Na koho sa obrátiť s predajom pozemku?

lilka121
29. aug 2023

Ahojte ide o pozemok na východe Slovenska na dedine pri rodinných domoch.Ja bývam v meste v rod.dome a ten pozemok namna prepísala moja babka este dávno.1800m2.Teraz ho chcú odomna kúpit pre stavanie rod.domu.Aj mi ponúkajú za tých 800m2 6000eur.Ak nebudem chciet predat celý pozemok.Sú to 2 rozdelené parcely

kornelies
29. aug 2023

@lilka121 Vychod, nevychod, pozri si na internete po com sa predavaju pozemky v danej oblasti. 6000E je absolutne smiesna suma. 15 000Euro stoja 3 arove zahradky -s 50 rocnymi, hnilymi chatkami.

deti95060810
29. aug 2023

tiež si myslím že to chce niekto za facku...
nedaj sa ošklbať.

kulumulu123
29. aug 2023

@lilka121 ak predas 800m2 za 6000 tak ja pridem a kipim cely pozemok 1800m2 platim cash 😁👍

andreakotesova
29. aug 2023

@kulumulu123 staviam sa do radu 😅

veronikacernickova
29. aug 2023

Určite nepredávaj. Treba si zistiť, aká je reálna hodnota daného pozemku. Dôležité je, či je to pozemok, na ktorom sa dá stavať - dá sa to pozrieť napr. v územnom pláne danej obce. Ak sa v týchto veciach neorientuješ, najjednoduchšie je zistiť si to na obecnom úrade. V prípade, že pôjde o stavebný pozemok, odporúčala by som sa obrátiť buď na realitku, alebo na právnika, ktorý pomôže so zmluvou. Síce to niečo stojí, ale budeš mať istotu, že Ťa nikto nepodvedie. Držím palce.

lilka121
autor
29. aug 2023

@veronikacernickova nevyznam sa v tom ale urcite sa tam dá stavat ,je to pri rod.domoch ,v min.tam stál rod dom alebo chatka.Takže stačí sa obrátit na realitku alebo pravnika a oni ho ohodnotia?

eeffka
29. aug 2023

@lilka121 daj si do vyhladavaca nazov vasej obce a pozemok, vyhodi ti podobne ponuky, mas orientacnu cenu, dole vies ist stale s cenou,hore tazko

eeffka
29. aug 2023

@lilka121 ak je to pri hanusovciach kde mas pobyt tak taketo pozemky udu za 100tisic +, za meter cca 65eur

stankot
29. aug 2023

@lilka121 ohodnoti ti ho znalec.My sme kupila za 40eur/m2...v mini dedine na zapade.

vkatush
29. aug 2023

@lilka121
8 árov teraz nekúpiš pod 100, zväčša okolo 150. Samozrejme, záleží na akej dedine, sieťach, či je vhodný na stavbu (to, že tam niekedy niečo stálo neznamená, že môžeš stavať), aký má tvar, či nie je niekde pri vode, čo pravidelne sa vytápa, či je to v intraviláne obce, aký typ pozemku, veľa toho je...

Ak sa vôbec nevyznáš, určite sa poradiť. Minimálne môžeš napísať na obecný úrad, že ako majiteľka pozemku chceš vedieť o jeho funkčnom využití, či by napríklad dostal stavebné povolenie.
A napríklad na tvojom mieste, ak ti prachy fakt netreba, nechala by som si pozemok, nepredávala.

Hlásim sa k tým, čo stoja v rade 😂 tiež pozeráme veľa pozemkov a domov v okolí Košíc, chceli by sme niečo, a toto čo píšeš, niekto ťa chce pekne o****ať.

veronikacernickova
29. aug 2023

@lilka121 ako už bolo spomenuté vyššie, treba zvážiť aj to, či pozemok chceš / potrebuješ predať, alebo či si ho chceš nechať do budúcna. Ak by si ho chcela predať a ide teda o stavebný pozemok, buď kontaktovať realitku, ktorá všetko zabezpečí, alebo predať sama, v tom prípade ale odporúčam poradiť si od odborníka (právnika) ohľadom zmluvy, aby všetko prebehlo tak, ako má. Orientačné ceny sa dajú zistiť na realitnom portáli, ale v prípade stav. pozemku je určite cena niekoľkonásobne vyššia ako tých 6 000, čo Ti niekto ponúkol. Pri výmere 1800 m2 takisto aj zvážiť, či ho predať ako celok, alebo rozdeliť na 2-3 menšie pozemky, ak to poloha pozemku umožňuje. V tom prípade by sa dalo zarobiť ešte viac.

triss83
29. aug 2023

Hlásim sa,za takú sumu kúpim celých 1800m2

alickapusinka
29. aug 2023

Nie že ťa nápadne predať za takú smiešnu sumu čosi neuvažuj. Jasné niekto chce prísť k pozemkom za facku. Za takú sumu TI kúpi hoci kto. Pozri si cenu pozemkov ale pod cenu nepredávaj čosi. To záleží od lokality a metre štvorcové či sú tam IS ale za takú smiešnu sumu nepredávaj čosi. Niekto ťa chce obabrať.

lilka121
autor
29. aug 2023

@eeffka ano som z Hanusoviec no ten pozemok je vo Vranovskom okrese