Na koľko detí súbežne môže jeden rodič poberať daňový bonus?

sudocek
1. mar 2022

Dobrý deň. Chcela by som sa opýtať ako to vlastne je? Na koľko detí súbežne môže jeden rodič poberať daňový bonus. Poprípade ak jedno s býva v jednej domácnosti a druhe nieje stho istého vzťahu vopred ďakujem za odpoveď

slavkadi
1. mar 2022

@sudocek na toľko detí, koľko s ním býva v spoločnej domácnosti.

katarinaba
1. mar 2022

Narok na bonus na deti ma aj manzel rodica. Cize, ak ste manzelia, tak mas narok na svoje deti aj na deti manzela. Resp. ten, kto si bude bonus uplatnovat. A pocet nie je obmedzeny. Podmienka je zitie v spolocnej domacnosti. Internat nie je porusenie podmienky. Ani iny trvaly, ci prechodny pobyt.

sudocek
autor
1. mar 2022

@slavkadi a keď ma partner má ešte jedno dieťa s druhou ženou a tá nepracuje tak ako to je?

derdia
1. mar 2022

@sudocek proste jeden clovek moze poberat na dieta. Bud vlastne alebo zijuce v spoločnej domacnosti. Bud ty na ne poberas alebo manzel. Ak neberie na to doeta jrho matka a tak moze otec.

slavkadi
1. mar 2022

@sudocek buď matka alebo otec dieťaťa, ak žije s otcom tak on.

sudocek
autor
1. mar 2022

@slavkadi ďakujem

sudocek
autor
1. mar 2022

@derdia nie matka neberie. Takže ani tak sa nemôže domáhať daňového bonusu? Vykrikuje že na nášho spoločného syna poberá daňový bonus. A na ich dcéru nie. Vôbec sa v tom už nevyznám. Pardon.

derdia
1. mar 2022

@sudocek proste mozes poberat aj na dieta prtnera ale musi s tebou zit v jednej domacnosti. Ale ak tvoj porkrvne dieta nezije s tebou v domacnosti na to mozes poberat ale nemoze poberat ten rodic s ktorym dieta zije. Nevoem to lepsie vysvetlit.

sudocek
autor
1. mar 2022

@ciernabrigita ďakujem

sudocek
autor
1. mar 2022

@derdia veď práve že tomu nechápem. Alebo už som ozaj asi sprostá. Teda keď matka môjho partnera nezaraba ani s nim nežije v spoločnej domácnosti žije s dieťaťom sama tak že teda nemôže chcieť od môjho partnera daňový bonus.chápem tomu správne.? 🤦‍♀️

luliu
1. mar 2022

@sudocek poberá ho teraz či nie?

sudocek
autor
1. mar 2022

@luliu jejda prepáč zle som to napísala. Myslela som že môj partner má dieťa z druhou ženou. A ani spolu nikdy nežili. A ona je na RD. A môj partner poberá len na nášho spoločného syna DB. A ona sa domáha od neho DB. A to dieťa k nám vôbec nechodí a podla všetkého ani nikdy nebude. Hádam som to už napísala dobre. Ono zle sa to takto vysvetľuje 🤦‍♀️

luliu
1. mar 2022

@sudocek ona možno chce, aby ho tvoj partner poberal a odovzdával ho jej

sudocek
autor
1. mar 2022

@luliu áno presne to chce. Ale ako tu už aj druhé písali takže by museli žiť v jednej domácnosti. Som stoho už úplný jeleň

sudocek
autor
1. mar 2022

@luliu a podotýkam že vôbec spolu nekomunikuju. A ani sa s tým druhým dieťaťom môj partner nestretáva

luliu
1. mar 2022

@sudocek neriešte, nech jej povie, že na dieťa DB nepoberá, keďže s ním nezije a ani ho poberať nebude. Keď sa matka zamestná požiada si ona

majka99999
1. mar 2022

@sudocek ak ta druha zena ma manzela, tak on moze poberat na jej dieta, ak ziju spolu, kedze ona je na RD. Otec zije s tebou a nie s nou. Takze on nemoze. Ked bude druha zena zamestnana, moze poberat ona.

sudocek
autor
1. mar 2022

@luliu presne to jej aj povedal ale ona to nedokáže pochopiť

sudocek
autor
1. mar 2022

@majka99999 nie nemá je sama s dieťaťom a jej rodičmi