Musí priateľ platiť štátu poplatok, ak nie som vydatá?

sade88
23. aug 2013

Ahojte, ja som tiez nezamestnana takze mam narok len na rodicovsky a a ten jednarozovy priplatok.
lenze nie som este vydata, a pocula som ze tie mamicky ktore nebudu vydate, tak ze partner musi platit statu sto eur.
zda sa mi to divne, ma to priatelov kolega, cize musim sa vydavat, aby priatel nemusel platit statu nic?

marcelatje
23. aug 2013

??? to ako za čo má platiť???

eeffka
23. aug 2013

@sade88 cooooo?:D ako to si kde zacula, hehe uz vidim ako sa Slovac hromadne svadbi 😀
ako blbost, ak si vydata , na RD a bez prijmu manzel na tebe zarobi cca 700e rocne, toto beriem ako dovod preco ludi nutit sa nebrat, nie ze pokutovat zitie nadivoko

brumka
23. aug 2013

a to co, a neplati nahodou vyzivne alebo nieco take?

majusqa77
23. aug 2013

@sade88 platit 100€? poplatok? zaco? aky? mam dojem, ze draheho kolega si z neho dobre "utiahol" 🙂

eeffka
23. aug 2013

@marcelatje za "psiu knizku" 😀 😀 😀

nivi
23. aug 2013

a ako za co ma platit? ze nebol tej lasky a nevzal si ta? omg

marcelatje
23. aug 2013

@eeffka 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 možno by to mal zaplatiť kolegovi 😀 😀 😀 😀

jasminet
23. aug 2013

za to, ze ti urobil dieta a nevzal si ta? 😀 😀 😀 dobry napad na obohatenie statneho rozpoctu, treba ficovi volat 😉

macamac
23. aug 2013

a svadba vás vyjde menej ako 100 eur? aby ste zas neprerobili 😅 😉

jasminet
23. aug 2013

@macamac ale to je asi mesacny poplatok, nie jednorazovy 😀

macamac
23. aug 2013

@jasminet aha 😕 😀 😉

danielahamar
23. aug 2013

ja tu plačem od smiechu, toto hádam neni ani možnééééé 😀 😀 😀

dadika2504
23. aug 2013

@danielahamar neplač lebo keď sa tu začítaš do niektorých tém, tak konečná, ani slzy už nebudeš mať 😀 Toto tu je super stránka ako prevencia proti deprsii 😀

m_ij_ka
23. aug 2013

toto čo je za hlúposť? Ja sa ti divím že si na to aj skočila. Asi si z Vás robí niekto dobré žarty, a višlo mu to

mima4
23. aug 2013

@marcelatje za slobodu, za slobodu 😀

marcelatje
23. aug 2013

Baby kľud. Mňa by náhodou celkom zaujímalo ako kolega ten inkriminovaný poplatok zdôvodní. Za čo to on vlastne platí? 😕
😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
@sade88 môžeš nám dodať jeho verziu?

ultra
24. aug 2013

Presne tak ako vravi - plati sa 100 € mesacne -ako staromladenecka dan. Plati sa to starsim kolegom - zenatym - ved preco by sal mat chlapec lepsie ako zenaci. Ono sa to kumuluje a ked chlapec pride s tym ze sa chce zenit....tak ho zoberu do "senku" riadne ho opiju a vyhovoria mu tu "zembu" z hlavy - na to su tie peniaze urcene.
Dava sa to na specialny ucet. Kludne poslite - ono sa to tam nestrati.......fakt baby...poslite.

cislo uctu je ....02999999999999265133266616/000202566565

...by som si toho tvojho mladeho preveril......kam chce posielat tych 100 €........

macamac
24. aug 2013

@ultra 😀 😀 😀

sade88
autor
27. aug 2013

No ja som moj prispevok myslela uplne vazne, takze to mam tak brat ze si kolega mojho priatela robi srandu ?
takze nikto s tym skusenosti nemate vsak

nivi
27. aug 2013

jasne, ze si z neho striela :D

maruska24
1. sep 2013

@sade88 to ťa asi takto požiadal o ruku 😉 😀 že štátu, z čoho by to akože strhli? z materskej? a zrovna žienke? a čo také slobodné maminky bez partnera, to ako by sa dokazoval otec dieťaťa, ktorý je napr. uvedený ako neznámy? 😀 😀 😀 ale nápad inak dobrý, to by sa tak parádne navýšil štátny rozpočet, teraz je trend existovať bez svadby ˇ/ som príkladom, nedoplatila by som sa / 😀 😀 😀 😀 v minulosti moja babkaa na niečo také spomínala, vraj staromládenecká daň.