Na aký úrad/orgán sa obrátiť v prípade neustále sa sťažujúceho suseda?

dada13288
13. sep 2021

Mám doma 10 m syna, ktorý neposedí, štvornožkuje, plače kvôli zúbkom, od hladu a keď je unavený. Keď bol maličký vyplakával lebo mal koliky a to nebolo po vôli ani mne. A môj milý sused mi tu prvé 3 mesiace chodil každý deň či to dieťa musí toľko revať lebo on má doma onkologickú manželku. Chodil k nám každý deň a stále nás obviňoval z viacerých vecí ako je škrípanie stoličiek, cvičenie so strojom, dupotanie a púšťanie hlasnej hudby. Stále sme mu vysvetľovali, že máme malé bábo tak asi nebudem o 9 večer púšťať nahlas hudbu a po celom dni cvičiť na stroji, ktorý ani nemáme. Bohužiaľ v našom bloku je počuť všetko aj o 5 poschodí vyššie keď niečo poriadne spadne. Aj o 2 ráno mi tu trepal na radiátor, že ho budím lebo moje dieťa sa zobudilo na kojenie. A tak chodil zvoniť každý deň až nakoniec jeden pekný deň (bolo 17:00) sa pán sused prišiel sťažovať, že máme návštevu a už nás nemôže počúvať. Manžel sním vyrazil dvere a povedal, že čo bude robiť keď budeme mať 2 deti. Od vtedy bol pokoj, toleroval aj detské návštevy a my sme stále aj upozorňovali, že len potichšie máme byť. No ale posledný mesiac mi naozaj už žerie nervy. Ja chápem, že malý je hlučný aj, že dupoce keď chodí po štyroch. Cez celú obývačku mam penové podložky a do chodby už ani nechodí, mám tam bránku. Ale ten milý pán sused stále deň čo deň otravuje lebo, že vraj mu aj manželka ochrnula. Už som sa ho spýtala či mám decku zalepiť ústa a prilepiť ho o stenu aby ho nerušilo ..nedostalo sa mi na odpovedi. Podlahy máme vyliate, hrubú penu pod podlahou. Niekoľko krát som mu hovorila, že už viac neurobím ... je to blok a mal by sa tu naučiť žiť. Teraz mi tu vyklepkáva ale už pár dní ho ignoruje a od nervov píšem tento príspevok. Otázka je viem vôbec toto riešiť ? Čo urobí polícia ? lebo pán mi ani nenadáva ani ja jemu, aj keď zvyšujeme hlas na seba. Manžel sa sním ale už poriadne pohádal ale nepomohlo. Na koho sa mám obrátiť ? Na právnika ? Ako mu mám zabrániť aby nám tu strpčoval život ? Chápem, že ani on to nemá med lízať ale toto je už šikana. Nemá stým niekto skúsenosť aj so šťastným koncom ?

pribinak
13. sep 2021

@dada13288 manžel sa s ním ešte ako chlap s chlapom nerozprával?
Chápem že je nešťastný, ale už by som mu ani dvere neotvorila

deti95060810
13. sep 2021

@pribinak čo máš na mysli že či sa manžel nerozprával so susedom ako chlap s chlapom... ak máš na mysli nejakú uletenú ruku na susedovu "papuľu", popr. strkanice tak tadiaľ cesta nevedie. to by si autorka ešte viac narobila problémov ....🙄

anjelicek26
13. sep 2021

Ked ma choru zenu, ktoru to rusi, tak sa snazi jej ten cas ulahcit a uprimne - kolikove dieta vytaca aj mna ked reve, a to je moje 😀 Nemate sancu sa prestahovat? Vymenit byt/dom s rodicmi? Ono toto lepsie nebude, ked su steny s papiera a pocujes, ked sused o par poschodi hore splachne, ved to je otravne pre vsetky strany. V takom byte by som sa bala mat v noci sex 😅 Pozri sused to ma tazke, ked ma zenu choru, asi je uz s toho vsetkeho dost zufaly a toto su ceresnicky na torte, niekde ten tlak ventilovat "musi" - nemal by, ale robi to, lebo toto je nieco, kde si moze aspon este ponadavat. Podla mna toto nikto riesit nebude, pokial nie je agresivny...

pribinak
13. sep 2021

@deti95060810 nič take nepíšem, netreba si zbytočne domýšľať

deti95060810
13. sep 2021

v návale bezradnosti by som asi navštívila právnika, popr. oslovila mestskú políciu - že čo s tým susedom ktorý sa neustále sťažuje a denno denne otravuje... skúšaj kde sa dá...lebo inak budeš na prášky...

