Môžem volať policajtov, keď mi susedia nad nami neustále ovracávajú okno?

21. mar 2024

Môžem volať policajtov , keď mi neustále susedia z hora ovracajú okno ?

chodec15
21. mar 2024

Ovracaj im ho zdola!

autor
21. mar 2024

@chodec15 dík za cennú radu 😉😄

dadka1997
21. mar 2024

A nemate nejakého domovníka? Toho by som kontaktovala a až potom policajtov

autor
21. mar 2024

@dadka1997 máme , on neurobí vôbec nič ako ho poznám . Preto sa pýtam na policajtov .

kammik
21. mar 2024

jasne, ze by som volala, ani by som sa nepytala o radu. predpokladam teda, ze za susedmi si uz bola riesit a nepochodila. tak co ine ti ostava.

belllinka
21. mar 2024

Zotrela by som tu grcku z okna a natrela im ju na dvere

bloger
21. mar 2024

Jasné však to je neprípustné aby sa tak chovali.

nikaeli
21. mar 2024

Náš sused zhora každú sobotu vylieva z balkóna špinavú vodu z vedra, čo doma pozmýval. Pred bytovkou je strom a z tých konárov sa voda odráža do mojich okien. Vyzerajú asi ako tvoje - obľuté 🥴 prilepené vlasy, chumáče prachu. Keby som nemala na balkóne okná, mám ten humus na prádle. No a čo že mi to vadí, mám sa odsťahovať na samotu 🤷🏻‍♀️ vzdelaný pán RNDr., Phd., ale sociálne vzťahy sú mu na míle vzdialené. Čo by s tým urobila polícia? áno, je zakázané prášiť z okien, atď. Ale to je tak všetko.

mikadooo
21. mar 2024

Asi by som zbehla na najbližšiu políciu a normálne sa na to opýtala, či sa to dá nejak riešiť. Neviem, či je úplne ok kvôli tomu volať výjazd.

syslik81
21. mar 2024

ak maju deti a grcaju z okna z opitosti volala by som nielen policajtov ale aj socialku ... kazdopadne ano par x ich zavolaj a ak nepomoze vziat na obciansko pravny sud

slavomira236
21. mar 2024

@nikaeli moja mama ked som bola dieta tak isla pod bytovkou a niekto vylial vodu spinavu tiez zo zmyvania a rovno na nu. Odvtedy sme mali zakazale chodit popod okna pri panelakoch

vyrovnanaosoba
21. mar 2024

@nikaeli ale kdeže, máš právo sa sťažovať aj na polícii, nám tak sused tiež vylieval špinavú vodu z okna a nám rovno do balkóna, lebo tak neštastne to bolo riešené, že on mal okno a keď do boku lial, rovno k nám. A po pár klopaniach na jeho dvere a dohovorov som mu povedala, že to budem riešiť cez políciu. Vysmial ma, že on si môže vylievať vodu kde a odkiaľ chce. Dostal pokutu aj za znečisťovanie trávnatej plochy pod bytovkou lebo sa na neho sťažovali viacerí a aj za nejaký paragraf co sa týka naživania. No a potom prestal a robil iné problémy, napríklad začal byť tuhým fajčiarom a fajčil naschvál na okne a všetko nám do balkóna išlo 😃 čiže som "do píla ranné kávy na balkóne" a prestala tam vešať prádlo. Našťastie sme sa presťahovali. 🙄

nikaeli
21. mar 2024

@vyrovnanaosoba nemám to ako dokázať, nerobí to v rovnakom čase, aby som vystriehla moment a odfotila ho 😛 sme na prízemí, on na prvom -> vadí to iba mne 🤷🏻‍♀️

vyrovnanaosoba
21. mar 2024

@nikaeli tak mu nabudúce zaklop a daj čistiace prostriedky, nech ti to príde poutierat, môžeš ho kľudne aj nahrať, aby si mala dôkaz, ale jedine pre seba, lebo ten tiež nemôžeš nikde použiť.

alenah31
21. mar 2024

Choďte to oznámiť na príslušnom okresnom úrade, priestupkovom odbore, kde bude sused predvolaný na prejednanie priestupku. Pokiaľ sa to totiž deje pravidelne už je to v rovine priestupkového práva. Ide o priestupok proti občianskemu spolunažívaniu.
Toho sa dopustí ten, kto úmyselne naruší občianske spolunažívanie vyhrážaním sa, ujmou či drobným ublížením na zdraví, nepravdivým obvinením z priestupku, "schválnosťami alebo iným hrubým správaním" - táto časť sa týka teba. Môže dostať pokutu až do výšky 99€ a to kľudne opakovane. Nám pravidelne opitý sused močil pred dvere - stálo ho to asi tisícku kým mu to manželka "konečne vysvetlila".

humajnicek
21. mar 2024

Pokiaľ nemáte domovníka tak by som neváhala, svokra tak volala policajtov kvôli tomu že jej neustále klepal popol na parapety, takže v tvojom prípade by som neváhala.

chodec15
21. mar 2024

@alenah31 Draha urinoterapia. 🙂

nikaeli
21. mar 2024

@vyrovnanaosoba áno to viem

autor
21. mar 2024

Volala som domovníkovi , on s tým vraj nevie urobiť nič . Tak som volala na políciu , a povedali mi , že nasjkôr musím podať na nich trestné oznámenie . Tak som volala na obecný úrad , a tam mi povedali , aby som prišla a podala sťažnosť , a bude sa to riešiť . Takže tam idem .

chodec15
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
vyrovnanaosoba
21. mar 2024

Potom daj vedieť ako si to poriešila

bororka
21. mar 2024

Môj sused to robil. Bola som ešte nastrocna a dokonca to bol syn, maminej blízkej kamarátky. Raz mu mama vzala aj vedro s vodou, nech to dojde umyť. Nezabralo.
Ja som došla raz podnapitá zo žúrky a išla som sa vyvracať. Opitú hlavu napadlo, dať to do sáčku a švacnuť im to na dvere. Pochopili 😉

simca06022011
21. mar 2024

@nikaeli ale aj toto je podla mna zakazane a riesi to podla mna domovy poriadok... by som chytila kybel vedra so spinou, s chlpami po pschoch z celeho panelaku a vyliala mu to na dvere.... keby dohovor nefungoval... a rovnkao ho zhovadila odkazom vo vchode, a kludne na schodzi :DD iste by som si to nenechala...

kulumulu123
21. mar 2024

Daj vediet ako si pochodila 👍

nikaeli
21. mar 2024

@simca06022011 u nás aj suseda hádzala z okna zo 6.posch. pokakané plienky 🤦‍♀️ raz za čas ich pozbierala a odniesla do bedne. V lete mi to úžasne voňalo pod balkónom, tak som sa naštvala a odniesla jej ich pred dvere. Odvtedy to neurobila 🙊

simca06022011
21. mar 2024

@nikaeli ved jasne kým sa nik neohradi voči takýmto veciam, nič sa nezmeni. Úžasní sú niektorí ľudia:D