Musí byť na detskom občianskom fotka dieťaťa?

vikybotka
30. jún 2021

Dobrý deň mam otázku na detskom občianskom teda dieťa 2r musí byt aj fotografia dieťaťa ? Problém je že sme chceli dať robiť pas minuly týždeň no mala sa bála fotobunky + na danom úrade boli veľmi “milé” pani ktoré boli vytočené z toho že tam dieťa plače 🤦🏼‍♀️ Takze by bolo menej trápenia keby sme na doklade nemuseli mat foto

kacusik69
30. jún 2021

@vikybotka OP dietata ktory ma sluzit na cestovanie, musi mat fotku, bez ohladu na vek

galganka
30. jún 2021

Ak chceš ísť za hranice, musí mať fotku.

hennyinnsbruck
30. jún 2021

Ak vies doniest Foto odporucam fotografa my sme boli s malou(at) je to ovela lepsie fotobunku som ani neskusala to by nedala.
U fotografa bola trochu nakrivo pekne vyretusoval resp opravil a hotovo👌🏻

vikybotka
autor
30. jún 2021

@hennyinnsbruck nerozumiem veľmi ešte som sa nestretla s tým že by im stačila fotografia 🤷🏼‍♀️

kacusik69
30. jún 2021

@hennyinnsbruck tu sa neakceptuju prinesene foto

dzejsik
30. jún 2021

@vikybotka ahoj, my sme tiež boli fotiť tento týždeň 2ročného .. najprv som všetko vypísala a zaplatila a potom pani povedala, že fotiť môžme prísť na viackrát ak by plakal, že dvojroční revú skoro vždy ... vyšlo to teda bezplačového záchvatu až na tretí raz, ráno po raňajkách s plným bruškom, úplatkovým keksíkom a tvrdením, že ide iba ockovi pomôcť niečo tete zaplatiť ... fotka bude ako najnaštvanejšie dieťa na svete, ale bude 😂

lucia147852
30. jún 2021

Musí mat foto, neakceptujú už prinesené fotky

hennyinnsbruck
30. jún 2021

@kacusik69 ok nevedela som👌🏻☺️

hennyinnsbruck
30. jún 2021

@vikybotka u nas v At sa donesie nastastie pasova fotka zo sebou🙏🏻

anjelicek26
30. jún 2021

Cestovny doklad bez fotky neexistuje...to by si kazdy raz cez hranice mohla viest ine dieta... takze tam bohuzial mozno pojdete par krat, kym sa necha normalne odfotit.

jana_eyre_2
30. jún 2021

OP pre deti bez fotky síce existuje, ALE neslúži potom
ako cestovny doklad.. je to potom len doklad o TP takže sú dva druhy.. takže ak OP chces využívať na cestovanie po EU tak musí mať foto.. podľa mňa choď na iné pracovisko, kde nebudú nervózne ženské.. veď fotievaju aj malilinke bábätká, tak je úplne normálne že deti plaču..

Ja som bola nedávno so všetkými troma deťmi, bolo tam kopa a kopa ľudí a pani čo nás vybavovala bola napriek tomu velmi milá a trpezlivá.. síce moji velkaci neplakali, ale tak kým sme sa tam povystriedali, tiež to bol chaos..

wudz
30. jún 2021

Mne dovolili v tom veku mať dieťa na rukách (mňa z foto vystrihli), reval, takú mal aj fotku, ale bol tam, to bolo hlavné. Pani bola dosť nepríjemná, ale ja som jej povedala, že ak to chce mať rýchlo za sebou, nech naňho nehovorí, že sa jej bojí. Tak sa stíšila aj ona, on sa bol aspoň ochotný pozrieť smerom ku foťáku. Cvak, foto hrozná, ale preukaz bol na svete 🙂

ibrunova
30. jún 2021

@vikybotka Môže ti sedieť na kolenách, u nás dávajú také plachty, aby bolo biele pozadie

zuzanka.zuzu
30. jún 2021

malý mal OP ako 3 mesačný, sadla som si, dala na seba bielu plachtu, malého "posadila" na seba (teda posadila ako to len šlo keďže 3 mesačný nesedí), pani hrkotala hrkalkou a vyfotila 😀 hrkalku si nevšímal ale zaujalo ho niečo dole čiže fotka vyzerá čudne 😀

v SR musí bábo prísť osobne, v AT alebo IT je možnosť priniesť fotku 😉

vikybotka
autor
30. jún 2021

Ďakujem dámy za info áno ona mala tiež pas robený dva týždne po narodení no to je predsa iné ako 2r akčné dieťa 🤦🏼‍♀️ No bol somnou snúbenec a zvládli sme to pani na ňu skrikla a v tom sa na ňu kukla a bolo 🎉 vďaka bohu najbližšie až za dva roky snáď to v 4 pôjde lepšie 😂

dzejsik
30. jún 2021

@vikybotka takto toto som si presne povedala včera aj ja, aj keď pani úradníčka mi povedala, že zaručený úspech fotenia odpozorovala až pri 5-6 ročných 😂

vikybotka
autor
30. jún 2021

@dzejsik bože ani nestrašte 🤦🏼‍♀️😂

lenka2710
30. jún 2021

@vikybotka ja som bola včera s ročným, no groteska, ale dali sme to 💪 mala som ho na kolenách, a to buď ruka v ústach, alebo mi na kolenách hopsal 🤦‍♀️🤦‍♀️ ale potom pani buchla po stole, sa zakukal a bolo 😂