lenka2710
13. sep 2021

@dada13288 joooj o tomto by som tu mohla knihu napísať 😂😂 tiež mame takú susedu pod nami, ta vie veci o ktorých mi ani len netušíme 😂 dieťa nám o polnoci že vraj beha po byte, každý deň presúvame nabytky, vydávam 4x za deň a podobne srandy! Staršia bude mať 7,ta už je celkom v pohode ale mame 15 mesačneho chlapčeka, no čo ti poviem! Nemohol ležať na brušku na koberci bo keď kopkal nozkami už trieskali, keď začal po 4,no ďalšia katastrofa! Tiež mam všade koberce, v obývačke penové podložky, ale malý čert sa postaví vedľa podložky a trestné hoc co o zem, no čo zabijem ho?? A furt počúvam to isté, že to robíme naschvál, jasne dieťa naschvál stvornozkuje 🤦‍♀️ nemôže sa dokopy s ničím hrať, lebo veď všetko robí hluk! Ze vraj nás oznámila na úrade a bude to riešiť, to bolo v marci, už je september, tak podľa mňa nás chcela len postrašiť, ale akože co by nám na tom úrade povedali?? Ved kde sú deti, tam ticho nebude aj keď sa na hlavu postavís, ved by som ho musela celými dňami na rukách nosiť! Takže jedine čakať kým deti vyrastú a dostanú rozum, aspoň trochu 😂

deti95060810
13. sep 2021

@pribinak to je pravda že nepíšeš, len rada typu porozprávať sa ako chlap s chlapom veľa možnosti nedáva... 🙄

deti95060810
13. sep 2021

@anjelicek26 no ...sused má chorú ženu a mamka s malým bábom si všetko odskáče... lebo jemu všetko vadí...😉 kto je tu vlastne obeť...😉

anjelicek26
13. sep 2021

@deti95060810 myslim, ze nestastny su obaja... skor by som ho pozvala na kavu zo zenou, mozno pochopia, co podla nich robi tak "strasny rachot" v realite...

sara07
13. sep 2021

je neštastny z manželky tak si to venutiluje , manželka by možno viac potrebovala hospic ako nervného chlapa čo všetko zhoršuje a uprimne pri tych oblbovakoch čo ma pochybujem že aj niečo počuje
len vydržat , zatrieskat mu riadne naspät tiež , otvorit dvere a navrieskat na neho ešte sa len nestihne nadychnut, podla mna sa chodi len ventilovat
ešte je riešienie cez domovnika to nejak poriešit že čo s tym, lebo vy to nezvladate ani jedna strana

pribinak
13. sep 2021

@deti95060810 čo tak: ak neprestaneme obťažovať manželku a neprestane s neustálymi útokmi, budeme to riešiť s právnikmi a tiež Vám neustále klopať na dvere
Budem to riešiť aj so správcom domu, žiadať verejne ospravedlnenie a takztiez kontaktovať políciu a k formovať ich o časom obťažovaní

Neviem, treba trochu rozmýšľať a nepodsúvat svoje domienky

dada13288
autor
13. sep 2021

@anjelicek26 zmena bytu neprichádza do úvahy :( a k tomu tento byt milujem, s manželom ho tvoríme príliš dlho na to aby nás tu dakto vytrepal.
V bloku sú samé deti aj staršie aj mladšie, kopec majiteľov so psami aj s papagájom na balkóne. Nikto nič nemá problém len on ... zo začiatku aj na káve bol aj metaxu sme mu podarovali, vysvetľovali sme, že suseda má nahlas telku aj počúval s nami tie buchnáty. Postupne však už nechcel ani počúvať .. a hej muž už mu hovoril aj sa hádali ale nepomohlo ...

marca12
13. sep 2021

@anjelicek26 a nemaju sa nahodou vsetci susedia naokolo vypratat z bytov,aby mal milost pan ticho ako v hrobe? To uz co je,aby som ja musela odist z bytu,lebo ho rusi bezny zivot? Dieta nebude na veky male. A toto co opisuje je chory clovek a nie,ze by oni robili hluk. Jemu vadi uplne vsetko. Mala som takuto susedu a ta mi v noci zacala trieskat na dvere,aby som uz konecne prestala dupotat. Ja som jej otvorila ochrapana,lebo davno som uz spala,tak mi este vynadala,ze nemam hrat divadielko. To su chori ludia,vecni stazovatelia.

