Môžem si zobrať voľno na vybavenie veci?

7. dec 2021

Ahojte asi blbosť ale spýtam sa. Pracujem od 7-15 a potrebujem si vybaviť nejaké úradne veci ale úrady po 15 nerobia. Existuje nejaký paragraf alebo výnimka čo mi umožní si vybavit veci?

jaskolka
7. dec 2021

Nie, neexistuje.Iba dovolenku vziať, alebo sa opýtať šéfa, či ťa pusti o hodinu skôr alebo miesto obednej prestávky, či nadčas.

markaterka
7. dec 2021

Dovolenka

siska53
7. dec 2021

Dovolenka alebo sukromna priepustka, ktoru si nadrobis... Ja som tak bola cca hodku a nadrobila som si to. Cize sa opytaj, ako by ti to umoznili .

ckatka
7. dec 2021

Ešte je lepšia možnosť....chod darovať krv. Máš nárok na voľno v ten deň. A vybavís si co potrebuješ.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
luccija
7. dec 2021

Úrady majú aj jeden deň dlhy

lucik194
7. dec 2021

@luccija momentalne vela uradov zrusilo dlhy den

ticko
7. dec 2021

Môžeš pozri si kolektívnu zmluvu

sissy27
7. dec 2021

@ckatka nie je pravda. Kedysi to tak bolo, teraz je to už len klasický paragraf. Zamestnávateľ ti ho môže ale aj nemusí uznať na celý deň a okrem toho nie je vôbec isté, že bude vhodná ako darca alebo že jej nebude naozaj zle pol dňa a nevybaví nič.

susy5
7. dec 2021

my mame v kolektivnej zmluve jeden den volno na urady

kacena4
7. dec 2021

@sissy27 moze ist naopak najprv vybavit urad potom krv 👍 a ak by jej nechceli peciatku do prace dostane

sissy27
7. dec 2021

@kacena4 a keď nevybaví úrady hneď ráno? Ak si dobre pamätám, tak na transfuzke sú len doobeda, keďže máš prísť len po ľahkých raňajkách. Aspoň teda tam kde zvyknem ja chodiť, tuším max do 11 alebo 12.
A neviem prečo zrovna darovanie krvi treba zneužívať, veď nech ide na gyndu, kožné, k zubárovi, kamkoľvek …

susy5
7. dec 2021

@sissy27 aké zneužívanie??? Skôr motivácia, nie?? Krvi je stále nedostatok..

sissy27
7. dec 2021

@susy5 tak väčšiu hlúposť som dávno nevidela 🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️ Motivácia k darovaniu krvi má byť deň voľna z práce na vybavovačky po úradoch?? Tak to už ozaj sme v peknej riti, keď toto niekoho motivuje k darcovstvu krvi…

susy5
7. dec 2021

@sissy27 akákoľvek motivácia nech vedie k dostatku krvi.. a odjakživa sa darovanie krvi prezentovalo dňom voľna za odmenu.. môžeš sa fucat koľko chces 😄

sissy27
7. dec 2021

@susy5 hej, najlepšia motivácia bola finančná odmena, to sa tam potom zbierali bezdomovci so žltačkou, a aj takým bolo treba venovať čas a míňať materiál, aj keď úplne zbytočne 👌👌👌
A môžeš sa ty fučať koľko chceš, ale po darovaní krvi NIE JE nárok na celodenné voľno už pár rokov. Nech sa páči
https://redcross.sk/daruj-krv/darovanie-krvi-a-...

lucik194
8. dec 2021

my napriklad v robote za darovanie krvi mame cely den volno, mame to v kolektivnej zmluve......