Musí mať dvojročné dieťa pas do Talianska?

pjana
14. jún 2013

Ahojte, chceli by sme ísť cez leto na dovolenku do Talianska autom. Dnes som si uvedomila, ze nemame pre dcerku pas. Je to potrebne pri dovolenke v Taliansku? Ak ano, kolko to vlastne stoji a na ake obdobie sa pas vydava? Dakujem za info🙂

jasminet
14. jún 2013

@pjana aj do ciech treba pas pre dieta... uz viac ako rok ... vydava sa na 2 roky ( pre dieta do 5 rokov), stoji to 8€

pjana
autor
14. jún 2013

@jasminet ahoj, dakujem za odpoved🙂 Tak ho musime rychlo vybavit. Na internete som nasla, ze je ho mozne vybavit v akomkolvek meste a nielen v mieste trvaleho bydliska. Nevies, ci je to naozaj tak?

saska.t
14. jún 2013

ano,je na to uz zakon,bez pasu to nejde 😉

brumka
14. jún 2013

vsade mimo SR musi mat dieta pas. mi sme nasej dali pas ako polrocnej este predtym ako bolo schvalene ze musia mat vlastny, lebo jasom nemala a bolo mi zbytocne si ho vybavovat a zrychleny dospelacky je drahy tak sme dali zrychleny detsky za 31€ inak normalne stoji 8€

jasminet
14. jún 2013

@pjana neviem ako je to s trvalym pobytom, ja som davala deckam v mieste tp... 😅

sense
14. jún 2013

pas mozes dat zhotovit aj v inom meste ako trvale bydlisko, pas do 5rokov je vydavany na dobu 2 rokov za 8e do 30dni inak je to drahsie, dieta musi byt pritomne pri vybavovani pasu

pjana
autor
14. jún 2013

@jasminet
@sense super baby, dakujem Vam za odpovede🙂 V pondelok to pojdeme vybavit. Prajem vam pekny vikend🙂