Na aké príspevky má nárok onkologický pacient?

martinkamly
17. mar 2022

Na čo má nárok onkologický pacient?? Je pravda že má neobmedzené vychádzky?

sisa_s
17. mar 2022

Vychadzky urcuje osetrujuci lekar, neznamena to automaticky, ze onko= neobmedzene...a narok, nevyznam sa, ale 2 ludia z okolia, ktori mali onkologicke ochorenie, dostavaju invalidny dochodok, netusim ale dalsie podmienky, skus pogooglit

martinkatinka
17. mar 2022

Pacient je na PN alebo na invalidnom dochodku?

brendaa
17. mar 2022

@martinkamly pripevky cez UPSVaR na hygienu, diétne stravovanie, asistenciu, benzin preukaz ŤZP.
Ked bude treba da sa cez lekára polohovatelná postel, matrac.
Popripade opatrovateľský príspevok samozrejme všetko podľa posudkov...

yukki
17. mar 2022

Mne ani pri prvých chemoterapiach, ani pri druhých ID neuznali, hoci obvodná mi dva razy doporučila. Tiež žiadne príspevky. Odpracované dajakych 12 rokov vtedy, pri druhom raze 16....Pani na úrade sa oprela o stôl, a povedala Ja vám to nedám. 😶A kukala na mňa. Ja samozivitelka, po 7 operáciách, rakovina... 🐱 . Ta nič. Nevadí.
Ale, počas PN som ozaj mala neobmedzené vychádzky, a to bolo na nezaplatenie 🤗, inak by sme ani bežný deň nezvládli..... A ja by som otrcila brka už len z tej neslobody...

zuzap33
17. mar 2022

@martinkamly, ziadne neobmedzene vychadzky a pn bola rok. Pocas chemo prispevok 35 eur na benzin a dialnicna znamka zdarma. Preukaz ztp. Po pn je ID, zavisi od stadia a potreby dalsej liecby

martinkamly
autor
18. mar 2022

@zuzap33 takže onkologický pacient nemá vychádzky ?

zuzap33
18. mar 2022

@martinkamly po urcitej dobe len v isty vymedzeny cas. Ale ved stale sa chodi niekde na kontroly, liecbu, oziare. Pri tom urcite si este vybavis co potrebujes. A urcite nebudes chodit na turistiku ked si niekede po chemo a rada si, ze vobec si. Ake chces este vychadzky ?

yukki
18. mar 2022

@zuzap33 po deti... Na krúžky... Do školy odviezť... Ísť k matke na obed.... Keď ti je lepšie, postáť ma svahu, kým deti polyzuju..... Pošta... Ú nás otvorená 2x2hodiny denne..... Večer odviezť deti k mame, keď ti je na prd a rigas.... Vyjsť von vo chvíli, keď ti nie je na prd a nerigas... Nekukat pri tom na hodinky, že nepríde mi kontrola? Kua šak nikto nechce na melouchy.... Fušky... Privyrabat.

miriamnovysedlakova
14. sep 2022

@zuzap33.. Dobrý večer, som onkol.pacient. Môžete mi prosím poradiť, ako si vybavím dialn.znamku zdarma? Ďakujem

zuzap33
14. sep 2022

@miriamnovysedlakova musite mat ztp s doprovodom, to je s cervenym pasom. Ziskate ho len pocas akutnej liecby, cize pocas podavania chemoterapie

aurelia2000
14. sep 2022

@miriamnovysedlakova Najprv si musíš vybaviť TZP parkovací preukaz. To je niečo iné ako TZP preukaz - ale aj ten si hneď vybav. Potom zaregistrujete požadované vozidlo (nemusí byť tvoje) na stránke eznamka.sk. Prikladas foto toho parkovacieho preukazu a technickeho preukazu vozidla. Vypisuješ tam takú žiadosť, uvedies že vozidlo sa používa na tvoju prepravu. Za pár dní ti príde oslobodenie vozidla.

aurelia2000
14. sep 2022

@zuzap33 Získa ho podľa diagnózy, majú na to tabuľky. Sú vraj iné ako na invalidný. Také prajnejsie.

zuzap33
15. sep 2022

@aurelia2000, pani pisala, ze je onko. Nieco o tom parkovacom viem, kedze ho sama mam

aurelia2000
15. sep 2022

@zuzap33 Keď je onko a neberie práve chemo, tak nedostane parkovací preukaz? Máš takú skúsenosť? To by nebolo teda pekne 😪 Ja myslím, že by to mala aj tak skúsiť.

zuzap33
15. sep 2022

@aurelia2000 nie. Ti co uz nie su v liecbe, ho maju odobraty. Mna sa na socialnom vyslovene pytala na liecbu a dokladam spravy. Inak su plne oddelenia onko v rozlicnych fazach liecby. Keby mal kazdy po liecbe parkovaci, no neviem....

aurelia2000
15. sep 2022

@zuzap33 Hmm...ale lepšie je byť v remisii bez parkovacieho ako s hnusnou chemo alebo rádioterapiou. Ach, tento štát by asi skrachoval, keby tu behali onkopacienti bez chemoterapie s parkovacím preukazom 😥 @miriamnovysedlakova, prajem úspešnu liečbu! A čo najmenej utrpenia!

miriamnovysedlakova
15. sep 2022

@aurelia2000 ďakujem za radu.. Aj vám veľa zdravíčka 😁a pekný deň