Môžem ísť zajtra so 17 mesačným synom do Poľska bez pasu?

lenkapp
14. jún 2012

ahojte.mozme ist s nasich 17 mesacnym synom zajtra do polska?treba aj tam pas alebo staci rodny list?pas treba dietatu od juna ci od juls?dakujem

renab
14. jún 2012

@lenkapp a máš ho zapísané v tvojom pase? nikdy nestačil rodný list na cestu s dieťaťom do zahraničia. buď muselo mať vlastný pas, alebo ho rodič musel mať zapísané v pase. ja by som bez dokladu (resp. s rodným listom) do zahraničia s dieťaťom nešla. nikdy nevieš, čo sa stane.

zuzmor002
14. jún 2012

Presne ako píše renab, musí mať vlastný alebo aspoň zapísaný v pase rodičov ( ale to platí len do 25. júna, od 26. už musí mať vlastný aj dieťa). Nemusia Vás síce zastaviť a kontrolovať, ale môžu, ja by som to neriskovala. 😉

brumka
14. jún 2012

ano dievcata maju uplnu pravdu mi cestujeme od pol roka len kusook do ciech ale dcera ma vlastny pas. radcej pas ako nechat sa zastavit a potom sa moze stat ze vam to velmi skomplije cestu a o pokute ani nehovorim

gumimaci
14. jún 2012

Treba vlastny pas

gretocka
14. jún 2012

ak nema pas, musi byt aspon zapisane v pase rodica, rodny list ani karticka poistenca ani ine doklady nie su dostacujuce.... daj si na to pozor