Musia ísť aj deti na PCR testy, keď majú pozitívnych rodičov?

maculka8
15. apr 2021

Prosím neviete mi poradiť...deti v pozitívnej rodine musia ísť na 8.my deň na pcr testy...prosím neviete či im musia robiť odbery z nosa a z hrdla? Alebo sa to dá aj z krvi u pediatra, prípadne musia tam ísť ak sú malý, nestačí len 14dni karantena...prosim skusenosti.dakujem

antonia16
15. apr 2021

@maculka8 my sme teraz tak. Deti som nedala testovať, aj doktorka vravela, že nenutia že sa máme my rozhodnúť. Povedala, že sa dá zistiť aj z krvičky potom keby sme chceli, ale to neukáže všetkým deťom, keď mali slabý priebeh. Takže sú len s nami v karanténe.

patka06
15. apr 2021

dala by som otestovať PCR testom, aby mali potvrdenie o pozitivite

selest
15. apr 2021

@maculka8 ani ja som nebola na pcr ani deti
Len sme dodrzali 19 dni karantenu

grundia
15. apr 2021

@maculka8 my sme deti dali otestovat,nakolko s muzom sme boli obaja pozitivny.
8 a 6r ale 6r. robili iba z hrdla.
No nemuseli ist na testy. A aj deti su pozitivne no absolutne bez priznakovi.

janinah
15. apr 2021

ako rodič by som chcela vedieť ako sú na tom moje deti a pcr testy by som dala urobiť,aj ja ich robím a viem,že to nie je nič strašné

sonetta
16. apr 2021

Ja som dala otestovať 8r dcéru. Robili jej výter z nosa aj hrdla. Ale to fakt len tak jemnucko na začiatku nosa a v ústach jej len prebehol po jazyku viac menej. Som sa až čudovala, že či to im stačí taka vzorka a nám to páchajú až kde ďaleko.

ingrid56
16. apr 2021

@maculka8 aj my sme dali decka otestovať, a nebolo to nič strašné. Mohlo by sa stať že by vám ich po tých 14 dňoch nezobrali do škôlky/školy a museli by ste dokončiť s nimi karanténu ....

maculka8
autor
16. apr 2021

@selest Ďakujem, to znamena, ze sa vám karanténa predĺžila na19dni?

selest
16. apr 2021

@maculka8 ano ak ste kontakt s pozitivnym tak karantena je 19 dni ak idete na test tak 14 dni od vasho pozitivneho testu.