Na čo má nárok manžel počas môjho pobytu v pôrodnici?

monhla
17. júl 2012

V septembri čakáme bábko a manžel nevie či si má nahlásiť dovolenku na opateru staršej dcérky /čo ak netrafí termín ☹ / alebo má nárok na OČR, či niečo podobné. Dcérenku nemáme kam dať pretože súrodenci i starí rodičia chodia do práce a manžel tiež. Budem rada za každú skúsenosť.

marianka0101
17. júl 2012

tak toto aj mňa zaujíma...

margarita
17. júl 2012

urcite nech si zisti hlavne u zamestnavatela, co mu umoznia a ako, lebo my sme toto riesili nedavno tiez,
docitala som sa v Zakoniku prace ze ma narok na OCR kym som v porodnici, ale potom ked prislo na lamanie chleba, tak jeho ZAMESTNAVATEL oponoval, ze narok na OCR nema, lebo dcerka nebola v tom case chora, a tym padom musel do prace ☹
takze aj ked na nieco mas akoze narok, treba sa informovat vopred, ci naozaj 😉

rainbow0508
17. júl 2012

v den porodu ma narok na paragraf...inak len na riadnu dovolenku, ak mu ju daju...ine vyhody v zakonniku nie su...a ten paragraf na den porodu je dobre ohlasit dostatocne vopred...zamestnavatel by ho mal uvolnit... (ak to nie je nejaky blb) 😉

anjelicek26
17. júl 2012

Uz to tu raz bolo, ma narok na OCR, vypise mu to obvodna.

masinka
17. júl 2012

ma narok na OCR, papier vyfasuje u pediatra a potvrdia ho v porodnici.

bambibam
17. júl 2012

Môj manžel išiel na OČR 10 dní v kuse s dcérou "akože mala horúčky" ,a potom zas na druhú "akože" bola tiež chorá,inak by to zamestnávateľ neuznal a potom som prišla domov a zobral si dovolenku 5 dní.S doktorkou sme to riešili už predčastne. Kedže pracuje vo firme, kde jeho remeslo veľa ľudí nevie ,takže mu to museli stolerovať 😀 😀 😀 ,i ked frflali trošku, že sme to zneužili ,ale inak sa nedalo.

elen83j
17. júl 2012

mi sme si vybavili očr u pediatra 🙂 akoze bol chory inak neuznaju ☹

lucka1987
18. júl 2012

na OCR / osetrenie clena rodiny/ ja som bola jedneho casu na pcr s manzelom, manzel kludne moze ostat z dcerkou .. vybavy ti to jej obvodna

babulina
5. aug 2012

aj ked som bola hospitalizovana pocas tehotenstva v nemocnici a o dceru sa nemal kto starat tak pediatra vypisala ocr-ku pre manzela a bolo to v pohode

gubcikova
5. aug 2012

môj muž mal očr na malú.dala mu ju naša detská.