Musím platiť koncesionárske poplatky, ak neodoberám elektrinu z nového pripojenia?

5. aug 2022

Ahojte, mame holý stavebný pozemok, no robili sme el.pripojenie.. dostali sme už aj zmluvu s energetikou, že sme odberatelia a spolu s tým žiadosť o platby koncesionárskych poplatkov. Moja otázka znie, musím ich platiť , ak neodoberam elektrinu z nového pripojenia a dom ešte nestojí?
Ďakujem za vaše skúsenosti.

lucinkak87
5. aug 2022

Nemusíš, až keď bude pripojená TV 👍

kacena4
5. aug 2022

pokial viem niekde ich platit musis ak mas pripojku asi tam kde byvas

sissy27
5. aug 2022

@lucinkak87 nemá to s tv nič spoločné, to bolo kedysi. Teraz platíš koncesionárske poplatky akonáhle si odberateľom elektriny.
Autorka: si pripojená na dodávku el. energie, takže ti vzniká aj povinnosť platiť koncesionárske poplatky. Ale - neplatíš ich za každé odberné miesto, ale len 1x. Takže ak napr. platíš koncesionárske poplatky v pôvodnom bývaní, tak len doložíš potvrdenie a neplatíš aj za iné.

martinkatinka
5. aug 2022

Ak mas pripojku, tak musis. Predpokladam, ze to tam mas vysvetlene.

chadkroeger
5. aug 2022

áno, platiť musís

viestta
5. aug 2022

Koncesionárske poplatky platíš iba raz. Ak platíš tam kde teraz bývaš, tak na stavbe za prípojku neplatis

autor
5. aug 2022

@sissy27 ahoj, no v našej domácnosti platí poplatky otec. Nové odberné miesto je na manžela 🙂 takže či vlastnú domácnosť mame alebo nie, platiť musíme hej?

h2
5. aug 2022

@lucinkak87 To je hlúposť. Kto by to kontroloval, či máš zapojenú TV, alebo nie?

h2
5. aug 2022

Autorka, pokiaľ neplatíte nikde inde, musíte platiť, lebo ste majiteľmi prípojky.

annamivo
5. aug 2022

Nám hneď keď som bola na SSE vybavovať pripojenie el. Energie tak mi tá pani povedala, že si mám hneď začať platiť aj koncesionárske, že sa to volá" zastrckovi zákon" že ak máš zástrčky zákonite máš TV 🤔🤦... Tak som urobila trvalý príkaz . Nedávno volal švagor mužovi, že im prišiel nedoplatok na koncesionárskych, lebo že ich platili až keď sa presťahovali. Tak neviem. Tiež sme mali len prípojku el. bez domu, ten sme začali stavať až po pár mesiacoch. ale platiť sme to začali hneď.

patka06
5. aug 2022

Neplatíte, koncesionárske poplatky sa platia až keď bude skolaudovaná stavba.

lucinkak87
5. aug 2022

Nemôžu ani od teba vymáhať peniaze, prípojka nič neznamená. To by si platila poplatok za službu ktorú nevyužívaš.

lucinkak87
5. aug 2022

@patka06 presne 👍👍👍

lucinkak87
5. aug 2022

@annamivo neznalosť zákona vás obrala o peniaze.

lucinkak87
5. aug 2022

@h2 no napísala som to zle. Proste koncesionarske poplatky neplatí polovica spoluobčanov našich potmavšich. Všetci majú TV v čiernych stavbách 🙈

h2
5. aug 2022

@lucinkak87 Ako tak čítam, tiež som poradila blbosť. Tak sa ospravedlňujem.

lucinkak87
5. aug 2022

02 / 323 333 22 zavolať tu a opýtať sa a máš to z prvej ruky. Zákony sa menia vkuse, takže každá tu máme iné info.

martul
5. aug 2022

Ich to nezaujíma či máš dom alebo nie. Si odberatel elektriny pre nich platiť musíš. My sme to tiež nevedeli po rokoch nám došlo doplatiť, odvolali sme sa nepomohlo

patka06
5. aug 2022

@martul zaujíma ich to, dokonca musí byť dom aj skolaudovaný - pokiaľ nie je, aj keď je obývaný, nie je povinnosť platiť koncesionárske poplatky.

sissy27
5. aug 2022

pre autorku:

tak predsa nemusíš (ale teda nesúvisí to s tým či máš alebo nemáš tv ako som písala vyššie), nech sa páči, priamo z oficiálneho zdroja, treba rozkliknúť

https://uhrady.rtvs.sk/domacnosti/caste-otazky

zazkaa
5. aug 2022

Priamo zo stránky RTVS:

autor
5. aug 2022

@zazkaa ďakujem, ja som presne toto čítala, len som si nebola 100% ista.. preto sa pýtam na skúsenosti. Každopádne tam asi aj zavolám

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zmrzlinka2021
5. aug 2022

@lucinkak87 aj ty ako nasa spoluobcianka, ked nemas tv, ale uz mas elektricke pripojenie, dom funkcny, tak proste platis.

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzkaa1991
5. aug 2022

Ja som to riesila cakala. Som kym mi daco pride (prisla po 3rokoch upomienka) maju v tom bordel. Mensi ;) ale keď som riesila tak nakoniec som zaplatila len za paru mesiacov od kolaudácie ;) takze ne nemusíte platiť ak budujete sa len ked vam nieco pride riesite to potom s dokladovanim (ano zo zakona ma kazdy platit.konce.poplatky ak mate odber elek. Ale ak platite na vase meno inkde tak sa neplati dvakrát len napisete odberne miesto kde platite) robila.som.s tym ;)

zazkaa
5. aug 2022

@mamula20 Nemusia platiť. Na stránke úhrady Rtvs je to jasne napísané. Kto iný by mal dať správnu odpoveď, ak nie oni?

patka06
5. aug 2022

@mamula20 píšeš mylné informácie a to, že ste z nevedomosti platili zbytočne, tu nie je podstatné.

vmiri
5. aug 2022

Nám prišiel tiež nedoplatok a pritom sme ešte nebývali (vtedy sme ešte nevedeli že to treba hneď platiť odkedy máme prípojku) ale sme sa odvolali, priložili kolaudačné rozhodnutie a do toho dátumu sme nemuseli doplácať.

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz