce. Ja tam odmietam chodit.. :D

nikpa
13. dec 2022

Jednu dobu bola u nás na úrade služba kde ti za pár centov ofotili čo si potreboval. Vždy tam bol volaky študent, asi na absolventskej praxi a vždy tam boli rady. Ľudia to využívali, nerozumiem prečo takého niečo nezavedu bežne na úradoch.

autor
13. dec 2022

@livuska124 ja to nechápem, chodia tam nasilu alebo prečo sú niektoré také? 😀

@mata1988 to aj tak sa dá? Že sa tam nemusí chodiť? Digitálny podpis mam aj ja 🙂

@nafka0483 jejda pýtala som sa iba ze na co tu tlačiareň využívajú keď ju tam majú na svoje súkromné účely? Alebo na pracovné, to je všetko.

livuska124
13. dec 2022

@mata1988 aj pre nás zamestnancov je to omnoho výhodnejšie, keď sú veci elektronicky - nemáš kopu klientov v kancelárii, neklope ti každú chvíľu niekto na dvere, je to rýchlejšie zaevidované do systému (v papierovej podobe musíme nalepiť čiarový kód a potom naskenovať na špeciálnom skeneri, ktorý je jeden pre x-y zamestnancov a čakať, kým sa ti dokument spáruje, pričom ak je dokument v elektronickej podobe, zaeviduješ ho rovno z mailu).
Ak by ti niečo chýbalo, alebo bolo zle, ver tomu, že pracovníčka by ťa kontaktovala. Ak si doložila všetky dokumenty, nemala prečo 🙂

livuska124
13. dec 2022

autorka - to máš tak, ako všade - aj v obchode stretneš nepríjemnú predavačku, aj v nemocnici nepríjemného lekára,.... ľudia sú frustrovaní z rôznych príčin a potom si to odnesie klient, lebo si na ňom vybíjajú svoju frustráciu a zvyšujú ego v rámci svojej "nadradenej pozície."