Musíme platiť daň z predaja nehnuteľnosti?

lenkaaninka
25. feb 2021

Dobrý deň potrebujem poradiť. Necelých 7 r nežijem s bývalým. Mali sme nehnuteľnosť vo vlastníctve cca 3 R všetko cez hypo. A predali sme ju jeho frajerke za odkupnu cenu hypotéky a tým pádom sme nemali zisk žiadny. Treba platiť daň z predaja?? Ďakujem

kacena4
25. feb 2021

co viem (otec to teraz riesi) od nadobudnutia nehnutelnosti do 5r ak ju predas musis platit dan z predaja

lenkaaninka
autor
25. feb 2021

@kacena4 aj keď som nemala reálny zisk a všetko išlo banke na splatenie hypotéky?

saja1
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lenkaaninka
autor
25. feb 2021

@saja1 predajňa cena dajme tomu 80000 a hodnota domu bola o dosť väčšia nemám teraz papiere pri sebe. Podpísala som papiere o predaji za cenu hypo koli tomu aby som sa zbavila ručenia. A za takú cenu cca sme ho kúpili. Doklady o prerabke nemám.

saja1
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
patka06
25. feb 2021

@lenkaaninka Daň platíš z rozdielu medzi predajnou a kúpnou cenou a následne potom aj odvody do zdravotnej poisťovne, hypotéka s tým nemá nič spoločné

saja1
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lenkaaninka
autor
25. feb 2021

@patka06 aha už rozumiem super diky a ešte jedna vec papiere o predaji jeho frajerke mam ale nemám papiere o kúpe keď sme ho kupovali my a nemám k nim prístup. Ako to môžem zistiť?

patka06
25. feb 2021

@lenkaaninka kúpnu zmluvu si za poplatok môžeš vyžiadať na katastri

lenkaaninka
autor
25. feb 2021

@patka06 moc ďakujem za rady

draik
25. feb 2021

@saja1
Zrovna zo straty sa daň neplatí 😉

saja1
Autor odpoveď zmazal
Zobraz