Môžem svokrovu ZŤP kartičku používať na moje auto?

29. júl 2024

Dobrý deň. Vedeli by ste mi poradiť? Svokor je vážne chorý. 3x týždenne s ním chodíme autom po lekároch, rehabilitaciach… dostal modrú ZŤP kartičku, kedy môžeme parkovať na ZŤP mieste. Otazka znie, môžem kartičku používať na moje auto? Alebo je viazaná na konkrétne auto a je potrebné ešte niečo vybavit? Ide o to, že mame dosť nanic miesto, parkovisko pred blokom vždy plne obsadené a pomohlo by mi keby mám možnosť hneď sadnúť do auta a ísť k svokrovi/ teraz parkujem cca 5min. Chôdze od bytu/ pretože ozaj 3-4x týždenne mu pomáhame. Aby som nezabudla, bývame od seba 20km tak preto ta otazka 🙂 Dakujem

maranco
29. júl 2024

ŤZP kartičku môžeš použiť aj na svoje auto, ale iba vtedy ak vezieš svokra.

pink_lady
29. júl 2024

tu karticku moze pouzivat hociktore auto, pokial prevaza osobu, ktoremu bol preukaz vydany. Ine je to na dialnici, tam je to viazane na konkretnu znacku auta...

kaktusik007
29. júl 2024

karticku ZTP moze pouzivat akekolvek auto, v ktorom bude sediet osoba, na ktorej meno je ten parkovaci preukaz vystaveny.

mozes parkovat na ztp ked ho budes vozit po lekaroch, pred jeho barakom, pred svojim barakom ak bude u teba na navsteve.

autor
29. júl 2024

Dakujem to som nevedela. Čiže ak svokor býva doma a my chodíme k nemu domov teda, tak ja tým pádom kartičku nemôžem mať.

sasa1310
29. júl 2024

ZŤP karta je prenosná na auto ale neprenosná na osobu. ZŤP môžeš využívať len vtedy, keď máš osobu v aute. Keby si zaparkovala na mieste pre invalidov bez svokra, dostaneš pokutu 150€ a k tomu ďalšiu pokutu za zneužívanie karty

doriiis
29. júl 2024

Nie,ty sama pre seba kartičku používať nemôžeš.Musi byť svokor s tebou

autor
29. júl 2024

Ďakujem, už som rozumnejšia🙂 ešte otazka na vás, ak parkuje sused na ztp mieste a nemá nárok len mu vyhovuje parkovať tam lebo ma veľké auto 🥶 kde sa to dá nahlásiť?

doriiis
29. júl 2024

Normálne na 158