Môže sused posúvať hranicu parcely o viac ako 6 metrov?

jaandorka
8. okt 2023

Prosím vás, môže sused posúvať hranicu parcely o viac ako 6metrov, lebo je ,,geodet,, ale v inom okrese?

nelca84
8. okt 2023

@jaandorka absolutne nerozumiem na co sa vlastne pytas. Ako posuvat? Svojvolne? Bolo predtym zle vymerane? Kto dal vymerat? A co s tym ma spolocne, ze je z ineho okresu?

syslik81
8. okt 2023

nie nemoze.. aj ked je geoded-treba si zavolat vlastneho spravit vymer a porovnat co je koho a podla toho spravit hraicu ..

ukulela
8. okt 2023

@jaandorka svojvolne nie. Po zamerani samozrejme ano. Zavolajte si firmu, dajte vymerat pozemok a budete mat jasno.

jaandorka
autor
8. okt 2023

@nelca84 niekto nám vravel, že on nemôže vymeriavat SVOJE pozemky aj keď je geodet..... Máme spoločné parcely nám patrí z parcely napr. 1/8 jemu 2/8 a ďalším dedicom 5/8 ....chce posunúť jednu parcelu a druhú parcelu zmenšiť, podľa mňa sa to nesmie....

syslik81
8. okt 2023

@jaandorka a mate sudom urcene koho je kt cast? ak nie on si to sam od seba urcovat nemoze.. a ano nemoze ani sam sebe merat .. ak sa nedohodnete treba to dat na sud a on rozhodne

nelca84
8. okt 2023

@jaandorka ja si asi dnes stojim na kabli, ale aj tak nerozumiem, ako to myslis. Chce pozemok rozparcelovat podla vasich podielov? Ci ako posuvat hranice? Ako sa ten pozemok vyuziva?

jaandorka
autor
8. okt 2023

@nelca84 povedzme ,že do parcely A zasahuje z parcely B trojuholník cca 15m2 a on chce vyrovnať stranu parcely A a preto trojuholník zruší a parcelu A zväčší a parcelu B o 15m2 zmenší. My aj on má v oboch parcelách čiastku....

januska12323
8. okt 2023

To sa nedá len tak. Musí sa to normálne vymerať a so zmenou súhlasiť všetci dotknutí.

syslik81
8. okt 2023

@jaandorka nie to nemoze... ak s tym nesuhlasite .. vsetko sa musi zapisat a podpisat a hlavne ako som uz pisla sam to robit nemoze musi byt nestranna osoba ..

jaandorka
autor
8. okt 2023

@syslik81 ďakujem, viem že nemôže vymeriavat, máme aj spoločný dvor, na ktorom máme domy, nás bol postavený v roku 1920 o 20 rokov skôr ako ich máme aj geod.plan a teraz prišiel s tým že máme dom zle postavený mal byť o 2m nižšie .... Chcela by som vedieť na akú inštitúciu sa obrátiť, aby jeho praktiky preverila..... Robí si čo chce...

syslik81
8. okt 2023

ak acne s posuvanim hranic bez vasho suhlasu tak na sud .. a to mu aj dopredu oznamte ..

syslik81
8. okt 2023

pozri do katastru ako to tam mate zapisane .. a komu co patri

nelca84
8. okt 2023

@jaandorka tak ale tym si mala zacat, ze zistil nezrovnalosti... toto vidim na sud

jaandorka
autor
8. okt 2023

@syslik81 už ma vytlačené papiere, doniesol nám ich, máme podpísať, údajne sú už aj na katastri, bez našich podpisov....na našom katastri ma známych, keď sa ideme informovať, dávajú mu za pravdu...

jaandorka
autor
8. okt 2023

@nelca84 on nezistil nezrovnalosti, sro rokov to tak bolo, len teraz sám od seba posúva hranice parciel,....lebo mu to vyhovuje....

syslik81
8. okt 2023

bez vasho podpisu nemozu zmenit nic na katastri .. ak ano tak smer sud a podat trestne oznamenie ...

zuzanka.zuzu
8. okt 2023

@jaandorka v pohode, geodetovi našich susedov tiež dával stavebný úrad za pravdu, napísala som na kraj a zrazu vlastne geodet to takto ani susedom nepovedal, susedia sa vyhovorili na stavebný úrad a najhoršie z toho vyšiel pracovník úradu 😀 ale tak to bol debil čo sa nechal dotlačiť do napísania blbeho rozhodnutia čiže hlavne nič nepodpisuj 😉

syslik81
8. okt 2023

ak ti to za to stoji zaplat si vlastneho geodeza a sprav si vlastny vymer aby si sa uistila,ci ma sused pravdu alebo nie ak nie potom to riesit

nelca84
8. okt 2023

@jaandorka to, ze to tak bolo 100 rokov neznamena, ze tam nemoze byt chyba. Nam minuly tyzden zameriavali pozemky kvoli zamene a rozdiel medzi Eckovymi parcelami a skutocnostou vyse 50m2... samozrejme na velkom pozemku, cca 2500m2
Ale ako ti uz napisali, bez suhlasu oboch stran, jedine sud.

jaandorka
autor
8. okt 2023

@zuzanka.zuzu prosím ťa písala si na krajský úrad, ale na aký úsek, bojíme sa čoho sú ešte schopní spraviť, ideme to aj my riešiť, nie je možné, že si len tak idú posúvať a kuskovať parcely, bez súhlasu všetkých dedičov....

zuzanka.zuzu
8. okt 2023

@jaandorka no ja som napísala na svoj lebo susedia chceli stavať, vy ste v inej situácii

nelca84
8. okt 2023

@jaandorka neunahli sa s tym sudom, najskor by som si overila, ci sused nema pravdu, lebo ak ano, tak je lepsie sa dohodnut. Na sude prerobite vsetci.