Môžem šoférovať iba s papierovým technickým?

lenagawel
21. máj 2023

Ahojte neviem ako to je, muz je v zahranici a omylom zobral aj doklady od auta, mam k dispozicii len velky technickak, mozem takto soferovat alebo nie?
Dakujem

zuju2
21. máj 2023

Keď nemáte malý vodičák,tak jazdíte s papierovým techničákom. Ja som tak jazdila,lebo malý som nemala,kým mi doňho zapísali ťažné zariadenie

cairka
21. máj 2023

Akurát prepisujeme auto a mám len veľký technický. Len teda doklady od auta - ak zobral aj kartičky z STK a poistku by mohol byť problém.

doriiis
21. máj 2023

@cairka
@cairka .....je niečo iné jazdiť na veľký techničák z dôvodu,že malý nie je ešte vydaný.To je ok.Poistku keď nemáš papiere u seba- pokuta,STK kartičky sa už dnes ani nedávajú takže tie sú nepodstatné už.

@lenagawel ....keď zobral všetky doklady aj poistku tak nesoferuj to auto.Nikdy nevieš,či sa akurát niečo nestane.

klara351
21. máj 2023

Poistku si mozes vytlacit znova, teda my sme to dostali na mail a kartu sme si tlacili. Ale ak mas vydany maly technicky a preukazes sa velkym, je za to pokuta.

sissy27
21. máj 2023

@doriiis TK+EK karticky sa normalne davaju (za tento mesiac mam za sebou asi 10 tk+ek na roznych staniciach a normalne ich davaju). Ale este moze mat nove auto a tam tk+ek este nepotrebuje (do 4 rokov).
@lenagawel soferovat mozes, auto nejazdi na technicak, ale na palivo 😃 ak ta budu kontrolovat policajti, tak velky im bude stacit, vysvetlis situaciu. Poistku si vytlac kopiu z mailu, tk+ek ti vedia vydat kopiu tusim za 10€ alebo nech muz posle komplet doklady postou.

doriiis
21. máj 2023

@sissy27 ...zaujímavé.Od februára sme mali všetky tri autá na STK a ani jedno kartičky nedostalo.Ani nálepky na čelné sklá.Ziadne nie je nové,všetky majú do 10 rokov.A moje nedostalo ani pred dvoma rokmi,keď som ho dala priviezt na Slovensko a bolo prvýkrát na STK tu na slovensku

sissy27
21. máj 2023

@doriiis nalepky boli definitivne zrusene v 2021, ale o tom, ze by sa mali rusit karticky, neviem. Ale mozem sa spytat priamo pri zdroji, celkom ma to zaujima.

doriiis
21. máj 2023

@sissy27 ....no však sa opýtaj.

79viktoria79
21. máj 2023

@sissy27 ja som bola 2 t dozadu,a karticky som dostala,min rok tiez 2 auta,a to boli STK v 3 rôznych mestách a kartičky máme

deusa
22. máj 2023

@doriiis robim na STK,karticky sa davaju stale mormalne...akurat nalepky na sklo sa nedavaju.
Auto co si mala zo zahranicia,najprv sa robi TK a EK a prihlasenie...potom ked uz mas Sk-znacky a technicky mas ist este na administrativnu konrolu aj s autom a vydavaju sa karticky

deusa
22. máj 2023

@lenagawel a ano pokial mas vydany maly technicky,tak s vellym by si sa nemala preukazovat. Bielu kartu od poistky tiez preukazujes policajtovi

lenagawel
autor
22. máj 2023

Dakujem za info vsetkym 🙏🏻