Môžem ísť voliť, keď mi ukradli občiansky?

mata2014
1. mar 2016

Ahojte baby, chcem sa spytat, ze ci ked nemam Obciansky preukaz bo mi ho ukradli ale mam papier, ze som si vybavila novy OP, tak mozem ist v sobotu volit? dakujem

mimla
1. mar 2016

Môžeš, ale musíš mať ten papier a najlepšie ešte iný doklad.

misel0806
1. mar 2016

@mata2014 jasneee ale papier vezmi zo sebou. Pre istotu si zober aj iny doklad totoznosti kp.pas ,😀😀

zlatka03
1. mar 2016
Používateľ zlatka03 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od zlatka03.

mozes 🙂

bonaqa2013
1. mar 2016

no ale mne povedali na polícii že s papierom nie, pretože tam nemáš foto. Ja som si bola vybaviť obč. v stredu a dnes už aj prišla sms že je hotový. Takže isto ti dajú vedieť kvôli voľbám sa ponáhĺajú....

sono2
1. mar 2016

Baby, keď som si vybavila voliť mimo domova A doma predsa budem, môžem použiť ten lístok predsa doma? Či musím ísť voliť mimo domov? Ďakujem

cawes
1. mar 2016

@sono2 ak si si vybavila volnu postou tak to musis poslat do 4.3.na urad ktory ti to vidal aby to zaslali na ministerstvo.ja som to dnes riesila tiez som prisla na sk ten papier som zobrala zo sebou a myslela si ze pojdem volit no ale to sa neda lebo som vyskrknuta zo zoznamu cize som to zaniesla na mestky urad a bolo

ukulela
1. mar 2016

@sono2 ak myslis volicsky preukaz, tak ano,mozes aj doma nan volit.

kleofaszkutya
1. mar 2016

Ahoj, napis, koho chces volit, a ja ti poviem, ci mozes ist.

sono2
2. mar 2016

@cawes Prepáč ale vôbec nerozumiem čo si napísala. Mám voličský preukaz nestihnem už nikam nič poslať voľby sú v sobotu. Takže môžem na ten preukaz voliť v mojom rodnom meste?

@ukulela Áno voličský lebo sme mysleli že budeme voliť mimo bydliska A teraz predsa ideme domov takze ostaneme voliť tam odkiaľ máme lístok. Myslíš teda že ho môžem použiť či ísť voliť do iného mesta?

qwertxy
2. mar 2016

Môžeš ho použiť kdekoľvek, i tam kde si mala pôvodne voliť, oni si ta dopisu na zoznam, akoby si tam nebola.

anatalia77
2. mar 2016

@kleofaszkutya 🙂 🙂 🙂

cawes
2. mar 2016

@sono2 ja som ta pochopila ze ides volit postou zo zahranicia a teraz si na sk. To bol moj problem

sono2
2. mar 2016

@cawes nie. My sme síce v Rakúsku ale odbehli by sme do Blavy, ale ideme predsa domov takze normálne ideme voliť tak ma zaujímalo či môžem len akože externý voličský pre iné mesto použiť v rodnom meste.

ukulela
2. mar 2016

@sono2 jasne, mozes. volicsky preukaz musia zobrat v kazdej volebnej miestnosti - aj v tvojej povodnej

sono2
2. mar 2016

@ukulela viem Dik radšej som si zavolala

xevulax
3. mar 2016

@mata2014 nie, na volby do NR SR je potrebny obciansky preukaz. (Nas upozornovali, ze dokonca s pasom sa na tieto volby neda idt- kto nema obciansky ma smolu)