marca12
13. sep 2021

@dada13288 skuste este na domovej schodzi prediskutovat tento problem. Pripadne na bytovom druzstve sa informujte,co s nim.

nevenka
13. sep 2021

@dada13288 no uff...na nas s 3 detmi by uz bol davno na psychiatrii, nasi susedia su v tomto fakt perfektni. Sme pravdepodobne najhlucnejsi v celom vchode. Dietatu, co ma 8 mesiacov a tecu mu sople, vysavacom odsavam aj o polnoci a nikto nic. Toto je fakt sila...a neviem, ako by som to riesila ☹...

lenka2710
13. sep 2021

@marca12 u nás sa to riešilo tiež na domovej schôdzi, lebo niekto podal sťažnosť na bytové, neviem ci ta pod nami, alebo ešte tu máme jednu takú, čo sa stále tiež na všetko sťažuje a bolo nám povedané, že oni také prípady riešiť nebudú a ak chce niekto zachádzať do extrému, nech vola policiu, ale pokiaľ nieje narušený nočný kľud, tak ani oni nič nevyriešia 🤷‍♀️ a ešte dodal, že ľudia pozabudli, že mali tiež malé deti a ze aj tie robili bordel

raszuz
13. sep 2021

@lenka2710 aj vy máte takú? My takú vedľa nás aj so synom. Naše deti vraj robia bordel od 6 do 22.Gól bol, keď mi rozprával, že on kvôli našim deťom poobede chodí spávať do auta, lebo sa nevie vyspať. Odchádzame o pol7, vraciame sa okolo 18 a zvyčajne okolo 19.30 sú v posteli, tak mi to poobedie stále nevychádza.

elisaelisaday
13. sep 2021

@dada13288 My sme riesili nieco podobne, len nasa suseda na nas postupne zacala volat mestsku policiu, neskor na mna podavala oznamenia na policii a socialke. Jasne, ze vsetko sa zhodnotilo ako neopodstatnene, len uz to, ze som chodila vypovedat na policiu a stres, ked nam pravidelne klopali mestski policajti... Riesili sme to aj s pravnikom. Bytova schodza, policia, pravnici, nic sme neporiesili, co ti poviem. Odstahovali sme sa a sme stastni. Jasne, ze sa to neda vzdy, ako pises, len na margo uradov - ziadna pomoc, ziadne riesenie.

lenka2710
13. sep 2021

@raszuz no, presne 😂 pod nami tiež býva jedna aj so synom a ten mi tiež vykladal ako musí ísť po nočnej spat ku bratrancovi, pritom mala bola do 12 v školke 🤷‍♀️ tak tiež mi to nejak nevychádzalo, ale proste nevysvetlis
Gól bol, keď som sa o tom rozprávala s domovnickou a ta len mavla rukou! Raz že sa bola u nej sťažovať, že sused pod ňou ma hoblovacku a v noci hobluje dosky 🤦‍♀️😂😂 akože to už ani komentár nepotrebuje

dada13288
autor
13. sep 2021

@elisaelisaday boze to nemyslis vazne... Mne sa uz tiez vyhrazal, ze pojde na socialku ked mi dieta v kuse bude revat. Zatial to neurobil, dufam, ze ani neurobi.. Mozno raz v zivote sa odstahujeme ale urcite ne teraz ked nemam za co kupit novy byt a znova prerabat a davat kus seba do noveho domova.

masinka
13. sep 2021

@dada13288 a co keby ste to s nim skusili opacne - namiesto dohadovania sa ci robite hluk, nech zavola manzel suseda na pivo.... ked ma doma tazko choru manzelku, tak mu je mozno kazda zamienka dobra aby vypadol aspon na chvilu z domu a ked nema kam ist, chodi rypat do susedov... alebo ho tym aspon tak soknete, ze prestane....

raszuz
14. sep 2021

@lenka2710 u nas v prazdnom byte nad nou byva babka, ktora ich terorizuje gumenou loptickou, teraz susedia kupili ten byt, kedze susedi s ich, prerabali, tak pani presvedcila polku baraku, ze v tom byte nad nimi byva na cierno teta byvaleho majitela a vyvara robotnikom, ze tam ma v podstate tajnu vyvarovnu. Byt vykuchany az na panel 😂😂😂😂😂.

elisaelisaday
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
elisaelisaday
14. sep 2021

@dada13288 Uplne ti rozumiem, taka bezmocnost... My sme boli vyhroteny pripad, myslim, ze to nie je bezne. Ale je strasne, ze sa nie je na koho v takychto pripadoch obratit...