Môžu mi vypovedať nájom kvôli tehotenstvu?

29. aug 2024

Zmluvu sme podpisovali minulý rok v septembri na rok s tým, že môžeme predĺžiť. Ja mám v novembri termín pôrodu. Majitelka bola teraz na kontrolu a videla ma z bruchom. Rovno nám povedala, že zmluvu nám nepredĺži. Môže to urobiť?

pribinak
29. aug 2024

Neviem čo znamená nahom

Ale pokial si jej ty písomne neoznámila tehotenstvo tak tá Zákonník prace nijako nechráni a áno môže ti dať výpoveď

doriiis
29. aug 2024

No zmluvu vám predĺžiť nemusí.Ak po roku skončí,jednoducho povie,že nemá záujem ju predlžovať

doriiis
29. aug 2024

@pribinak ...čo má zákonník práce spoločne s nájmom?

zuzanockamt
29. aug 2024

@pribinak Ale tu o prácu vôbec nejde. Ide o nájomnú zmluvu.

zuzanockamt
29. aug 2024

Autorka
Samozrejme, že môže nepredĺžiť. Je to jej byt, zmluva má istú platnosť, skončí a hotovo. Len preto, že si tehotná, nie si chránená.

rachel36a
29. aug 2024

Samozrejme ze môže...nema povinnosť vám predĺžiť zmluvu

michaela329
29. aug 2024

Môže, tu nemáte žiadnu ochranu.

pribinak
29. aug 2024

@zuzanockamt áno, už som si to všimla

pribinak
29. aug 2024

@doriiis pomýlila som sa, stáva sa

melanta
29. aug 2024

A prečo by to nemohla urobiť? Súd jej prikázal, že vám musí poskytnúť bývanie? Asi nie. Takže je na jej rozhodnutí, koho si vyberie ako nájomníka. Množstvo majiteľov nechce podnájomníkov s deťmi.

klip0
29. aug 2024

Hľadala by som si veľmi rýchlo nový nájom. Samozrejme že môže nepredĺžiť a nemusí mať nato žiaden dovod

autor
29. aug 2024

A to je legálne nepredĺžiť zmluvu lebo som tehotná?

tilly
29. aug 2024

Ona ti ale nevypovie nájom. Nájom ti skončí. Bodka. Nie je povinná nájom predĺžiť a aj ti povedala, že to neurobí, čo je fér od nej, že to povedala dopredu.
Radšej si rýchlo hľadaj nový prenájom.

mandarinka555
29. aug 2024

Áno, je to legálne. Nechce tam deti...je to jej byt, čiže jej rozhodnutie.

zuzanockamt
29. aug 2024

Autorka
Áno, je to legálne. Skončí ti zmluva, dovidenia. Inak takúto drzosť som dávno nečítala 😂 Dožadovať sa silou-mocou niečoho, čo ti nepatrí a ešte nedaj boh naháňať majiteľku nehnuteľnosti po súdoch. No budeš na smiech, ak toto pôjdeš niekde oficiálne riešiť. Poriadny trapas.

tilly
29. aug 2024

Prečo by to nebolo legálne? Mali ste zmluvu na dobu určitú - rok. Zmluva zanikla uplynutím doby, na ktorú bola uzatvorená. Predĺženie nie je povinnosť vyplývajúca zo zákona alebo zmluvy.

melanta
29. aug 2024

Kúp si svoj byt a potom ďalší na prenájom. A potom si rozhoduj, komu prenajmeš a komu nie. Tebe nájomná zmluva končí. Nie je ti povinná zmluvu predĺžiť. Dôvod nepotrebuje žiadny. A keby vám neskončila zmluva, tak vám ju zrušiť môže aj tak. Umožňuje jej to zákon. Ona nemá legálnu povinnosť mať ako podnájomníkov práve teba. Bože, takýto ľudia majú deti? Ktorí si myslia, že ich niekto má povinnosť nechať u seba bývať, lebo budú mať dieťa.

abbey1
29. aug 2024

Sama si rovno v otázke odpovedá š. Zmluvu ste podpísali s tým, že MÔŽE a nie MUSÍ dôjsť k predĺženiu.
Čiže áno, zmluvu s vami nemusí predĺžiť. Hľadajte si iný nájom.

petamich
29. aug 2024

Dovod preco ju nepredlzi je uplne irelevantny, ma na to pravo a ano zrejme to bude kvoli tomu, ze si tehotna, lebo 99% prenajimatelov nechce prenajimat rodinam/zenam s detmi.

Kazdopadne ona ma zrejme povinnost oznamit vam to vopred, co urobila a dovod vam ani nemusi komunikovat. Skoda, ze si to s nou vopred neriesila, za mna aj z vasej strany kusok nekorektne jednanie. Mozno by sa k tomu inak postavila.

mateson2004
29. aug 2024

Či je legálne nepredĺžiť zmluvu keď si tehotná??To fakt sa toto môžeš opýtať?🤦 Čo má majiteľka bytu s tým, že ty si tehotná.

doriiis
29. aug 2024

Iba dnes druhá téma o problémovom nájme.Nikdy nedovolím,aby moje deti bývali v nájme.Toto je katastrofa.

autor
29. aug 2024

Ja nemusím nikomu oznamovať, že som tehotná. Presne kvôli takým ako je ona.

sense
29. aug 2024

Čo ma s tým tehotenstvo spoločne, konci vám zmluva s prenajímateľ ma právo ju nepredlzit

zuzanockamt
29. aug 2024

Autorka
Nemusíš. Ona ti nemusí predĺžiť nájom.

zuzanockamt
29. aug 2024

@doriiis Všetko je o ľuďoch. My už máme asi piaty rok slušnú, spoľahlivú nájomníčku. Predtým tiež asi tri roky slušný párik. Keď išli zakladať rodinu, tak do svojho.

mamutka
29. aug 2024

To je riziko nájmu. A ona vas nevyhadzuje, nájom konci podľa zmluvy. Kúpte si byt a bude pokoj.

mateson2004
29. aug 2024

Nemusíš. A ona nemusí zasa predĺžiť zmluvu presne kvôli takým ako si ty.

januska12323
29. aug 2024

Ako tehotná si chránená v práci nie v cudzom byte. Na tvojom mieste by som čím skôr hľadala nový podnájom, deti veľa ľudí u seba nechce.

abbey1
29. aug 2024

Fuha, autorka. Ty si riadne mimo. Nemáte vlastné bývanie, dieťa na ceste a ty ideš vyskakovať.
Ak takto bežne komunikuješ, Ani sa majiteľke nečudujem, že sa vás rada zbaví.

melanta
29. aug 2024

Presne kvôli takým ako je ona?
Moja zlatá, kvôli takým ako je ona máš kde bývať a nemusíš bývať u rodičov vo svojej detskej izbe. Trochu pokory by to chcelo.