Môžem poberať dávku v nezamestnanosti?

3. mar 2024

Ahojte, mozem poberať dávku v nezamestnanosti A zároveň predlzeny rodičovský príspevok?

klarissa25
3. mar 2024

Nie.

autor
3. mar 2024

@klarissa25 ďakujem

lienka.7
3. mar 2024

@autorka samozrejme, a k tomu ešte aj PN a OCR. 👌

autor
3. mar 2024

@lienka.7 nemusíte sprosto komentovať ani reagovať, ja som sa len chcela informovať lebo neviem ako to funguje

lienka.7
3. mar 2024

@autorka si NEZAMESTNANA???? NIE!!! tak co chceš brat podporu. Pri klasickom rodicaku si ju brala. Aši tazko, ze? Tak co ju chceš brat teraz???
Stačí dakedy zapnúť rozum👌

doriiis
3. mar 2024

@lienka.7 ...predĺžený rodičovský nemá nič spoločné s prac.pomerom.Nemusi byť zamestnaná nato,aby jej ho priznali.
Na dávku v nezamestnanosti nárok nemá ale napríklad a ošetrovné ano

lucka_ke
3. mar 2024

ty nie, ale napríklad manžel môže pracovať a súčasne poberať rodičovský príspevok do 6 rokov veku dieťaťa

autor
3. mar 2024

@doriiis chcela som len info,pretože mi skončil rodičovský ale chcem požiadať o predĺženie kvôli dcérke, momentálne čerpám dovolenku v prácu, no po vyčerpaní dovolenky ak ešte nebudem mat vyjadrenie o predlzeni musím dať výpoveď tak som myslela žeby som mohla potom brat dávku v nezamestnanosti a pritom vybavovat rodičak...potom neviem ci môžem poberať oboje ak by mi schválili rodičak

lucka_ke
3. mar 2024

súčasne nie, lebo obidve sú dávky z úradu práce, ale ako som ti písala môže manžel a ty kľudne podporu

slavomira236
3. mar 2024

Nahlas sa na urad ber podporu. Este nevies ci ti ho schvalia. A maju na to 60 dni na rozhodnutie.

9lf9
3. mar 2024

@lucka_ke nie su oba z uradu prace iba rodicovsky, podporu riesi socialna poistovna. Subeh nie je mozny.